"15" березня 2019 р. Справа № 363/1091/19
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
15 березня 2019 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі №363/1091/19 за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) до Руднє-Димерської сільської ради Київської області Вишгородського району (с. Руднє-Димерська, вул. Центральна) про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування, посилаючись на те, що 19.02.2012 року помер їх батько ОСОБА_3 Після його смерті відкрилась спадщина. Однак, в отриманні свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок відмовлено, оскільки відсутні правовстановлюючі документи.
Справа підсудна Вишгородському районному суду Київської області.
При підготовці справи до судового розгляду були вивченні матеріали.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України.
Підстави для залишення її без руху та відмові у відкритті провадження відповідно до статей 185, 186 ЦПК України - відсутні,
Під час відкриття провадження у справі суддя вирішив, що вказаний спір підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Позивачами разом з позовною заявою подано клопотання про витребування доказів, а саме витребувати у державного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Київської області копію спадкової справи до майна померлого 19.02.2012 року ОСОБА_3.
Частиною 1 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заявлене клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню, оскільки самостійно надати до суду копію спадкової справи не може.
Керуючись статтями 84, 178, 187, 189, 191, 259, 260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) до Руднє-Димерської сільської ради Київської області Вишгородського району (с. Руднє-Димерська, вул. Центральна) про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування.
Призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого судового засідання, яке відбудеться о 15 годин 30 хвилин 23 травня 2019 року у приміщенні Вишгородського районного суду Київської області за адресою: вул. Кургузова, 7, м. Вишгород Київської області, 07301.
Клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про витребування доказів - задовольнити. Витребувати у державного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Київської області копію спадкової справи до майна померлого 19.02.2012 року ОСОБА_3.
Надіслати позивачу - копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу - копію ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідач може подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а позивачу копію відзиву та доданих до нього документів. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз'яснити відповідачу право на пред'явлення зустрічного позову у строк для подання відзиву.
Роз'яснити сторонам у справі, що відповідно до ч.3 ст.83 ЦПК України відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.
Крім того, сторони мають можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://vsh.ko.court.gov.ua.
Ухвала щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності та в частині відмови у забезпеченні позову може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Суддя О.Д. Рудюк
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2019 |
Оприлюднено | 17.03.2019 |
Номер документу | 80476278 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні