Провадження № 2/537/29/2019
Справа № 537/313/18
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.03.2019 р. Крюківський районний суд м.Кременчука в складі: головуючого судді Маханькова О.В.,за участі секретаря судового засідання Скічко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про забезпечення доказів у цивільній справі після подання позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи Другої Кременчуцької державної нотаріальної контори про виконання зобов*язання внаслідок заповідального відказу на підставі заповіту після померлого ОСОБА_3,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з позовною заявою ОСОБА_2, третьої особи Другої державної нотаріальної контори м.Кременчука про виконання зобов*язання внаслідок заповідального відказу на підставі заповіту після померлого ОСОБА_3 Одночасно з позовною заявою позивач прохала суд забезпечити їй, як особі, яка набула статусу позивача після подання позовної заяви докази, шляхом витребування з Другої Державної нотаріальної контори м.Кременчука спадкову справу після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Згідно ч. 1,2 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Відповідно до ч.3, 4 ст.116 ЦПК України заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Згідно ст.118 ЦПК України, заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки вищезазначені докази мають важливе значення для об'єктивного та повного розгляду цивільної справи
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.84,116 - 119 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Витребувати з Другої Кременчуцької Державної нотаріальної контори ГТУЮ у Полтавській області спадкову справу після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Надати суду інформацію, чи заведена спадкова справа після смерті ОСОБА_3 на даний час, та чи зверталась відповідач ОСОБА_2 з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори на даний час?.
Зобов'язати Другу Кременчуцьку державну нотаріальну контору у разі неможливості подати доказ, який витребовує суд, або неможливості подати такий доказ у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала про забезпечення доказів (крім забезпечення доказів шляхом допиту свідків, призначення експертизи, огляду доказів) є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя: Маханьков О.В.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2019 |
Оприлюднено | 18.03.2019 |
Номер документу | 80489172 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Маханьков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні