Ухвала
від 18.03.2019 по справі 533/346/19
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18.03.2019 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/346/19

Провадження № 1-кс/533/64/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2019 року Козельщинський районний суд Полтавської області

в складі: слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_2 ,

представника потерпілого ОСОБА_3 ,

секретаря судового засідання - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Козельщина скаргу Полтавського обласного центру зайнятості в особі Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на постанову слідчого Козельщинського ВП Кобеляцького ВП ГУ НП в Полтавській області про закриття кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171190000097 від 26.02.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

14.03.2019 року до Козельщинського районного суду Полтавської області надійшла скарга Полтавського обласного центру зайнятості в особі Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на постанову слідчого Козельщинського ВП Кобеляцького ВП ГУ НП в Полтавській області про закриття кримінального провадження.

На обґрунтування скарги скаржник зазначив, що Козельщинська районнафілія Полтавськогообласного центрузайнятостізвернулася до Козельщинського ВП ГУ НП в Полтавській області із зверненням щодо наявності в діях громадянина ОСОБА_5 ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.190 КК України, оскільки останній порушив вимоги законодавства про зайнятість населення та загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З 12 січня 2018 року по 30 серпня 2018 року громадянина ОСОБА_5 в період перебування на обліку у Козельщинській районній філії Полтавського обласногоцентру зайнятостіта отримання допомоги по безробіттю, перебував у трудових відносинах з ПП «Явір-2005», а отже у зазначений період отримував дохід та соціальну допомогу на випадок безробіття.

26.02.2019 року слідчим була винесена постанова, якою закрито кримінальне провадження за п.2 ч.1ст.284 КПК України, проте зазначена постанова є передчасною, незаконною, а тому її слід скасувати.

В судовому засіданні представник потерпілого ОСОБА_3 підтримав скаргу, просив вимоги задовольнити повністю, оскільки в діях громадянина ОСОБА_5 вбачається ознаки злочину, передбаченого ст. 190 КК України.

Прокурор в судовому засідання скаргу не підтримали та прохав відмовити, оскільки в діях ОСОБА_5 відсутній склад злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Слідчий СВ Козельщинського ВП Кобеляцького ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду скарги, про причини неявки в судове засідання, суд не повідомив.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали скарги та надані матеріали кримінального провадження, встановив наступне.

Статтею ст. 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно статті 303 КПК України вбачається, що під час досудового розслідування можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Згідно до ч. ч. 1 2 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне відстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а, також, на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2статті 93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3ст. 284 КПК України, про закриття кримінального провадження слідчий, прокурор приймає постанову, яку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом. Слідчий приймає постанову про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4 частини першої цієї статті, якщо в цьому кримінальному провадженні жодній особі не повідомлялося про підозру.

Судовим розглядом встановлено, що 26.09.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171190000097 було внесено відомості, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Постановою слідчого Козельщинського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 від 26.02.2019 року кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №42018171190000097 від 26.09.2018 року закрито, у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення в діях ОСОБА_5 , передбаченого ч.1ст.190 КК України, на підставі п.2 ч.1ст.284 КПК України.

Слідчий суддя вважає, що слідчим ОСОБА_6 під час ухвалення постанови про закриття кримінального провадження по кримінальному провадженню за №42018171190000097 від 26.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.190 КК України, було належним чином та в повному обсязі проведено дії, направлені на перевірку обставин справи та встановлення можливої причетності ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.190 КК України. Надано належну оцінку всім доказам і встановленим обставинам та об`єктивно зроблено висновок про закриття кримінального провадження на підставі ч.1 п.2ст.284 КПК України.

Слідчий суддя, також зазначає, що цілком правомірно слідчий зазначив в оскаржуваній постанові, що встановлені обставини цього кримінального провадження свідчать, що вчинене ОСОБА_5 діяння підпадає виключно під цивільно-правову відповідальність особи та не є шахрайством виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у разі встановлення фактів порушення безробітними вимог вказаного закону, порушнику надається можливість добровільно повернути суму незаконно отриманих виплат, а в протилежному випадку центр зайнятості звертається до суду з позовом про стягнення цієї суми у порядку цивільного судочинства.

Доводи скарги про те, що постанова є незаконна з багатьох підстав, фактично зводяться до загальних формулювань та не містять обґрунтування, яким чином проведення подальших (і яких) слідчих та процесуальних дій може вплинути на правильність висновку про закриття кримінального провадження за відсутністю складу злочину, передбаченого ч.1ст.190 КК України, а відтак, такі посилання скаржника на незаконність досудового розслідування, юридично неспроможні.

Крім цього, слідчий суддя вважає, що усі засоби для встановлення спірних обставин було досудовим слідством повністю використано. Висновок слідчого про необхідність закриття даного кримінального провадження умотивований на основі аналізу зібраних по справі матеріалів і доказів.

Отже, оцінивши обставини справи, слідчий суддя вважає, що постанова слідчого від 26.02.2019 року про закриття кримінального провадження є законною та обґрунтованою, такою, що винесена на підставі всебічного та повного дослідження всіх обставин кримінального провадження, а тому підстави для її скасування відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.303,284 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Відмовити в задоволенні скарги Полтавського обласного центру зайнятості в особі Козельщинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості на постанову слідчого Козельщинського ВП Кобеляцького ВП ГУ НП в Полтавській області про закриття кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171190000097 від 26.02.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.03.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80512738
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження

Судовий реєстр по справі —533/346/19

Ухвала від 15.05.2019

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Корсун О. М.

Ухвала від 18.03.2019

Кримінальне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Оксенюк М. М.

Ухвала від 14.03.2019

Кримінальне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Оксенюк М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні