Ухвала
від 19.03.2019 по справі 471/143/19
АРБУЗИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 471/143/19

1-кс/467/142/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.2019 року Слідчий суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Братського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Братського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, погодженим прокурором Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, мотивуючи свої вимоги тим, що в провадженні СВ Братського ВП ГУНП в Миколаївській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019150170000048 від 04 березня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що 27 лютого 2019 року невідома особа, шляхом обману в особі представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » заволоділа грошовими коштами директора ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 в сумі 457115 грн. 95 коп. під приводом виконання договірних зобов`язань.

За даним фактом 27 лютого 2019 року слідчим внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019150170000048, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що 25 лютого 2019 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було укладено договір поставки № 25/02/19-98, згідно якого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зобов`язана поставити о складу ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 , селітру аміачну 34,4% (ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») в кількості 32 тони та сульфат амонію гранульований N-S 21-24 (Білорусія) в кількості 12 тон, згідно Специфікації (Додаток № 1 від 25 лютого 2019 року до договору поставки № 25/02/19-98 від 25 лютого 2019 року), на загальну суму без ПДВ 380929 грн. 96 коп., а всього з ПДВ 457115 грн. 95 коп.

27 лютого 2019 року, згідно платіжного доручення № 16, ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » через філію Миколаївське обласне управління публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перерахувало на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » грошові кошти в сумі 457115 грн. 95 коп. за мінеральні добрива згідно рахунку ПО000098 від 25.02.2019 року, в тому числі з ПДВ 76185 грн. 95 коп.

Після 100% оплати мінеральних добрив, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », згідно додатку № 1 до договору поставки зобов`язане передати товар ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протягом 9 календарних днів з моменту 100% попередньої оплати. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » пообіцяло, що 01.03.2019 року 02.03.2019 року машини з вищевказаними добривами виїдуть до ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Проте, починаючи з 01.03.2019 року зв`язок як з менеджером, так і безпосередньо з керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відсутній. Дзвінки на мобільний телефон за номером НОМЕР_1 (менеджер Надія) оператор переадресовує на автовідповідач, а мобільний номер за номером НОМЕР_2 (керівник ОСОБА_6 ) знаходиться поза зоною досяжності.

Слідчим зазначено, що на даний час виникла необхідність у перевірці законності отримання та витрачання коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (в особі директора ОСОБА_6 ), що розташовується за адресою: АДРЕСА_2 , банківські реквізити: р/р НОМЕР_3 у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », МФО НОМЕР_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ІПН НОМЕР_6 , св. № НОМЕР_7 , є платником податку на прибуток на загальних підставах. В подальшому та під час досудового розслідування, відомості, які містять вказані документи, можуть бути використані як докази, так як надають можливість встановити факт надходження на р/р НОМЕР_3 у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » грошових коштів в сумі 457115 грн. 95 коп. (в тому числі ПДВ 76185 грн. 95 коп.) від ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », їх витрачання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з р/р НОМЕР_3 та вирішення питання про їх послідуюче використання.

В зв`язку з зазначеним просила суд надати тимчасовий доступ до наступних документів, а саме до р/р НОМЕР_3 код ЄДРПОУ НОМЕР_5 відкритого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код банку НОМЕР_4 ) за адресою: АДРЕСА_3 , а також надати можливість вилучення документів, що підтверджують рух коштів по вказаному рахунку за період з 27.02.2019 року по 06.03.2019 року, пред`явлення та проведення банківських операції, у тому числі з грошовими коштами ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Слідчий, будучи належним чином повідомлена про час та місце слухання справи, в судове засідання не з`явилась, причини своєї неявки суду не повідомила.

Представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у судове засідання не з`явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно п. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню в зв`язку з наступним.

У відповідності до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

У відповідності до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів; положення закону, на підставі якого постановлено ухвалу; прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів; назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ; розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про банки і банківську діяльність» для здійснення банківської діяльності банки відкривають та ведуть кореспондентські рахунки у Національному банку України та інших банках в Україні і за її межами, банківські рахунки для фізичних та юридичних осіб у гривнях та іноземній валюті.

Безготівкові розрахунки проводяться на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Банки в Україні можуть використовувати як платіжні інструменти платіжні доручення, платіжні вимоги, вимоги-доручення, векселі, чеки, банківські платіжні картки та інші дебетові і кредитові платіжні інструменти, що застосовуються у міжнародній банківській практиці.

Згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності.

Згідно вимог ст. 62 зазначеного Закону інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Так, слідчий у поданому клопотанні просить суд надати тимчасовий доступ до розрахункового рахунку відкритого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та надати можливість вилучення документів, що підтверджує рух коштів по вказаному рахунку, пред`явлення та проведення банківських операцій, у тому числі з грошовими коштами ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Однак, в клопотанні не вказано прізвище, ім`я та по батькові особи, якій має бути надано право тимчасового доступу до речей і документів та найменування юридичної особи, яка має надати тимчасовий доступ до речей і документів, що не відповідає вимогам КПК України.

Прохальна частина клопотання не дає змоги самостійно визначити таку особу, оскільки слідчий просить надати доступ до розрахункового рахунку відкритого в установі банку, однак зазначає юридичну адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в зв`язку з чим вважаю, що слідчим не доведено підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи.

Разом з цим, слідчим не зазначено про те, що речі та документи до яких планується надати тимчасовий доступ містять охоронювану законом таємницю, з відповідним посиланням на норми КПК України, Закону України «Про банки та банківську діяльність», тощо.

Крім того, слідчим не доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Також не обґрунтовано необхідність вилучення речей і документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ та не зазначено: про те, чи вилученню підлягають оригінали таких документів або їх копії; форму документів у якій вони мають бути вилучені (на паперових носіях чи в електронному вигляді). Не доведено достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В зв`язку з зазначеним вважаю, що слідчим не доведено підстави, передбачені ст. 163 КПК України, для надання тимчасового доступу до речей і документів.

Керуючись ст. ст. 159, 163, 164 КПК України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Братського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя

Арбузинського районного суду ОСОБА_1

СудАрбузинський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення19.03.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80542319
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —471/143/19

Ухвала від 20.06.2019

Кримінальне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Далматова Г. А.

Ухвала від 29.05.2019

Кримінальне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Далматова Г. А.

Ухвала від 22.05.2019

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 16.05.2019

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кірімова О. М.

Ухвала від 07.05.2019

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 26.04.2019

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кірімова О. М.

Ухвала від 23.04.2019

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Постанова від 09.04.2019

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Явіца І. В.

Постанова від 09.04.2019

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Явіца І. В.

Ухвала від 03.04.2019

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні