ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/526/19
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Антей Люкс" в особі директора ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Антей Люкс" в особі директора ОСОБА_1 звернулося за позовною заявою до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, в якій просить зобов"язати відповідача виконувати постанову Одеського апеляційного адміністративного суду; визнати дії ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі протиправними та безпідставними щодо виключення ТОВ "Антей Люкс" з реєстру платників єдиного податку; визнати податкову декларацію за три квартали 2018 року, зареєстровану 08.11.2018 р. від ТОВ "Антей Люкс" як від платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи; визнати податкову декларацію за 2018 рік, зареєстровану 31.01.2019 р. від ТОВ "Антей Люкс" як від платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.ст.94, 160, 161 КАС України з наступних підстав.
Вимоги щодо оформлення позовної заяви визначені ст.160 КАС України.
Так, п.п.8, 11 ч.5 ст.160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дослідивши надані до суду документи, суддя приходить до висновку, що позивачем не дотримано вказаних вимог, оскільки в позовній заяві не вказано: відомості про те, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; не надано власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Положеннями ч.ч.1, 2 ст.5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви ТОВ "Антей Люкс" просить, зокрема, зобов'язати ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі виконувати постанову Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя зазначає, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Таким чином, вимога позивач щодо зобов'язання відповідача виконувати рішення суду має бути заявлена в порядку ст.383 КАС України.
Крім того, позивач просить визнати податкову декларацію за три квартали 2018 року, зареєстровану 08.11.2018 р. від ТОВ "Антей Люкс" як від платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи; визнати податкову декларацію за 2018 рік, зареєстровану 31.01.2019 р. від ТОВ "Антей Люкс" як від платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи. Однак суд не наділений повноваженнями щодо визнання податкової звітності платників податків.
Положеннями ч.3 ст.161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
Згідно ст.1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1921 гривна.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання, зокрема, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір в сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви ТОВ "Антей Люкс" заявлено 4 позовні вимоги немайнового характеру.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір за 3 позовні вимоги немайнового характеру в розмірі 5763 грн. (3 х 1921 грн.).
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене позовна заява відповідно до ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме позивачу необхідно надати:
1) уточнену позовну заяву, в якій вказати: відомості про те, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; позовні вимоги відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України;
2) документ про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру в сумі 5763 грн. (в разі, коли в уточненій позовній заяві буде заявлено 4 позовні вимоги немайнового характеру).
Керуючись ст.169, 243, 248 КАС України, суддя -
ухвалив :
Залишити позовну заяву без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/526/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Бездрабко О.І.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2019 |
Оприлюднено | 24.03.2019 |
Номер документу | 80628827 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні