ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
20.03.2019Справа № 910/3778/15-г
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Креді Фінанс Актив"
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
у справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "Укоопспілка"
до Підприємства Укоопспілки "Укоопзовнішторг"
про стягнення 475 507, 76 грн.
ВСТАНОВИВ:
15.03.2019 р. до господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Креді Фінанс Актив" (далі - ТОВ "Креді Фінанс Актив", заявник ) із заявою про заміну сторони виконавчого провадження (стягувача) його правонаступником.
Дослідивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що заяву ТОВ "Креді Фінанс Актив" необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з пунктом 6 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 р. № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" відповідний розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб'єктного складу учасників процесу, передбачених згаданою нормою Закону України "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
Отже, господарський суд має застосовувати загальні положення господарсько-процесуального закону, що регулюють порядок здійснення позовного провадження.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України на позивача покладений обов'язок додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У порушення вказаної норми, заявник не надав суду доказів, якими він обгрунтовує свою заяву про заміну сторони виконавчого провадження, а саме - додатку № 1 до договору відступлення права вимоги від 13.02.2019 р., укладеного між ПАТ "АБ "Укоопспілка" та ТОВ "Креді Фінанс Актив", який підтверджує перехід права вимоги до нового кредитора за рішенням господарського суду міста Києва від 14.05.2015 р. у справі № 910/3778/15-г; доказів сплати ТОВ "Креді Фінанс Актив" коштів ПАТ "АБ "Укоопспілка" за набуту ним вимогу за договором відступлення права вимоги.
Крім того, пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов'язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
З поданих матеріалів вбачається, що заява про заміну сторін виконавчого провадження із доданими до неї документами не була направлена усім учасникам виконавчого провадження, зокрема, стягувачу - ПАТ "АБ "Укоопспілка", боржнику - ПУ "Укоопзовнішторг" та органу Державної виконавчої служби. А додані до заяви екземпляри даної заяви для сторін судової справи, не є належними доказами відправки усім учасникам виконавчого провадження.
Водночас, слід зазначити, що розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснюється судом з урахуванням особливостей щодо суб'єктного складу учасників процесу, передбачених Законом України "Про виконавче провадження", про що роз'яснено у Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 р. № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України".
Отже, повідомлення усіх учасників виконавчого провадження є необхідним для дотримання принципу рівності та диспозитивності сторін спору, зважаючи також на те, що виконання провадження є завершальною стадією судового процесу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки заявником не дотримані вимоги, що пред'являються до заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником, суд вважає за необхідне залишити її без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без руху заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Креді Фінанс Актив" про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Креді Фінанс Актив" строк у десять днів з дня вручення даної ухвали на усунення вказаних в ній недоліків шляхом належного виконання вимог ст.ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України.
Роз'яснити, що у разі неусунення недоліків у визначений судом строк, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Головіна К.І.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 24.03.2019 |
Номер документу | 80631666 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Головіна К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні