Ухвала
від 25.03.2019 по справі 480/1034/19
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 березня 2019 р. Справа № 480/1034/19

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області в якій просить зобов'язати Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області зробити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі розміру його заробітної плати за 1986-1991 роки з дати подання заяви про призначення пенсії з 11.05.2018 року.

Суд зазначає, що за приписами ч. 1,2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Зі змісту позовних вимог суд вбачає, що позивач просить зобов'язати Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок пенсії на підставі розміру його заробітної плати за 1986-1991 роки з дати подання ним заяви про призначення пенсії, з 11.05.2018 року.

При цьому, як самостійно зазначено позивачем у позовній заяві, у липні 2018 року позивачу була призначена пенсія, але згодом, 30.08.2018 року позивач отримав листа від Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, у якому було повідомлено, що у зв'язку з безпідставним врахуванням архівних довідок Укрзалізниці, і після приведення матеріалів пенсійної справи до відповідності згідно з чинним законодавством, розмір пенсії з 01.09.2018 року склав 1 435,00 грн.

Отже про порушення своїх прав позивач дізналася в серпні 2018 року, однак з позовом до суду звернулася 21.03.2019 року, тобто із порушенням встановленого шестимісячного строку звернення до суду.

Разом з тим, суд зазначає, що заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даною позовною заявою та доказів поважності причин пропуску такого строку позивачем суду не надано.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даною позовною заявою і доказів поважності причин пропуску такого строку.

Згідно ч. 1 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ч. 1 ст. 123 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Павлічек

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.03.2019
Оприлюднено26.03.2019
Номер документу80658947
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —480/1034/19

Постанова від 20.08.2019

Адмінправопорушення

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Постанова від 19.07.2019

Адмінправопорушення

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Постанова від 10.06.2019

Адмінправопорушення

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Терентьєв Г. В.

Рішення від 16.05.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Рішення від 16.05.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 06.05.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 02.04.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 25.03.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні