Справа № 138/864/19
Провадження №:2/138/483/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 березня 2019 року м. Могилів-Подільський
Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області Лисенко Т.Ю., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 до Могилів-Подільської міської ради Вінницької області про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно , -
ВСТАНОВИВ:
22.03.2019 позивач звернулась до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області з вказаним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на самочинно збудоване торгово-офісне приміщення загальною площею 135,8 кв.м, що знаходиться на вул. Ставиській, 35 в м. Могилеві-Подільському Вінницької області. Ціна позову 100000,00 грн.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, подана позовна заява не відповідає вказаним вище вимогам закону.
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що самочинно збудована будівля збудована без істотних порушень будівельних норм та правил. Стан пожежної безпеки будівлі відповідає вимогам нормативних актів з питань пожежної безпеки, не суперечить вимогам санітарного законодавства і не порушує права інших осіб. Разом з тим, позивач не зазначила про наявність доказів, які б підтверджували такі обставини. Також такі докази не додані до позовної заяви і не зазначені як такі, що не можуть бути подані разом із позовною заявою . Клопотання про витребування цих доказів позивач суду не надавала.
Крім цього, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Стаття 4 Закону України Про судовий збір визначає, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із змісту позовних вимог, ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на нерухоме майно вартістю 100000,00 грн . Отже, при зверненні до суду позивач мала сплатити судовий збір у сумі 1921 грн.
Разом з тим, документів, що підтверджують сплату судового збору у вказаній сумі або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, позивач не надала.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 4 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 175 ч. 3 п. 5, 8, 177 ч. 4, 5, 185 ч. 1, 2, 258-261 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Могилів-Подільської міської ради Вінницької області про визнання права власності на самочинне будівництво, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання суду:
- позовної заяви із зазначенням обставин, які свідчать про відповідність самочинно збудованого нерухомого майна вимогам пожежної безпеки та санітарного законодавства, а також, що таке будівництво не порушує права інших осіб , зазначенням доказів на підтвердження таких обставин та наданням таких доказів (у кількості для суду та копії для відповідача) або заяви із зазначенням причин неможливості отримання таких доказів;
- документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору у сумі 1921 грн. або доказів, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Ю. Лисенко
Суд | Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2019 |
Оприлюднено | 27.03.2019 |
Номер документу | 80686487 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Лисенко Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні