Справа № 296/6116/18
2/296/495/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" березня 2019 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Драча Ю.І.,
за участі секретаря Івашко Т.А.,
за участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги 99 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача заборгованості за послуги з теплопостачання та утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 20843,73 грн.
В обґрунтування вимог зазначили, що відповідач є власником квартири №34 в житловому будинку по вул. Перемоги, 99.
Позивач утримує зазначений будинок та прибудинкову територію, уклав та виконує умови договорів з виконавцями і виробниками житлово-комунальних послуг, а відповідач отримує ці послуги та зобов'язана вчасно щомісяця сплачувати за це кошти згідно діючого законодавства України. Неоплачена заборгованість відповідача перед позивачем за житлово-комунальні послуги по внескам на утримання будинку та прибудинкової території за наведений в довідці-розрахунку заборгованості складає 20843,73 грн.
Ухвалою суду від 13.07.2018 року позовну заяву прийнято до свого провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 06.12.2018 року закрито підготовче провадження у справі та справу призначено до розгляду по суті.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти позову, та вказав що не проживає в даній квартирі, оскільки вона є не придатною для проживання.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі письмові докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є власником квартири №34 в житловому будинку по вул. Перемоги, 99.
Станом на 01.06.2018 рік у відповідача існує заборгованість за послуги з теплопостачання та утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 20843,73 грн.. що підтверджується довідкою-розрахунком заборгованості від 01.06.2018 року (а.с.12).
18.04.2017 року на адресу відповідача було направлено претензію-попередження (а.с.13).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Статут об'єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. (ст. 7 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку )
Відповідно до положення статті 322 Цивільного кодексу України, власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
У залежності від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, централізоване опалення тощо), 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт тощо), 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо) (ч. 1 ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги
Правовідносини, що виникають у сфері надання та споживання таких послуг, регулюються як нормами Цивільного кодексу України, так і Законом України Про житлово-комунальні послуги , а також іншими нормативно-правовими актами у галузі цивільного, житлового законодавства та актів, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ст. 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги передбачено розподіл житлово-комунальних послуг за порядком затвердження цін і тарифів на них.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно п. 35 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572, обов'язок по сплаті за обслуговування і ремонт будинку, комунальні та інші послуги покладається на власника, наймача, орендаря житлового приміщення.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги-99 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. (ч. 1 ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України)
В порядку статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, ураховуючи задоволення позову в повному обсязі, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у розмірі 1 762,00 грн.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 322, 526, 625 Цивільного кодексу України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст.ст. 2, 4, 6-13, 82, 89, 133, 141, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 279, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги 99 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги 99 заборгованість за наданні житлово-комунальні послуги станом на 01 червня 2018 року в сумі 20 843( двадцять тисяч вісімсот сорок три) грн. 73 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги 99 судовий збір в сумі 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп., витрати на правову допомогу в сумі 2000(дві тисячі) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Житомирського апеляційного суду.
Позивач: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Перемоги 99 , код ЄДРПОУ 35731035, юридична адреса: м. Житомир вул. Перемоги,99.
Відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід.н.2442911655, НОМЕР_1, виданий 27.02.2007 р. Житомирським МВ УМВС України в Житомирській області, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Повний текс рішення виготовлено 25.03.2019 року.
Суддя Ю. І. Драч
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 27.03.2019 |
Номер документу | 80690840 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні