копія: Справа № 4-25/2010
Постанова
26 січня 2010 року
Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Загреба А.В., розглянувши подання старшого слідчого прокуратури Ленінського району м. Кіровограда Орел Р.П. про розкриття банківської таємниці та надання дозволу на проведення виїмки банківської документації у філії «Полтавська дирекція» АТ «Індустріально-експортний банк», яка знаходиться за адресою: м, Кіровоград вул. Набережна, 11, МФО банку - 331661, -
Встановив:
Старший слідчий прокуратури Ленінського району м. Кіровограда Орел Р.П. звернувся до суду із поданням про розкриття банківської таємниці та надання дозволу на проведення виїмки банківської документації про рух коштів на рахунку № 26001000267001, який відкритий приватним підприємством «Комплексбудмонтаж» (ЄДРПОУ 32892406) у філії «Полтавська дирекція» АТ «Індустріально-експортний банк», яка знаходиться за адресою: м, Кіровоград вул. Набережна, 11, МФО банку - 331661, а саме:
банківської виписки руху коштів по рахунку № 26001000267001 ПП «Комплекбудмонтаж», із зазначенням призначення платежу та рахунків клієнтів (контрагентів) на які перераховувалися кошти (кореспондуючих рахунків), за період з 19 січня 2006 р. по 22 листопада 2007 р.;
банківської картки із зразками підписів і відбиткою печатки ПП «Комплексбудмонтаж»;
довіреність та договори про надання права підпису та розпорядження коштами які знаходяться на рахунку.
оригіналів всіх прибуткових та видаткових касових ордерів, грошових чеків, заяв на проведення безготівкового розрахунку (про переказ грошових коштів на інші рахунки) та платіжних доручень про безготівковий переказ коштів які знаходилась на рахунках ПП «Комплексбудмонтаж», за період з 19 січня 2006 р. по 22 листопада 2007 р.
За результатами розгляду подання просить суд винести постанову про проведення виїмки вищевказаних документів у філії «Полтавська дирекція» АТ «Індустріально-експортний банк», яка знаходиться за адресою: м. Кіровоград вул. Набережна, 11, МФО банку 331661.
Необхідність надання розкриття банківської таємниці та проведення виїмки документів, що становлять банківську таємницю слідчий обґрунтовує наявною кримінальною справою, що порушена за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, службовими особами ПП «Комплексбудмонтаж» за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.
Крім того посилається на відповідь із банку, що отримана за результатами звернення прокуратури району в порядку п. 3 ч. 1 ст. 62 ЗУ «Про банки і банківську діяльність».
Дослідивши матеріали кримінальної справи, вважаю, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Питання щодо розкриття банківської таємниці вирішується в порядку визначеному кримінально процесуальним законодавства, зокрема у порядку, що передбачений ст. 14-1, 66, 97, 177, 178 КПК України.
Відповідно до ст.60 Закону України “Про банки та банківську діяльність” інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи клієнта, її керівників, напрями діяльності; відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці та інша комерційна інформація; коди, що використовуються банками для захисту інформації; інформація про клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду.
Про те встановлений законом режим банківської таємниці не має абсолютного характеру, оскільки передбачаються правомірні правові дії на розкриття такого виду інформації.
Розкриття банківської таємниці може здійснюватися у двох формах: (адміністративній та судовій). При цьому адміністративна забезпечується на вимогу компетентних осіб, що зазначені у законі, безпосередньо банком і без попереднього звернення до суду.
Інформація, яка містить банківську таємницю, розкривається безпосередньо банком в обмеженому обсязі (у межах повноважень кожного із зазначених у статті 62 Закону органів державної влади, окрім суду, та лише стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-субєкта підприємницької діяльності (тобто без зазначення контрагентів цієї особи)).
Відповідно до ч. 1 ст. 66 КПК України, особа, яка проводить дізнання, слідчий, прокурор вправі вимагати від банків інформацію, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб у порядку та обсязі, встановлених Законом України «Про банки і банківську діяльність». Виконання цих вимог є обовязковим для всіх громадян, підприємств, установ і організацій.
Згідно ст. 178 КПК України виїмка проводиться у випадках, коли є точні дані, що предмети чи документи, які мають значення для справи, знаходяться в певної особи чи в певному місці. Виїмка документів, що становлять державну та/або банківську таємницю, проводиться тільки за вмотивованою постановою судді і в порядку, погодженому з керівником відповідної установи. В поданні слідчого про проведення виїмки має бути зазначено: де планується провести ці дії, дана про те, що знаряддя злочину, речі чи цінності здобуті незаконним шляхом, інші предмети чи документи, речові докази, які можуть мати значення для справи, знаходяться в цьому місці, а також мають бути зазначені точні дані про предмети або документи, які підлягають вилученню, зокрема їх опис та характеристика. Якщо вини мають номери чи інші дані, про це також слідчий має вказати у поданні. Також подання має містити конкретний перелік предметів, що підлягають вилученню і не допускається при цьому таке формулювання, що допускає його розширене тлумачення.
Отримати вказану інформацію субєкт звернення має безпосередньо відповідно до положень ст. 177 КПК України шляхом проведення обшуку, що відрізняється від виїмки тим, що предмети, що підлягають вилученню при обшуку, можуть бути відомі орієнтовно, а іноді навіть не відомі взагалі, зокрема, що присутнє у даному випадку.
Враховуючи викладене та те, що на момент розгляду подання слідчий у поданні не навів та не послався на матеріали справи, які підтверджують, що відповідні документи знаходяться у певному місці, назву видових ознак документів, що підлягають вилученню, їх значення для справи, інформацію щодо відомостей, які планується отримати в результаті такої виїмки з посиланням на відповідну норму закону, подання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 66, 178 КПК України, ЗУ «Про банки і банківську діяльність», -
Постановив:
В задоволенні подання старшого слідчого прокуратури Ленінського району м. Кіровограда Орел Р.П. про розкриття банківської таємниці та надання дозволу на проведення виїмки банківської документації у філії «Полтавська дирекція» АТ «Індустріально-експортний банк», яка знаходиться за адресою: м, Кіровоград вул. Набережна, 11, МФО банку 331661 відмовити.
На постанову прокурором може бути подана апеляція протягом трьох діб з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда підпис Загреба А.В.
Згідно з оригіналом
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Загреба А.В.
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2010 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 8070059 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Бондарчук Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні