ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 березня 2019 року м. Київ № 755/955/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_4 до Відділу з питань реєстрації з питань місця проживання/перебування фізичних осіб Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання протиправним рішення, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ОСОБА_4 звернувся до Дніпровського районного суду м.Києва з позовом в якому просять :
- визнати неправомірною відмову відділу з питань реєстрації місця проживання Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації в реєстрації за місцем проживання в садовому будинку АДРЕСА_1
- зобов'язати відділ з питань реєстрації місця проживання Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації зареєструвати ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_4 у будинку АДРЕСА_1
Ухвалою Дніпровського районного суду м.Києва від 23.01.2019 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_4 до відділу з питань реєстрації місця проживання Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації про визнання неправомірною відмову у реєстрації місця проживання та зобов'язати вчинити певні дії, - передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Супровідним листом Дніпровського районного суду м.Києва від 11.02.2019 2-а/755/16, вх 4724 від 20.03.2019 дану позовну заяву передано до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2019 позовну заяву № 755/955/19 передано на розгляд судді Арсірію Р.О.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вимог вказаної статті, позивачами не зазначено місцезнаходження відповідача, ідентифікаційний код, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно абзацу 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 зазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п.3, 7 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Законом України "Про Державний бюджет на 2019 рік", станом на 1 січня 2019 року встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 1921 гривні.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В той же час, наявні в матеріалах справи квитанції №38255584 від 16.01.2019, № 38257633 від 16.01.2019 не приймаються судом до уваги як доказ сплати судового збору, адже за вказаним платіжним документом судовий збір сплачений на користь іншого суду.
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн та ОСОБА_4 також необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Крім того, в порушення вимог п.11 ч.5 ст.160 КАС України до позовної заяви не додано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, документи, додані до позовної заяви, не завірено належним чином, що унеможливлює їх використання у якості доказів в розумінні Глави 5 Розділу 1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п'яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до суду супровідним листом з посиланням на реквізити даної ухвали:
- відомості про місцезнаходження відповідача, ідентифікаційний код, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача;
- оригінал платіжного документа про сплату судового збору ОСОБА_1 у розмірі 768,40 грн та ОСОБА_4 у розмірі 768,40 грн;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- засвідчити документи, додані до позовної заяви належним чином.
Керуючись статтями 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву без руху.
Встановити позивачам п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню окремо від рішення суду в апеляційному порядку не підлягає
Суддя Р.О. Арсірій
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2019 |
Оприлюднено | 28.03.2019 |
Номер документу | 80756469 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Арсірій Р.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні