Справа №751/1663/19
Провадження №2-з/751/7/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2019 року місто Чернігів
Н о в о з а в о д с ь к и й р а й о н н и й с у д м і с т а Ч е р н і г о в а
у складі: головуючого-судді Яременко І. В.
секретаря судового засідання Клименко К.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові заяву ОСОБА_1, який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до Громадської організації Братерство Київської Русі , третя особа: Друга чернігівська державна нотаріальна контора про визнання заповіту недійсним, -
ВСТАНОВИВ:
11.03.2019 ОСОБА_2 звернулась з позовом до ГО Братерство Київської Русі , в якому просить: визнати секретний заповіт ОСОБА_3 від 16.02.2018 року недійсним.
Ухвалою судді від 15.03.2019 року було відкрито провадження у справі та призначене підготовче судове засідання.
27.03.2019 року представник позивача звернувся до суду із заявою про забезпечення позову шляхом накладення заборони нотаріусам Другої чернігівської державної нотаріальної контори здійснювати будь-які нотаріальні дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер 19.04.2018 року до набрання законної сили рішенням суду у даній справі. Вимоги про забезпечення позову обґрунтовує тим, що невжиття заходів забезпечення позову надасть відповідачу можливість відчужити спірне майно на користь інших осіб, що може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду в подальшому, або неможливо буде взагалі ефективне поновлення порушених прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся та обмежити права позивача на ефективний судовий захист.
За змістом ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, всебічно та повно дослідивши заяву та матеріали цивільної справи, дійшов висновку про задоволення вимог заяви з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема: забороною вчиняти певні дії.
Відповідно п. 4 постанови Пленуму Верховного ОСОБА_3 України Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006 року №9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Необхідність вжиття забезпечення позову заявник мотивує тим, що в разі отримання свідоцтва про право на спадщину відповідач може відчужити спірне майно на користь третіх осіб.
При розгляді заяви про забезпечення позову суд встановив, що між сторонами існує спір щодо спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 Невжиття заходів забезпечення позову може, в подальшому, утруднити виконання рішення у даній справі.
Отже, суд доходить висновку про необхідність забезпечення позову шляхом заборони нотаріусам Другої чернігівської державної нотаріальної контори вчиняти будь-які нотаріальні дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер 19.04.2018 року до набрання законної сили рішення суду у даній справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 149-153, 260, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити нотаріусам Другої чернігівської державної нотаріальної контори вчиняти будь-які нотаріальні дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер 19 квітня 2018 року, до набрання законної сили рішення суду по справі за позовом ОСОБА_2 до Громадської організації Братерство Київської Русі , третя особа: Друга чернігівська державна нотаріальна контора про визнання заповіту недійсним.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Копію ухвали направити Другій Чернігівській державній нотаріальній конторі - для виконання та учасникам справи - для відома.
У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев'яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І. В. Яременко
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80765161 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Яременко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні