Справа № 640/6259/19
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" березня 2019 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Ніколаєнко І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю та поділ майна,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом, яким просить встановити факт проживання однією сім'єю з відповідачем без шлюбу у період з грудня 2009 року по березень 2017 року. Просить визнати за нею право власності на спільне сумісне майно право на яке виникло під час проживання з відповідачем однією сім'єю без реєстрації шлюбу, а саме на Ѕ нежитлової будівлі з цокольним поверхом загальною площею 761,9 кв.м., що знаходиться в м. Харкові, вул. Мінераловодська, 17.
Суддею встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 177 ЦПК України, а саме до позовної заяви не додано: її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів; документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Приписами п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня встановлено в розмірі 1921 грн.
Позивачем зазначено ціну позову в розмірі 5321925,00 грн.
Таким чином, враховуючи те, що максимальний розмір судового збору при подані вказаного позову обмежено п'ятьма розмірами прожиткового мінімуму для працездатних осіб, необхідна до сплати сума судового збору становить 5?1921,00=9605,00 грн.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 177 ЦПК України , а саме до позовної заяви не додано: її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів (також відсутні додатки до першого екземпляру позову); документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (9605,00 грн.), - вбачаються підстави для залишення її без руху.
На підставі викладеного, керуючись статями 175 , 185 ЦПК України , суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю та поділ майна - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки позовної заяви, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Ніколаєнко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80771379 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Ніколаєнко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні