Справа № 291/1216/18 Головуючий у 1-й інст. Руденко З. Б.
Категорія 19 Доповідач Трояновська Г. С.
У Х В А Л А
28 березня 2019 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний суд у складі судді Трояновської Г.С. вирішуючи, відповідно до вимог ст. 359 ЦПК України, питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2, на рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 20 лютого 2019 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Громадської організації «Ружинські рибалки» , треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Товариство з додатковою відповідальністю "Житомирське обласне сільськогосподарське рибоводне підприємство", Державне агентство рибного господарства України, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, про підтвердження права на вчинення певних дій,
в с т а н о в и в:
Рішенням Ружинського районного суду Житомирської області від 20 лютого 2019 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Апеляційне провадження по справі не може бути відкрито, оскільки апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності.
Частиною 3 ст.356 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше подавалися (п.1 ч.4 ст.356 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Пунктом 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Згідно з підпунктом 11 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" ОСОБА_3 України (в редакції Закону N 1401-VIII від 2 червня 2016 року) представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї ОСОБА_3 виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до ОСОБА_3 України (щодо правосуддя)", здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Статтею 8 ОСОБА_3 України встановлено, що ОСОБА_3 України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_3 України і повинні відповідати їй. ОСОБА_3 України є нормами прямої дії.
Отже, з 01 січня 2018 року представництво у суді апеляційної інстанції у провадженнях, розпочатих після 30 вересня 2016 року, має здійснюватися адвокатами.
Підписання або подання апеляційної скарги є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва.
При цьому, апеляційний суд враховує і те, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу (ч. 2 ст. 60 ЦПК України).
Питання віднесення справи до малозначної, зокрема, незначної складності, та розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до ч. ч. 2, 3 ст.274 та ч.1 ст. 277 ЦПК України, вирішує суд першої інстанції в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Встановлено, що дана цивільна справа судом першої інстанції малозначною не визнавалась та її розгляд здійснено за правилами загального позовного провадження.
Згідно перевірки відомостей Єдиного реєстру адвокатів України, ОСОБА_1 адвокатом не значиться.
Відповідно до п.1 ч.5 ст.357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка немає права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
А тому, враховуючи, що апеляційна скарга підписана представником позивача за довіреністю - ОСОБА_1, який не має повноважень адвоката, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається заявнику на підставі п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2, на рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 20 лютого 2019 року повернути особі, що її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80776336 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Трояновська Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні