Ухвала
від 28.03.2019 по справі 607/7534/19
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28.03.2019 Справа №607/7534/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2019 року м.Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Черніцької І.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів ,-

В С Т А Н О В И В:

26 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу у розмірі 10 000 доларів США, що еквівалентно 269 000грн.

В обґрунтування вимог позивач вказує, що 05 грудня 2017 року між ним та відповідачем було укладено договір позики, відповідно до умов якого останній отримав кошти у розмірі 10000доларів США, які зобоввЂ�язався повернути найближчим часом. На підтвердження факту отримання коштів, відповідачем була написана розписка від 05 грудня 2017 року. 11 лютого 2019 року він звернувся до ОСОБА_2 з вимогою повернути кошти протягом семи днів з дня отримання вимоги. Однак, по даний час відповідач коштів не провернув. Посилаючись на наведене, просить задовольнити позов.

Цього ж дня, позивач подав заяву про забезпечення позову. Заяву мотивовано тим, що на станом на день подання позову, відповідач коштів не повернув, відкрито ігнорує його звернення, чим порушує його права. Згідно Інформації з державного реєстру речових прав, відповідачу на праві приватної власності належить житловий будинок за №20Г по вул.Глибока в с.Гаї- Гречинській Тернопільського району та земельна ділянка пл. 0,0124га кадастровий номер 6125289800:02:001:1355 в с.Гаї-Гречинські Тернопільського району. Іншого нерухомого майна у відповідача не має.

Посилаючись на наведене та те, що позивач свідомо ухиляється від виконання свого обов'язку по поверненню коштів, у добровільному порядку коштів не повертає, вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити виконання рішення суду та позбавити його ефективного способу захисту порушених прав.

Враховуючи вищенаведене, просить вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення заборони вчиняти дії щодо відчуження належного йому майна, а саме житлового будиноку за №20Г по вул.Глибока в с.Гаї- Гречинській Тернопільського району та земельної ділянки пл. 0,0124га кадастровий номер 6125289800:02:001:1355 в с.Гаї-Гречинські Тернопільського району.

В силу вимог ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

В судове засідання сторони не викликались.

Суд, розглянувши заяву та матеріали позову, вважає, що заява позивача про забезпечення позову підлягає до часткового задоволення, виходячи із наступних підстав.

Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до вимог п.п.1, 2, 4 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується, у тому числі шляхом забороною вчиняти певні дії.

В силу вимог ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п.п.4, 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006 року за № 9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

З матеріалів справи вбачається, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 існує спір щодо повернення коштів. Предметом позову є вимоги позивача про повернення боргу у розмірі 10 000 доларів США що еквівалентно 269 600грн., які відповідач зобоввЂ�язався повернути на першу вимогу .

У добровільному порядку відповідач коштів не повертає.

Згідно інформації з державного реєстру речових прав від 18 березня 2019 року за №160045370 встановлено, що відповідачу на праві власності належить житловий будинок за №20Г по вул.Глибока в с.Гаї-Гречинській Тернопільського району та земельна ділянка пл. 0,0124га кадастровий номер 6125289800:02:001:1355 в с.Гаї -Гречинські Тернопільського району.

Враховуючи вищенаведене та те, що між сторонами існує спір щодо повернення значної суми коштів, з урахуванням того, що підставою для звернення до суду із заявою про забезпечення позову є дії відповідача щодо ухилення від виконання зобов'язання у добровільному порядку, ймовірність відчуження вказаного майна на користь третіх осіб, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви шляхом заборони вчиняти дії щодо відчуження належного ОСОБА_2 житлового будиноку за №20Г по вул.Глибока в с.Гаї -Гречинській Тернопільського району.

Разом з тим, суд вважає, що підстав для забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії щодо земельної ділянки пл. 0,0124га кадастровий номер 6125289800:02:001:1355 в с.Гаї- Гречинські Тернопільського району не має, оскільки приймаючи до увагу ціну позову належним та співмірним заходом забезпечення позову буде часткове задоволення заяви в частині житлового будинку.

При цьому, суд також враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, згідно п. 43 рішення по справі "Шмалько проти України" право на суд одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно-правових питань до суду. Однак, це право було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін.

Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову, може призвести до утруднення виконання рішення суду, а відтак й до порушення права особи на доступ до правосуддя, в аспекті ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Станом на час розгляду заяви про забезпечення позову відсутні підстави вважати, що існують обставини, з якими законодавець встановив обов'язок суду на застосування зустрічного забезпечення, згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України .

Керуючись ст.ст. 149-154,259,260, 353,354 ЦПК України,суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити частково.

Вжити заходи забезпечення позову у цивільній справі №607/7534/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів

Заборонити вчиняти дії щодо відчуження належного ОСОБА_2 житлового будиноку за №20Г, заг. пл. 172 кв.м., житловою - 58,2 кв.м. по вул.Глибока в с.Гаї -Гречинській Тернопільського району, реєстраційний номер нерухомого майна - 1071642361252.

У задоволенні решти вимог відмовити.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Копію ухвали негайно після її постановлення надіслати заявнику та відповідачу для відому та у відповідні органи для її виконання.

Суд може скасувати заходи забезпечення позову за вмотивованим клопотання учасника справи у порядку вимог ст. 158 ЦПК України.

Строк пред'явлення ухвали до виконання 3 роки.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом 15 днів з дня її проголошення або складення повного тексу судового рішення. Якщо ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, учасник справи має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Прзивач: ОСОБА_1, зареєстроване місце проживання -вул.Лучаківського,2/08 м.Тернопіль, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1.

Відповідач: ОСОБА_2, зареєстроване місце проживання -вул.Глибока,20Г с.Гаї Гречинські Тернопільського району, реєстраційний номер облікової картки платника податків -НОМЕР_2.

Повна ухвала суду складена 28 березня 2019 року.

Головуючий

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.03.2019
Оприлюднено29.03.2019
Номер документу80780842
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/7534/19

Рішення від 05.09.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Рішення від 05.09.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 15.05.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 28.03.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні