ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" березня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/2560/14
Господарський суд Одеської області у складі судді Найфлейш В.Д.,
при секретарі судового засідання Чебан К.В.
Розглянувши заяву ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» (вх.№ 3-174/19 від 13.03.2019р.)
по справі №916/2560/14
За заявою: Державного підприємства „Маріупольський морський торговельний порт» (87500, м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, 99; код ЄДРПОУ 01125755);
до боржника: Державного підприємства водних шляхів „Устьдунайводшлях» (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Героїв Сталінграду, 36; код ЄДРПОУ 31091889);
за участю прокурора Одеської області, Державного органу з питань банкрутства, Міністерства інфраструктури України
про визнання банкрутом
За участю представників сторін:
представник філії „Дельта-Лоцман» ДП „Адміністрації морських портів України» - ОСОБА_1 (довіреність, свідоцтво);
від ДП ВШ „Устьдунайводшляхбуд» - ОСОБА_2 (паспорт).
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.09.2016р затверджено мирову угоду, укладену між комітетом кредиторів Державного підприємства водних шляхів „Устьдунайводшлях» та боржником в особі керуючого санацією боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2, погоджену органом управління майном боржника, схвалену комітетом кредиторів, з урахуванням уточнень, припинено провадження по справі, тощо.
13.03.2019р. до Господарського суду Одеської області від ДП „Адміністрації морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» надійшла заява, в якій останній просить суд привести ухвалу Господарського суду Одеської області від 22.09.2016р. по справі №916/2560/14 у відповідність із вимогами до виконавчого документу, згідно ЗУ „Про виконавче провадження» .
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.03.2019р. прийнято заяву ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» (вх. № 3-174/19 від 13.03.2019р.) до розгляду та призначено до розгляду в засіданні суду на 26 березня 2019 р. о 12:30.
В судовому засіданні 26.03.2019р. було проголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Розглянувши заяву ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» , суд відмовляє в її задоволені з наступних підстав.
ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» в заяві зазначає, що ухвала Господарського суду Одеської області від 22.09.2016р. не відповідає вимогам ст. 193 ГПК України та ч.1,2 ст. 4 Закону України „Про виконавче провадження» .
Відповідно до п. 6 ст.12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбачену цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Ч.ч. 1, 2, 3, 4 ст. 79 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що мирова угода укладається у письмовій формі та підлягає затвердженню господарським судом, про що зазначається в ухвалі господарського суду про припинення провадження у справі про банкрутство. Мирова угода набирає чинності з дня її затвердження господарським судом і є обов'язковою для боржника (банкрута), кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, кредиторів другої та наступних черг. Одностороння відмова від мирової угоди не допускається. Мирова угода повинна містити положення про: розміри, порядок і строки виконання зобов'язань боржника; відстрочку чи розстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини. Крім того, мирова угода може містити умови щодо: виконання зобов'язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншими способами, що не суперечать закону.
Ч. 5 ст. 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня затвердження мирової угоди боржник приступає до погашення вимог кредиторів згідно з умовами цієї мирової угоди.
Згідно ч. 6 ст. 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" затвердження господарським судом мирової угоди є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
Тобто, умови мирової угоди виконуються боржником добровільно, без виконавчих документів.
Разом з цим, суд повідомляє, що наслідки невиконання умов мирової угоди визначені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Так, відповідно до ч. 6 ст. 82 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мирова угода може бути розірвана в разі невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів в межах провадження справи про банкрутство.
Ч. 9 ст. 82 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі невиконання мирової угоди кредитори можуть пред'явити свої вимоги до боржника в обсязі, передбаченому цією мировою угодою. У разі порушення провадження у справі про банкрутство цього ж боржника обсяг вимог кредиторів, щодо яких було укладено мирову угоду, визначається в межах, передбачених зазначеною мировою угодою.
З системного аналізу вказаних норм ГПК України та Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вбачається, що пред'явлення вимог кредиторів внаслідок невиконання умов мирової угоди у справах про банкрутство можливе лише у випадку відкриття провадження в іншій справі про банкрутство цього боржника за заявою іншого кредитора, який не приймав участі в даній справі.
Таким чином, законодавство про банкрутство не передбачає примусове виконання ухвал про затвердження мирової угоди у справах про банкрутство на відміну від справ позовного провадження, ухвали по яким є виконавчими документами і повинні відповідати вимогам ст. 193 ГПК України та ч.1,2 ст. 4 Закону України „Про виконавче провадження» .
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги, що ухвала Господарського суду Одеської області від 22.09.2016р., якою серед іншого, затверджено мирову угоду, укладену між комітетом кредиторів Державного підприємства водних шляхів „Устьдунайводшлях» та боржником в особі керуючого санацією боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2, погоджену органом управління майном боржника, схвалену комітетом кредиторів, з урахуванням уточнень, припинено провадження по справі, тощо - не є виконавчим документом, заява ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» про приведення ухвали Господарського суду Одеської області від 22.09.2016р. у відповідність із вимогами до виконавчого документу, згідно ЗУ „Про виконавче провадження» , задоволенню не підлягає.
Крім того, суд звертає увагу, що наказами Фонду Державного майна України № 2267 від 20.12.2016р., №541 від 25.04.2018р., прийнято рішення про приватизацію ДП ВШ „Устьдунайводшлях» шляхом продажу єдиного майнового комплексу на аукціоні з умовами. Відповідно до Закону України „Про приватизацію державного та комунального майна» , який набрав чинності 07.03.2018р., забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства (Розділ V Прикінцеві та перехідні положення).
Керуючись ст. 234, п. 1 ст. 328, Господарського процесуального кодексу України, суд -У Х В А Л И В:
1. В задоволені заяви ДП „Адміністрація морських портів України» в особі філії „Дельта-лоцман» (вх.№ 3-174/19 від 13.03.2019р.) - відмовити.
2. Копію ухвали направити: ДП ВШ „Устьдунайводшлях» (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Героїв Сталінграду, 36), ДП „Адміністрація морських портів України» (01135, м.Київ, проспект Перемоги,14), філії „Дельта-лоцман» ДП „Адміністрація морських портів України» (54017, м.Миколаїв, вул.Лягіна,27) та кредиторам.
Повний текст ухвали складено 29.03.2019р.
Ухвала набрала чинності в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання законної сили ухвали Господарського суду Одеської області.
Суддя В.Д. Найфлейш
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80786223 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Бєляновський В.В.
Господарське
Господарський суд Одеської області
Найфлейш В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні