Провадження № 2-з/582/2/19
Справа № 582/1679/18
Копія
Недригайлівський районний суд Сумської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" березня 2019 р.
Суддя Недригайлівського районного суду Сумської області Петен Я.Л., розглянувши заяву представника позивача СТОВ Дружба-Нова , адвоката ОСОБА_1, про вжиття заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Дружба-Нова , смт. Варва Варвинського району Чернігівської області, до ОСОБА_2, смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, Фермерського господарства Влад-М , смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його реєстрації, визнання поновленим договору оренди землі та укладеною додаткової угоди,-
В С Т А Н О В И В:
26 грудня 2018 року представник позивача СТОВ Дружба-Нова ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить суд ухвалити рішення, яким: 1) визнати поновленим договір оренди від 06.09.2010 земельних ділянок з кадастровими номерами 5923555600:05:002:0028 площею 2,8438 га та 5923555600:05:003:0303 площею 0,2530 га, які розташовані на території Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, укладений між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю Дружба-Нова як орендарем та ОСОБА_2, як орендодавцем, зареєстрований 11.03.2011 за № 592350004001749, та визнати укладеною додаткову угоду до договору оренди землі, на умовах визначених додатковою угодою в редакції, викладеній представником позивача в позовній заяві; 2) визнати недійсним договір оренди землі б/н від 05.10.2017 на земельні ділянки з кадастровими номерами 5923555600:05:002:0028 та 5923555600:05:003:0303, укладений між ОСОБА_2 та Фермерським господарством Влад-М ; 3) скасувати рішення про державну реєстрацію права оренди Фермерського господарства Влад-М на земельну ділянку з кадастровим номером 5923555600:05:003:00303, індексний номер 41407332 від 04.06.2018 та на земельну ділянку з кадастровим номером 5923555600:05:002:0028, індексний номер 41406925 від 04.06.2018, прийняті державним реєстратором Тернівської селищної ради Недригайлівського району ОСОБА_3 Олександровичем. Також просить судові витрати покласти на відповідачів.
Ухвалою суду від 28.03.2019 підготовче провадження у даній справі закрито, розпочато розгляд справи по суті та для проведення розгляду справи по суті справу призначено у судове засідання на 10-30 год. 18 квітня 2019 року.
29.03.2019 до суду надійшла заява представника позивача СТОВ Дружба-Нова , адвоката ОСОБА_1, про вжиття заходів забезпечення позову, в якій заявник просить до моменту набрання судовим рішенням у даній справі законної сили, забезпечити позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Дружба-Нова , шляхом заборони Фермерському господарству Влад-М , вчиняти будь-які дії з використання /обробітку/ виконання сільськогосподарських робіт (оранку, дискування, культивацію, внесення добрив, ЗЗР, гербіцидів, посів, збір врожаю тощо) на земельних ділянках з кадастровим номером 5923555600:05:002:0028 площею 2,8438 га ріллі з кадастровим номером 5923555600:05:003:0303 площею 0,2530 га сіножаті, які знаходяться на території Тернівської селищної ради.
Суддя, дослідивши матеріали справи, перевіривши додержання заявником вимог статті 151 ЦПК України, вважає, що заяву слід повернути заявнику з наступних підстав.
Вимоги до змісту заяви про забезпечення позову встановлено статтею 151 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до п. 6 ч. 1 названої статті ЦПК України, заява про забезпечення позову повинна містити, зокрема, пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Натомість, заява про забезпечення позову не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Згідно із ч.ч. 1-5 ст. 154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову. Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснено шляхом: 1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів; 2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов'язаних із забезпеченням позову. Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв'язку із забезпеченням позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 22 ЦК України збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
З аналізу вищенаведених норм цивільного процесу вбачається, що метою застосування заходів зустрічного забезпечення є забезпечення відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.
Питання вжиття заходів зустрічного забезпечення вирішуються судом, який остаточно і визначає захід зустрічного забезпечення, який має бути вжитий в кожному конкретному випадку з урахуванням обставин справи.
Позивач не наділений правом на вирішення доцільності застосування зустрічного забезпечення, тобто вказані заходи застосовуються не за ініціативою позивача.
Позивач має лише зазначити в заяві про забезпечення позову пропозицію щодо зустрічного забезпечення, зокрема, щодо розміру грошової суми, яку він може внести на депозитний рахунок суду. Дана пропозиція враховується судом при визначенні остаточного розміру зустрічного забезпечення. У разі якщо позивач не має можливості внести відповідну суму, він має повідомити суду поважні причини відсутності такої можливості.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України в частині її змісту, оскільки не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
За приписами ч. 9 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З огляду на вищевикладене заява про забезпечення позову має бути повернута позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 151, 153, 260 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника позивача СТОВ Дружба-Нова , адвоката ОСОБА_1, про вжиття заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Дружба-Нова , смт. Варва Варвинського району Чернігівської області, до ОСОБА_2, смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, Фермерського господарства Влад-М , смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, смт. Терни, Недригайлівського району Сумської області, про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його реєстрації, визнання поновленим договору оренди землі та укладеною додаткової угоди, - повернути заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його проголошення, до Сумського апеляційного суду через Недригайлівський районний суд Сумської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 02.04.2019 |
Номер документу | 80838032 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Петен Я. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні