Тарутинський районний суд Одеської області
Справа 514/575/19
Провадження по справі № 2/514/260/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2019 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Кравченко П.А., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Агропрайм Холдинг про визнання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі недійсним,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ТОВ Агропрайм Холдинг , в якому просить:
Визнати недійсним договір оренди землі від 30.12.2015 (кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1 ), укладений між ОСОБА_2 та ТОВ Агропрайм Холдинг .
Визнати недійсною додаткову угоду від 12.07.2018 року до договору оренди землі від 30.12.2015 року, укладену між ОСОБА_1 та Агропрайм Холдинг .
Рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та обмежень та запис у Державному реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію іншого речового права (номер запису про інше речове право 13035295) на земельну ділянку (кадастровий номер НОМЕР_1 ) скасувати.
Стягнути з відповідача ТОВ Агропрайм Холдинг на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Відповідно до вимог ст. 175, 177 ЦПК України позовна заява, зокрема, повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. До позовної заяви додаються документи,що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі,або документи,що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст. 6 вказаного Закону у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу з 01 січня 2019 року складає 1921 гривень 00 копійок.
На підтвердження сплати судового збору позивачем подано квитанцію про сплату судового збору на суму 768, 40 грн., зокрема прохальна частина містить три вимоги немайнового характеру. При цьому, позивачем сплачено судовий збір лише за одну позовну вимогу. Відповідно до ЗУ "Про судовий збір" розмір судового збору за одну вимогу немайнового характеру складає 768, 40 грн. Тобто позивач повинен був сплатити розмір судового збору, що в сукупності складає 2305,20 грн. Отже, сума недоплаченого судового збору складає 1536,80 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття їх з реєстраційного обліку - залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів з дня вручення цієї ухвали, для усунення недоліків зазначених в ухвалі.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки до позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.А. Кравченко
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2019 |
Оприлюднено | 03.04.2019 |
Номер документу | 80887628 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тарутинський районний суд Одеської області
Кравченко П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні