1Справа № 335/3150/19 1-кс/335/2128/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районногосуду містаЗапоріжжя ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши матеріаликлопотаннястаршого слідчого з ОВС першого відділу розслідуваннякримінальних провадженьСУ ФРГУ ДФСу Запорізькійобласті підполковникаподаткової міліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, подане в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019800000000013 від 01.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , у відповідності дост. 160 КПК України, звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Зазначає,щослідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 32019080000000013 від 01.03.2019 року, за фактом фіктивного підприємства з використанням реквізитів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 09.10.2018 року невстановлені особи вчинили фіктивне підприємництво, тобто створили суб`єкт підприємницької діяльності приватне підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та використовують вказане підприємство з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у здійснення від невстановлених осіб експортних операцій з вивезення за межі України товарів (води мінеральні, води безалкогольні) на загальну суму 737370 гривень.
Службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які наділені організаційно розпорядчими
та адміністративно господарськими функціями, в особі ОСОБА_5 , в період лютого березня 2019 року здійснили експорт товарів (води мінеральні, води безалкогольні)
до підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (Грузия), фізичної особи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (Російська Федерація) на загальну суму 737370 гривень.
Таким чином, орган досудового розслідування вважає, що в результаті вказаної незаконної діяльності вбачається нанесення збитків державі у вигляді неповернення валютної виручки в Україну, а також несплати податку на прибуток у великих розмірах.
Допитаний органом досудового розслідування в якості свідка директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 спростував свою причетність до будь-якої діяльності підприємства та повідомив, що нікого на це не уповноважував, та зареєстрував підприємство без наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність, зафіксовану в установчих документах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Органом досудового розслідування встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у своїй діяльності використовує банківські рахунки № НОМЕР_3 (ЄВРО), № НОМЕР_3 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (Російський рубль), № НОМЕР_5 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (ЄВРО), № НОМЕР_4 (Українська гривня), № НОМЕР_3 (Долар США), № НОМЕР_4 (Долар США), які відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_6 ), що розташований в АДРЕСА_1 .
На даний час, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення у органа досудового розслідування виникла необхідність у встановленні осіб які фактично використовували банківські рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Однак, як зазначає слідчий встановити ці обставини можливо лише шляхом тимчасового доступу із можливістю вилучення документів щодо розпорядження грошовими коштами на банківських рахунках вказаного підприємства, здійснення аналізу документів нормативної справи, виписок руху грошових коштів та інших документів по банківським рахункам зазначеного підприємства.
Крім того, вказані документи підлягають дослідженню та використанню під час проведення судово-почеркознавчої, судово-економічної експертизи, з метою встановлення кола осіб, причетних до вчинення злочинних діянь, в зв`язку з чим зазначені документи мають значення доказів в даному кримінальному провадженні.
Посилаючись на те, що іншим способом отримати тимчасовий доступ та вилучити вказані документи неможливо, так як відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду, слідчий просив надати йому тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_6 ), за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю їх вилучення, а саме документів про використання банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) № НОМЕР_3 (ЄВРО), № НОМЕР_3 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (Російський рубль), № НОМЕР_5 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (ЄВРО), № НОМЕР_4 (Українська гривня), № НОМЕР_3 (Долар США), № НОМЕР_4 (Долар США).
Слідчий клопотання підтримав, подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » до суду не з`явився, був викликаний судовою повісткою, неявка останнього відповідно до вимог ст. 163 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання.
Фіксування процесу технічними засобами не здійснювалось у відповідності до положень ст. 107 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
В силу ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку), як це вбачається зіст. 159 КПК України.
Суду надано достатні докази, які вказують на вчинення кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.
Слідчим також належно обґрунтовано необхідність тимчасового доступу до речей та документів, оскільки інформація, що міститься в них, в сукупності з іншими доказами, є необхідною для розкриття та розслідування злочину, і отримати таку інформацію та довести обставини, що мають значення для кримінального провадження,іншим шляхом неможливо.
В той же час, доступ до речей та документів, вказаних у клопотанні, не справить негативного впливу на діяльність їх володільця, а також інших осіб.
Таким чином,враховуючи,що речіта документи,про доступдо якихклопоче слідчий,маютьзначення длякримінального провадження,клопотання вчастині наданнядоступу доних підлягаєзадоволенню.При цьому, слідчий суддя вважає за необхідне конкретизувати період за який необхідно надати доступ до документів.
Що стосується виїмки речей та документів, то з цього приводу слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Як вбачається зіч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що метою доступу до документів є проведення відповідних експертиз, досягнення даної мети потребує виїмки документів, у зв`язку з чим клопотання в цій частині також підлягає задоволенню.
З огляду на характер та обсяг дії, яка підлягає виконанню, слідчий суддя вважає достатнім час на її вчинення протягом одного місяця.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 160-163 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчогоз ОВСпершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень СУФР ГУДФС уЗапорізькій областіпідполковника податковоїміліції ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей тадокументів задовольнити.
Надати старшомуслідчому зОВС першоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьСУ ФРГоловного управлінняДФС уЗапорізькій областіпідполковнику податковоїміліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_6 ), за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю їх вилучення, а саме про використання банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) № НОМЕР_3 (ЄВРО), № НОМЕР_3 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (Російський рубль), № НОМЕР_5 (Українська гривня), № НОМЕР_4 (ЄВРО), № НОМЕР_4 (Українська гривня), № НОМЕР_3 (Долар США), № НОМЕР_4 (Долар США), зокрема:
- документів юридичної справи у тому числі: повідомлення банком органів податкової служби про відкриття вищевказаних рахунків, картки зі зразками підписів та відбитком печатки, довіреності, надані до банку уповноваженими особами підприємства, копії реєстраційних документів за період з 19.10.2018 року по 02.04.2019 року;
- договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт», актів виконаних робіт, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютери вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт банк» за період з 19.10.2018 року по 02.04.2019 року;
- роздруківок руху грошових коштів як у паперовому так і в електронному вигляді
(на магнітних носіях інформації) по вказаним рахункам, які відображують надходження
та списання грошових коштів по рахункам за період з 19.10.2018 року по 02.04.2019 року,
із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунки та перерахування з них, із зазначенням документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО та номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції;
- грошових чеків, заявок на отримання готівки, заявок на отримання чекових книжок,
та інших документів, що підтверджують зняття грошових коштів з вказаних рахунків за період з 19.10.2018 року по 02.04.2019 року.
Визначити строк дії ухвали протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
Роз`яснити керівництву АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що відповідно до ст.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Один примірник ухвали та копію направити до СУ ФР ГУДФС у Запорізькій області, зобов`язавши слідчого вручити копію ухвали представнику АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », при врученні якої пред`явити оригінал.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80938736 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні