ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
05 квітня 2019 року Справа № 926/976/19
Суддя Ковальчук Т.І., розглянувши матеріали за позовом
про стягнення коштів у сумі 182100,00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю “СВАТ Городищенське”, с. Городище Шепетівського району Хмельницької області, звернулося з позовом до Приватного акціонерного товариства “Добробут АГ”, с. Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області, про стягнення 182100,00 грн. коштів позики (поворотної фінансової допомоги).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не повернув позивачеві у встановлений договором позики (поворотної фінансової допомоги) № 24/11-2016ГД від 24.11.2016 р. позичені кошти в розмірі 182100,00 грн.
Розглянувши матеріали за позовом на предмет вирішення питання про відкриття провадження у справі, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам статті 162 ГПК України.
Так, відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові – для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб – громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи – підприємця (для фізичних осіб – підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У позовній заяві відповідачем зазначено Приватне акціонерне товариство “Добробут АГ”, код ЄДРПОУ 30149639, та його місцезнаходження: вул. Українська, 24, с. Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області, 60235.
У той же час, як слідує з позовної заяви і доданих до неї документів, отримувачем позики згідно з договором позики (поворотної фінансової допомоги) № 24/11-2016ГД від 24.11.2016 р. є Приватне акціонерне товариство “Добробут”, код 30149636, з місцезнаходженням вул. Кобилянської, 9, м. Сокиряни Сокирянського району Чернівецької області, 60200.
Однак, у позовній заяві не викладено обставин, які б свідчили, що відповідачем за позовом має виступати саме ПрАТ “Добробут АГ”, зокрема, що відбулася зміна найменування ПрАТ “Добробут” чи його реорганізація з правонаступництвом, чи мали місце інші підстави, за яких зобов'язання з повернення коштів за договором позики (поворотної фінансової допомоги) № 24/11-2016ГД від 24.11.2016 р. перейшло від ПрАТ “Добробут” до ПрАТ “Добробут АГ”.
Зазначене свідчить про недотримання позивачем вимог пункту 5 частини 3 статті 162 ГПК України в частині викладу обставин, якими обгрунтовано пред'явлення позовних вимог саме до ПрАТ “Добробут АГ”.
Також відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, а згідно з частиною 2 статті 164 цього Кодексу позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
До позовної заяви в якості доказу надано засвідчену позивачем копію платіжного доручення № 612 від 25.11.2016 р. про перерахування позивачем на рахунок ПрАТ “Добробут” 182100,00 грн., однак указаний документ не містить відміток банківської установи про фактичне проведення платежу.
Отже, вимоги процесуального закону щодо надання доказів на підтвердження викладених у позовній заяві обставин позивачем у повній мірі не дотримано.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо ж позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення вказаних у цій ухвалі недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю “СВАТ Городищенське” у строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали усунути названі в ній недоліки, а саме:
- викласти обставини та подати до Господарського суду Чернівецької області докази на підтвердження статусу Приватного акціонерного товариства “Добробут АГ” як правонаступника Приватного акціонерного товариства “Добробут” у правовідносинах з позивачем;
- надати належним чином засвідчену копію платіжного доручення № 612 від 25.11.2016 р. з відмітками банківської установи про проведення платежу та/або виписку банку по рахунку про здійснення вказаного платежу на користь ПрАТ “Добробут”.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 05.04.2019 р.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя Т.І.Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2019 |
Оприлюднено | 08.04.2019 |
Номер документу | 80953289 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні