ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"29" березня 2019 р.Справа № 922/446/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши заявуТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер", м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер", м. Харків , код ЄДРПОУ 34016207 за участю :
за участю
представника боржника - ОСОБА_1
арбітражного керуючого - ОСОБА_2
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 20.02.2019 р. прийнято заяву ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер", м. Харків про порушення справи про банкрутство до розгляду, призначено підготовче засідання по справі на 06.03.2019 р., зобов'язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого ОСОБА_3 надати заяву на участь у справі.
До суду від боржника надійшло клопотання (вх.№ 5823 від 06.03.19) про долучення до матеріалів справи документів.
В судовому засіданні 06.03.19 р. представник боржника надав усні пояснення.
В судовому засіданні оголошувалась перерва до 12.03.2019 р. об 11:40 год., у зв'язку із необхідністю отримання всіх витребуваних доказів.
В судовому засіданні 12.03.19 р. представник боржника надав клопотання (вх.№ 6214 від 12.03.19) про долучення до матеріалів справи документів, в обґрунтування поданої заяви, а також усні пояснення щодо виконання вимог суду.
З метою ознайомлення з наданими представником боржника доказами, судом оголошено перерву до 14-30 год.
Після перерви представник боржника не з'явився.
Розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство суд встановив, що згідно протоколу загальних зборів учасників товариства прийнято рішення про ліквідацію боржника, призначено ліквідатора та встановлено двохмісячний термін для пред'явлення претензій кредиторів з дня опублікування оголошення про ліквідацію підприємства. Ліквідатором розглянуто вимоги кредиторів, проведено інвентаризацію майнових активів підприємства. За наслідками проведеної роботи було встановлено, що активів боржника недостатньо для погашення кредиторської заборгованості. На підставі цього було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Ухвалою суду від 12.03.2019 р. відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено судове засідання, на якому буде вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства боржника на 26.03.2019 р.
До суду від боржника надійшли додаткові докази (вх№ 6844 від 19.03.2019), (вх.№ 7462 від 26.03.2019) та (вх. № 7724 від 28.03.2019).
Від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява (вх.№ 699 від 28.03.2019) про неможливість його участі в якості ліквідатора боржника, у зв'язку із заінтересованістю у цій справі (стосовно ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер").
У зв'язку з хворобою судді Усатого В.О., призначене судове засідання не відбулось.
Розглянувши матеріали справи, суд призначив судове засідання, на якому буде вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства боржника на 29.03.2019 р.
Від арбітражного керуючого арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява (вх.3 7830 від 29.03.2019) на участь у справі про банкрутство та додаток до заяви (вх.№ 7836 від 29.03.2019)
В судовому засіданні представник боржника надав усні пояснення, підтримав свою заяву та просив суд визнати ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Присутній у засіданні суду арбітражний керуючий ОСОБА_2 надав пояснення щодо своєї кандидатури, вказавши, що має усі можливості виконувати обов'язки ліквідатора у даній справі.
Заслухавши присутніх, розглянувши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 ЦК України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону, (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
Відповідно до ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Згідно з положеннями ст.104 Цивільного кодексу України (ЦК України) юридична особа може бути припиненою шляхом ліквідації.
Відповідно до ч.1 ст.110 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документам.
Згідно протоколу від 03.12.2018 р. загальними зборами засновників (учасників) товариства вирішено ліквідувати підприємство, призначено ліквідатора, встановлено двохмісячний термін для пред'явлення претензій кредиторів з дня опублікування оголошення про ліквідацію підприємства та встановлено проведення процедури ліквідації у відповідності із ЦК України та ГПК України.
На виконання вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державному реєстратору було передано опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційних дій "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи". Державним реєстратором було внесено відповідні відомості про прийняття рішення про ліквідацію підприємства та призначення ліквідаційної комісії в ЄДР.
Відповідно до матеріалів справи, повідомлення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації було опубліковано на веб-сайті Міністерства юстиції України, що підтверджується відповідною роздруківкою.
У встановлений строк на адресу ліквідаційної комісії надійшла заява від ТОВ "Інститут Харківпроект" з грошовими вимогами до боржника в сумі 187020897,27 грн. які визнано ліквідатором в повному обсязі, про що повідомлено кредитора.
Також, ліквідатором визнані вимоги засновника ОСОБА_4 в сумі 29645,21 грн., які підтверджуються договором поворотної фінансової допомоги від 10.12.2018 р. та розрахунковими документами.
Будь -які інші кредитори з вимогами до боржника не звертались.
Боржник не має заборгованості із заробітної плати та перед державним бюджетом.
В ході проведення інвентаризації майна боржника, виявлені активи підприємства на суму 687594,63 грн., що складаються із дебіторської заборгованості та залишку коштів на рахунках боржника.
Відсутність іншого зареєстрованого за боржником на праві власності майна підтверджується відповідними довідками (роздруківками) з органів, які згідно з чинним законодавством в обов'язковому порядку реєструють права власності на нерухоме та цінне рухоме майно.
Відповідно до довідок боржника підприємство не володіє корпоративними правами, не має філій та дочірніх підприємств, відсутній спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею та будь-які носії секретної інформації.
Також, боржник на обліку в митницях ДФС як особа, яка здійснює операції з товарами, не перебуває.
Ліквідатором здійснено заходи із розшуку активів через інформаційно-довідкові системи в мережі Інтернет та за результатами проведених дій не виявлено наявності у боржника об'єктів інтелектуальної власності, патентів, корисних моделей та інш.
Таким чином, загальна кредиторська заборгованість перевищує активи боржника.
Ліквідатором повідомлено відповідні державні органи про ліквідацію підприємства, з метою проведення ними перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості зі сплати податків, зборів та інших платежів.
На виконання вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України, на підставі даних інвентаризації активів та зобов'язань підприємства, ліквідатором було складено проміжний ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю в сумі 187050541,48 грн., який затверджено у встановленому порядку та прийнято рішення звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону, боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення обставин, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), або під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, або в інших випадках, передбачених цим Законом.
Зазначені обставини виявлено головою ліквідаційної комісії в ході проведення ліквідаційної процедури, що зобов'язує його звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання банкрутом.
Частиною 1 ст. 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу.
Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого ст. 105 ЦК України.
Як свідчать матеріали справи, ліквідатором повністю дотримано вказаного порядку.
Відповідно до п.2 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що сума кредиторської заборгованості перевищує вартість активів боржника, підприємство не веде підприємницької діяльності, що робить неможливим погашення заборгованості перед кредиторами, боржник є дійсно неплатоспроможним, що свідчить про скрутний фінансовий стан боржника і неможливість відновлення виробництва, суд вважає необхідним визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Відповідно до ч.1 ст.114 Закону, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3, якого суд зобов'язав надати відповідну заяву на участь у справі.
Проте, від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява (вх.№ 699 від 28.03.2019) про неможливість його участі в якості ліквідатора боржника, у зв'язку із заінтересованістю у цій справі (стосовно ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер").
Враховуючи відмову арбітражного керуючого ОСОБА_3 від участі у справі в якості ліквідатора боржника, суд дійшов висновку його кандидатуру не розглядати.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого ОСОБА_2 на участь у даній справі суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 2 ст. 114 Закону, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;
4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого);
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Як вбачається із заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 він не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, раніше управління боржником не здійснював, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, порушення термінів надання інформації не допускав, має достатній досвід, технічне забезпечення та організаційні можливості виконувати обов'язки у справі, про що суду представив відповідні докази.
Взявши до уваги викладене, суд встановив, що арбітражним керуючим ОСОБА_2 заява на участь у даній справі в якості ліквідатора боржника подана у встановленій Законом формі, а також відповідає змісту вимог вказаного Закону, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку призначити ліквідатором ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер" арбітражного керуючого ОСОБА_2.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, суд вважає за необхідне здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Керуючись ст. 11, 37, 38, 95, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 232-235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер" (код ЄДРПОУ: 34016207, адреса: 61145, Харківська область, м. Харків, вул. Космічна, б. 21, к. 310) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття зазначеної постанови:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
скасовуються записи про проведену державну реєстрацію арештів, заборон та інших обмежень щодо розпорядження майном ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер". Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном. Керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Призначити ліквідатором ТОВ "Інвестиційна компанія "Бестселлер" - арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 732 від 04.04.2013 р., адреса: АДРЕСА_1, адреса для листування: 61022, м.Харків, а/с 4574).
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Зобов'язати ліквідатора закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії передбачені ст.ст. 41-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з урахуванням особливостей, встановлених ст.ст. 95 Закону і надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, використання коштів боржника.
Зобов'язати ліквідатора в строк до 29.03.2020 р. виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти прийманні-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Постанову направити ліквідатору, боржнику, арбітражному керуючому ОСОБА_3 державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, фондам, ДВС, ДФС.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття (оголошення).
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів з дня її підписання.
Повний текст постанови складено та підписано 01.04.2019 р.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 05.04.2019 |
Номер документу | 80953368 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні