ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
08.04.2019 Справа № 917/56/19
Суддя Господарського суду Полтавської області Семчук О.С., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Волинського автоцентру "КамАЗ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі № 917/56/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Волинського автоцентру "КамАЗ", вул. Дубнівська, 97а, м. Луцьк, Волинська область, 43010
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір'я молокопродукт", вул. Героїв Майдану, 82, офіс 23, м. Гадяч, Полтавська обл., 37300
про стягнення 19773,53 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю Волинський автоцентр "КамАЗ" було надіслано до Господарського суду Полтавської області клопотання (вх. № 3556) про проведення судового засідання 11.04.19 по справі № 917/56/19 в режимі відеоконференції, проведення якого забезпечити Господарському суду Волинської області.
Суд, розглянувши вищевказане клопотання, дійшов до висновку про відмову в його задоволенні з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У пункті 17.6 розділу XI "Перехідні положення" ГПК України зазначено, що участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують в судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановлені ухвал щодо проведення відеоконференцій.
На Офіційному веб-порталі "Судова влада України" (court.gov.ua) визначено перелік судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв'язку до якого входить, зокрема, Північний апеляційний господарський суд.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання (ч. 7 ст. 197 ГПК України). Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
При розгляді клопотання позивача, Господарським судом Полтавської області з"ясовано, що проведення судового засідання 11.04.19 о 10 год. 40 хв. в режимі відеоконференції з Господарським судом Волинської області не є можливим, оскільки в останнього відсутня технічна можливість - зали судових засідань, в яких встановлено систему відеоконференцзв'язку, на вказаний день та час зайняті іншими судовими засіданнями.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання позивачу - Товариству з обмеженою відповідальністю Волинський автоцентр "КамАЗ" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання позивачу - Товариству з обмеженою відповідальністю Волинський автоцентр "КамАЗ" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя О.С. Семчук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 10.04.2019 |
Номер документу | 80986906 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Семчук О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні