Справа № 761/21106/18
Провадження № 2/761/1474/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді - Піхур О.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Мусійчук В.С.,
представника позивача - Божка І.О.,
представника третьої особи
ТОВ Централ Сіті - Бак В.І.,
розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства БТА Банк до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Коба Наталі Володимирівни, треті особи : Публічне акціонерне товариство Банк Петрокоммерц-Україна , ОСОБА_4, Товариство з обмеженою відповідальністю Централ Сіті про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину, -
в с т а н о в и в:
У червні 2018 року позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з даним позовом.
Ухвалою судді від 18.06.2018 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
До підготовчого засідання 27.03.2019 року від представника позивача до суду надійшла заява про відмову від позовних вимог та закриття провадження у справі, також повідомив, що наслідки відмови від позову йому відомі.
Представник позивача в підготовчому засіданні підтримав вимоги заяви та просив суд їх задовольнити, представник третьої особи ТОВ Центра Сіті не заперечувала проти вимог заяви.
Відповідач та треті особи Публічне акціонерне товариство Банк Петрокоммерц-Україна , ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце судового засідання повідомлялися належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч.1 ст. 223 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу (п.1 ч.2 ст. 49 ЦПК України).
У відповідності до вимог ч.3 ст.206, п.4 ч.1 ст.255 ЦПК України, сторона попереджена про наслідки відмови від позову, оскільки, провадження у справі закривається і вона не зможе повторно звернутися до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет, і з тих самих підстав. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Частиною 3 ст. 206 ЦПК України передбачено, що у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
У відповідності до п. 4) ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження по справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Підстав для неприйняття відмови від позовних вимог судом не встановлено.
За таких підстав суд вважає, що заява представника позивача про відмову від позовних вимог підлягає задоволенню, а провадження підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. ст.ст. 206, 255, 256, 261, 353-355 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства БТА Банк до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Коба Наталі Володимирівни, треті особи : Публічне акціонерне товариство Банк Петрокоммерц-Україна , ОСОБА_4, Товариство з обмеженою відповідальністю Централ Сіті про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину - закрити.
У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Ухвалу може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 року) : до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України : апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дата складення повного тексту ухвали суду 08.04.2019 року.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 09.04.2019 |
Номер документу | 80999271 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Піхур О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні