Дата документу 03.04.2019
Справа № 320/2636/19
2-о/320/342/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2019 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Купавської Н.М.
при секретарі - Діденко Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мелітополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, в інтересах яких діє адвокат Ігнатов Євген Євгенович, заінтересована особа: Мелітопольський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Запорізької області, про встановлення факту народження дитини,
ВСТАНОВИВ:
Заявники, в інтересах яких діє адвокат Ігнатов Є.Є., звернулись до суду із заявою, в якій просять встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Ялта АР Крим, Україна, їх сина ОСОБА_4, батьками якого вони є. При цьому заявники зазначають, що у зв'язку з тим, що вказана територія тимчасово непідконтрольна Україні внаслідок окупації, то вони не можуть зареєструвати в органах РАЦС народження сина та отримати належне свідоцтво. Наявний у них медичний документ про народження виданий закладом охорони здоров'я на окупованій території, у зв'язку з чим не є дійсним та не створює правових наслідків. У Мелітопольському міському відділі ДРАЦС їм було надане письмове роз'яснення щодо підстав для проведення реєстрації народження дитини в такому випадку. З метою отримання свідоцтв про народження дитини державного зразку заявники просять суд встановити факт народження їх сина.
В судове засідання заявники не з'явились, їх представник - адвокат Ігнатов Є.Є. в заяві просить слухати справу у його відсутність та задовольнити заяву.
Представник заінтересованої особи у судове засіданні не з'явився, заперечень від нього до суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 317 ЦПК України, справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, тому за правилами ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється .
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню за таких підстав.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянкою України та знаходиться у фактичних шлюбних стосунках із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, який є громадянин України, що підтверджується копіями паспортів серії НОМЕР_1 та НОМЕР_2 /а.с.3-6/.
Відповідно до копії медичного свідоцтва про народження серії 35 № 022705 від 03 серпня 2017 року, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Ялті АК Крим, України, народила дитину чоловічої статі /а.с.7/.
При зверненні до Мелітопольського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Запорізької області з метою державної реєстрації дитини на території України, заявникам було в цьому відмовлено, з мотивів невідповідності документів вимогам законодавства України /а.с.17/.
Так, згідно з п. 1 ст. 3 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій визначається тимчасово окупованою територією.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України від 15 квітня 2014 року № 1207-У11 будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Частиною 3 даної статті Закону передбачено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Але, документи, видані органами та установами (зокрема, лікарняними установами), що знаходяться на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, як виняток з метою захисту інтересів мешканців, що проживають на цій території, можуть братись до уваги судом та оцінюватись разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку під час розгляду справ у порядку ст.317 ЦПК України.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Судом встановлено, що орган державної реєстрації актів цивільного стану не має можливості зареєструвати народження дитини у відповідності до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/2 від 18 жовтня 2000 року.
Згідно ст.7 Закону України Про громадянство України особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Документ, виданий лікарською установою, що знаходиться на тимчасово окупованій території України, суд приймає до уваги і оцінює разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку з метою повного та всебічного з'ясування обставин справи, реалізації прав та інтересів заявників.
На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що заявники не мають можливості надати документи, необхідні для проведення державної реєстрації народження сина, з метою захисту прав і свобод громадян України, яким є заявники та їх дитина, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість вимог щодо встановлення факту народження їх дитини, оскільки реєстрація народження дитини не можлива без відповідного рішення суду, а тому заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Однак, вимоги заявників підлягають задоволенню частково, оскільки суд встановлює лише факт народження дитини певної статі у певних батьків. Ім'я ж дитини встановлюється відповідно до ст.28 ЦК України. Саме право батьків за їх згодою визначити ім'я дитини при реєстрації її народження в органах РАЦС відповідно до ст.ст.145-147 СК України та Правил державної реєстрації актів цивільного стану в України, згідно з якими з рішення суду зазначаються в акті про народження лише дані про дату і місце народження дитини.
Керуючись ст.3, 9, 18 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території" від 15 квітня 2014 року, ст.144 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12,13, 81, 89, 264, 265, 268, 315-319 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, в інтересах яких діє адвокат Ігнатов Євген Євгенович, заінтересована особа: Мелітопольський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Запорізької області, про встановлення факту народження дитини - задовольнити частково.
Встановити факт народження дитини чоловічої статі, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Ялта АР Крим, Україна, у матері ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, батька - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України.
Рішення підлягає негайному виконанню та його оскарження не зупиняє виконання рішення.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом..
СУДДЯ:
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2019 |
Оприлюднено | 09.04.2019 |
Номер документу | 81008261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Купавська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні