ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09.04.2019 м. Івано-ФранківськСправа № 909/320/19
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви вх.№6401/19 від 03.04.2019
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Галицькі Аграрні Інвестиції",
вул. Трипільська, 57, с. Кобижча, Бобровицький район,Чернігівська область, 17411
адреса для листування: вул. Хриплинська, 11 У, м. Івано-Франківськ, 76000
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Тимофійчука Володимира Ярославовича,
АДРЕСА_1
про зобов'язання відповідачів усунути перешкоди в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га шляхом їх дискування з метою приведення земельних ділянок у попередній стан придатний для їх цільового використання та не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю Галицькі Аграрні Інвестиції в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Галицькі Аграрні Інвестиції" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою про зобов'язаня відповідачів усунути перешкоди в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га шляхом їх дискування з метою приведення земельних ділянок у попередній стан придатний для їх цільового використання та не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю Галицькі Аграрні Інвестиції в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
Господарський процесуальний кодекс України у статті 162 встановлює низку вимог до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.ч. 4, 5, 8 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обгрунтування позовних вимог, позивач посилається на порушення відповідачами свої прав орендаря спірних земельних ділянок, проте доказів укладення договорів оренди до позову не надано, як і не зазначено перелік таких договорів у позовній заяві. Також, позивачем не подано доказів, що підтверджують відсутність у нього вказаних договорів (оригіналів або копій).
Згідно з частинами 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, відповідно до ст.88 ГПК України, показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім'я (прізвище, ім'я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з'явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів. Відповідно до ст.164 ГПК України вказана заява свідка позивачем подається одночасно із позовною заявою.
Відповідно до ст.89 ГПК України свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Галицькі Аграрні Інвестиції" про зобов'язання відповідачів усунути перешкоди в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га шляхом їх дискування з метою приведення земельних ділянок у попередній стан придатний для їх цільового використання та не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю Галицькі Аграрні Інвестиції в користуванні земельними ділянками загальною площею 297,0508 га - залишити без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Галицькі Аграрні Інвестиції" у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху подати суду належним чином засвідчені копії договорів оренди спірних земельних ділянок загальною площею 297,0508 га (із зазначенням про наявність у позивача або іншої особи оригіналів договорів); належно оформлені заяви свідків.
Роз'яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Л. М. Неверовська
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2019 |
Оприлюднено | 10.04.2019 |
Номер документу | 81041393 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні