Справа № 761/11880/19
Провадження № 2/761/4739/2019
У Х В А Л А
08 квітня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України (в редакції від 15.12.2017 року) позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.
Так, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після померлого батька ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина на недоотриману пенсію та земельну ділянку НОМЕР_2 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 4,3309 га, розташованої на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, кадастровий НОМЕР_1.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вказаний позов виник з приводу нерухомого майна, а саме земельної ділянки в Пирятинському районі Полтавської області, а відтак позивачем при поданні позову порушено правила територіальної підсудності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає передачі на розгляд до Пирятинського районного суду Полтавської області.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 30, 31, 259, 260 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - передати до Пирятинського районного суду Полтавської області для розгляду за підсудністю.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду міста Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81060013 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Фролова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні