Справа № 761/11880/19
№ пров. 2/544/294/2019
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
23 травня 2019 року Пирятинський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Ощинської Ю.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
у с т а н о в и в :
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 08 квітня 2019 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини передано до Пирятинського районного суду Полтавської області для розгляду за підсудністю.
20.05.2019 відповідно до здійсненого авторозподілу судових саправ, зазначену позовну заяву отримано головуючою суддею.
У контексті права на справедливий суд, визначеного ст. 7 Закону України Про судоустрій і статус суддів судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Нормами статті 175 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Водночас, зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а саме:
повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідачем у позові указано Територіальну громаду в особі Київської міської ради, проте відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходження майна або основної його частини. З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після померлого батька ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на недоотриману пенсію та земельну ділянку НОМЕР_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 4,3309 га, розташованої на території Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_2 .
Виходячи з вищевикладеного відповідачем у справі має бути зазначено Теплівську сільську раду Пирятинського району Полтавської області.
Слід зазначити, що дотримання вимог ст. 175 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду на предмет перевірки позову та долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження, призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що без усунення наведених вище недоліків, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з подачею її до суду в новій редакції з врахуванням вимог ст. 175ЦПК України та зазначених недоліків.
Відтак позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, подати позовну заяву та її копії, оформлену відповідно до вимог частини 3 статті 175 ЦПК України, вказавши відомості, визначені у зазначеній частині статті вказаного Кодексу та усунути недоліки зазначені в ухвалі суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Київської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщинизалишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку невиконання вимог, визначених ст.ст. 175, 177 ЦПК Україниу наданий строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О. Ощинська
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2019 |
Оприлюднено | 24.05.2019 |
Номер документу | 81932586 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні