Для доступу до отримання резюме судової справи необхідно зареєструватися або увійти в систему.
РеєстраціяСправа 1п-20/2008 року
ПОСТАНОВА
19 листопада 2008 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Василенка В.В.,
при секретарі Демиденко О.А.,
з участю прокурора Шкреби В.В.,
розглянувши кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 п-к Ломоносова, 79, українця, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, студента ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України , -
встановив:
Органами досудового слідства ОСОБА_1С обвинувачується в тому, що 05 вересня 2008 року близько 23 год. 30 хв., керуючи автомобілем НОМЕР_1 та рухаючись по авто дорозі Канів-Черкаси-Кременчук зі сторони с. Будище Черкаського району в напрямку м. Черкаси на 68 км + 798 м в порушення вимог дорожньої розмітки 1.1. Правил дорожнього руху України, яка забороняє виїзд на зустрічну смугу руху, в порушення п. 10.1 Правил перед перестроюванням та зміною напрямку руху не переконався, що це буде безпечним та не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, в порушення п. 11.2. Правил не рухався якнайближче до правого краю проїзної частини, виїхав на смугу зустрічного руху, де вчинив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, який рухався у зустрічному напрямку.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажир автомобіля НОМЕР_2 ОСОБА_3 отримала середнього ступеню тяжкості тілесні ушкодження, що спричинили тривалий розлад здоров'я, у вигляді закритого перелому кісток тазу справа без зміщення уламків, легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я - травма голови зі струсом головного мозку, обширними ранами та саднами обличчя. Пасажир автомобіля НОМЕР_1 ОСОБА_4 отримала середнього ступеню тяжкості тілесні ушкодження, що спричинили тривалий розлад здоров'я, у вигляді травми з закритим переломом обох кісток лівої гомілки.
Вину в пред'явленому обвинуваченні ОСОБА_1С визнав повністю і пояснив, що дорожньо-транспортна пригода, під час якої потерпілі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження, сталася внаслідок невиконання ним вимог п.п. 1.1; 10.1; 11.2 Правил дорожнього руху України. У скоєному щиро кається і клопоче про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням із потерпілими.
Дії ОСОБА_1С за ч. 1 ст. 286 КК України органами досудового слідства кваліфіковані правильно. Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України, злочин, у якому він обвинувачується відноситься до категорії невеликої тяжкості.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_1С обвинувачується у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, який відноситься до категорії невеликої тяжкості, примирився з потерпілими і повністю відшкодував їм збитки, органи досудового слідства порушили питання про його звільнення від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому ст. 46 КК України.
Перевіривши матеріали справи, суд встановив, що органами досудового слідства ОСОБА_1С роз'яснена суть обвинувачення, підстави звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття справи з цих підстав.
Згідно даних Щ УМВС України в Черкаській області та ГІБ МВС України ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності раніше не притягувався.
а.с. 148-149
Факт примирення між ним та потерпілими ОСОБА_3 та ОСОБА_4 об'єктивно підтверджується їх обопільними заявами на досудовому слідстві і їх зміст щодо вільного волевиявлення не викликає у суду будь-яких сумнівів.
а.с. 164, 165
У відповідності до ст. 46 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Врахувавши вищенаведене, суд вважає, що у даному випадку має місце сукупність підстав, які полягають у примиренні особи, яка вчинила злочин невеликої тяжкості з потерпілими від цього злочину та відшкодуванні зазначеною особою завданих нею збитків, для звільнення ОСОБА_1С від кримінальної відповідальності у вищезазначеному порядку.
Відповідно до вимог п. 2 ст. 91 КПК України із ОСОБА_1С необхідно стягнути судові витрати, що пов'язані з проведенням у справі судово-автотехнічної експертизи.
Керуючись ст. ст. 7і, 8, 248 КПК України, на підставі ст. 46 КК України , суд, -
постановив:
Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч.1 ст. 286 КК України закрити.
Звільнити ОСОБА_1С від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням з потерпілими.
Запобіжний захід ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд скасувати.
Стягнути з ОСОБА_1С судові витрати в сумі 300 грн. 48 коп.3а проведення судово-автотехнічної експертизи, перерахувавши їх на рахунок: одержувач НДЕКЦ при УМВС в Черкаській області, код 25574009 на рахунок 35223003000037, банк одержувача УДК в Черкаській області МФО 854018.
Речові докази по справі:
автомобіль НОМЕР_3, що знаходиться на
зберіганні у ОСОБА_5 залишити йому за
належністю;
автомобіль НОМЕР_2, що знаходиться на
зберіганні у ОСОБА_6 залишити їй за належністю.
Копію постанови направити зацікавленим сторонам.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до апеляційного суду Черкаської області.
Суд | Чигиринський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2008 |
Оприлюднено | 03.03.2010 |
Номер документу | 8106163 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Черкаський районний суд Черкаської області
Василенко В.В.
Кримінальне
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області
Жаботинська С.В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Коновалова Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні