Справа № 305/659/19
Провадження по справі 1-кс/305/226/19
УХВАЛА
12.04.2019. Слідчий суддя Рахівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Рахівського ВП Тячівського ВП Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 про призначення почеркознавчої експертизи,-
ВСТАНОВИВ:
09.04.2019, слідчий СВ Рахівського ВП Тячівського ВП Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Рахівського районного суду Закарпатської області з клопотанням про призначення почеркознавчої експертизи.
Клопотання мотивовано тим, що за результатом розгляду звернення ОСОБА_4 , мешканки АДРЕСА_1 , було встановлено ознаки кримінального правопорушення, а саме, що в період 2015 року, невідома особа в інтересах ОСОБА_5 , підробила договір дарування будинку в АДРЕСА_1 .
Згідно заяви та показів ОСОБА_4 стало відомо, що свого підпису під час укладення договору дарування будинку та земельної ділянки вона не ставила, а замість неї це зробив хтось інший в інтересах ОСОБА_5 .
Підписи в договорах дарування, а саме безпосередньо в графі дарувальник виконаний спеціальним рукописним шрифтом, тому особа, яка ставила підписи, могла змінити свій почерк, пристосовуючись до даного шрифту.
23 листопада 2018 року відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №1201807014001035 за попередньою кримінально-правовою кваліфікацією передбаченою ч.1 ст.358 КК України.
З метою з`ясування обставин, що мають значення у даному кримінальному провадженні, зокрема для вирішення питання про встановлення особи, яка поставила в договорах дарування будинку та земельної ділянки підписи замість громадянки ОСОБА_4 , виникла необхідністьу проведенні почеркознавчої експертизи,проведення якої доручити експертам Закарпатського НДЕКЦ МВС України, під час якої необхідно вирішити відповідні питання.
В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився. Клопотання просив розглянути у його відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
15.03.2018, набули чинності зміни до КПК України, відповідно до яких (ст. 242 КПК України) експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Відповідно до вимог ч.2 ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися із клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.
Відповідно до ч.1ст.244 КПК Україниу разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до ч.6ст.244 КПК Українислідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Згідно ч.7ст.244 КПК Українидо ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Так, з матеріалів клопотання, витягу з ЄРДР за №12018070140001035 від 23.11.2018, протоколуприйняття заявипро вчиненекримінальне правопорушення(аботаке,що готується)від 23.11.2018,заяви ОСОБА_4 від 11.10.2018, свідоцтвапро правовласності нанерухоме майновід 22.10.2009, договорударування житловогобудинку,договору даруванняземельної ділянки, вбачається, що за результатом розгляду звернення ОСОБА_4 , мешканки АДРЕСА_1 , було встановлено ознаки кримінального правопорушення, а саме, що в період 2015 року, невідома особа в інтересах ОСОБА_5 , підробила договір дарування будинку в АДРЕСА_1 .
Згідно заяви та показів ОСОБА_4 стало відомо, що свого підпису під час укладення договору дарування будинку та земельної ділянки вона не ставила, а замість неї це зробив хтось інший в інтересах ОСОБА_5 .
Підписи в договорах дарування, а саме безпосередньо в графі дарувальник виконаний спеціальним рукописним шрифтом, тому особа, яка ставила підписи, могла змінити свій почерк, пристосовуючись до даного шрифту.
Виходячи з наведеного, з урахуванням вимог кримінально-процесуального кодексу, з метою встановлення істини, об`єктивності, усунення всякого роду протиріч, клопотання слідчого слід задовольнити, доручити експертам Закарпатського НДЕКЦ МВС України, провести почеркознавчу експертизу.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.242, 243,244,309 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні за №12018070140001035 від 23.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
Чи виконані рукописні підписи у графі "дарувалькик" договору дарування житлового будинку та договору дарування земельної ділянки від 16.10.2015, громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешк. АДРЕСА_1 , чи іншою особою?
Проведення експертизи доручити експерту криміналісту Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України розташованого за адресою м. Ужгород, вул. Слов`янська Набережна, 25.
Для дослідження експерту надати: вільні взірці рукописного тексту виконані громадянкою ОСОБА_4 до порушення кримінального провадження; умовно вільні взірці рукописного тексту виконані громадянкою ОСОБА_4 під час проведення досудового розслідування кримінального провадження; експерементальні взірці підпису виконані громадянкою ОСОБА_4 при призначенні почеркознавчої експертизи.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Ухвала остаточна, окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рахівського районного суду: ОСОБА_1
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 81118157 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Марусяк М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні