Ухвала
від 13.06.2019 по справі 305/659/19
РАХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 305/659/19

Номер провадження 1-кс/305/375/19

УХВАЛА

13.06.2019. Слідчий суддя Рахівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасовогодоступу доречей ідокументів якімістять охоронюванузаконом таємницю,внесенеу кримінальномупровадженні №1201807014001035від 23.11.2018,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.358 ККУкраїни,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Рахівського ВП Тячівського ВП ГУНП України в Закарпатській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасовогодоступу доречей ідокументів якімістять охоронюванузаконом таємницю,внесене у кримінальному провадженні №1201807014001035 від 23.11.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.

Клопотання мотивовано тим, що за результатом розгляду звернення ОСОБА_4 , мешканки АДРЕСА_1 було встановлено ознаки кримінального правопорушення, а саме підроблення невідомою особою в інтересах ОСОБА_5 договору дарування житлового будинку АДРЕСА_1 . Зокрема, в ході досудового розслідування встановлено, що 16 жовтня 2015 року ОСОБА_4 подарувала ОСОБА_5 належний їй житловий будинок АДРЕСА_1 . Вказаний договір цього ж дня нотаріально посвідчений державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , про що внесено відповідні відомості до реєстру за №1-004. Крім цього, 16 жовтня 2015 року ОСОБА_4 подарувала ОСОБА_5 належну їй земельну ділянку площею 0,1168 га, з кадастровим номером 2123684000:06:002:0045, розташовану по АДРЕСА_1 . Цього ж дня вказаний договір дарування земельної ділянки посвідчений державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , про що внесено відаповідні відомості до реєстру за №1-1006.

Попередня правова кваліфікація у кримінальному провадженні ч.1 ст.358 КК України, яке згідно вимог ст.12 КК України, віднесене до категорії кримінальних правопорушень невеликої тяжкості.

Відповідно до фактичних обставин кримінального провадження, предметом його розслідування є факт підробки документів - договір дарування, укладених між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Документи, що перебувають у володінні державного державного нотаріуса ІНФОРМАЦІЯ_1 мають суттєве значення для кримінального провадження. Без їх отримання неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, встановити всіх осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень.

Документи, тимчасовий доступ до яких планується здійснити, містять охоронювану законом таємницю. При цьому, вказані документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому вони мають значення речових доказів. Водночас, сторона обвинувачення вважає неможливим іншими способами довести обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, ніж за допомогою згаданих вище документів.

З огляду на викладене, сторона обвинувачення звертається до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до примірників нотаріально посвідчених документів, на підставі яких відбулося відчуження нерухомого майна.

У зв"язку з чим, слідчий просив надати йому чи іншому працівнику за його дорученням, в порядку ч.6 ст.218 КПК України, тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні державного нотаріуса ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , а саме до примірників нотаріально посвідчених документів, які залишаються у справі нотаріуса, до документів, на підставі яких зазначені нотаріально оформлені документи були видані чи посвідчені, з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), до відповідно реєстру реєстрації нотаріальних дій, в якому містяться записи щодо реєстрації нотаріальних дій, вчинений 16.10.2015, з можливістю вилучення (зняття) копій (фотокопій) відповідних сторінок реєстру реєстрації нотаріальних дій нотаріуса ОСОБА_6 .

Слідчий ОСОБА_3 , в судове засідання не з`явився, однак надав заяву, в якій просив розглянути клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів без його участі.

Вивчивши матеріали клопотання, дослідивши матеріали досудового розслідування, слідчий суддя, приходить до наступного висновку.

З витягуз кримінальногопровадження вбачається,що слідчийздійснює досудоверозслідування,кримінального провадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань№1201807014001035 від 23.11.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України. Зокрема за фактом підробки документів, договорів дарування житлового будинку та земельної ділянки, розташованих по АДРЕСА_1 , укладених між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 16 жовтня 2015 року, 23 грудня 2015 року та які цього ж дня посвідчені нотаріально державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 .

В межах зазначеного кримінального провадження Слідчий СВ Рахівського ВП Тячівського ВП ГУНП України в Закарпатській області ОСОБА_3 , з метою здобуття належних, допустимих доказів для досягнення дієвості досудового розслідування, звернувся у суд із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та предмети, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку), та здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

У відповідності до положень ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Слідчий суддя виходить з того, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України, зазначенні у клопотанні речі і документи не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст.161 КПК), самі по собі та в своїй сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У відповідності до п.8 ч.1 ст.162 КПК України, документи, тимчасовий доступ до яких планується здійснити, містять охоронювану законом таємницю. При цьому, вказані документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому вони мають значення речових доказів. Водночас сторона обвинувачення довела неможливість іншими способами довести обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, ніж за допомогою згаданих вище документів.

Згідно ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміна або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що зазначені документи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, адже є речовими доказами вчинення кримінального правопорушення, за яким проводиться досудове розслідування у вказаному провадженні, тому виникла необхідність в отриманні тимчасовому доступі до них з можливістю їх вилучити (здійснити виїмку), оскільки інших шляхів встановити обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів є вичерпні, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню всіх співучасників кримінального правопорушення, свідків та мати доказове значення у справі.

Враховуючи обставини наведені слідчим у клопотанні, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, слідчий суддя, вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_2 у володінні якого знаходяться документи зазначені у клопотанні.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.

Відповідно до визначення у п.19 ч.1 ст.3 КПК України стороною кримінального провадження з боку обвинувачення є, зокрема, слідчий, керівник органу досудового розслідування. З контекстного аналізу ст. ст. 40, 41 КПК України вбачається, що до повноважень слідчого відноситься доручення проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам, яке останнім надається у письмовому вигляді та є обовязковими для виконання оперативним підрозділом. При цьому, під час виконання доручень слідчого, прокурора співробітник оперативного підрозділу користується повноваженнями слідчого. Оскільки, тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, а не слідчою дією, передбаченою главами 20, 21 розділу ІІІ КПК України, клопотання в частині права передоручення іншій службовій особі задоволенню не підлягає.

Отже, з урахуванням вказаних обставин, клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 371, 372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВРахівського ВПТячівського ВПГУНП Українив Закарпатськійобласті ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити частково.

Надати слідчому СВРахівського ВПТячівського ВПГУНП Українив Закарпатськійобласті ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса місця знаходження: АДРЕСА_2 ), а саме до наступних документів із можливістю вилучення їх копій в паперовому та/або електронному вигляді, а саме:

-примірників нотаріально посвідчених документів, які залишаються у справі нотаріуса, зокрема договору дарування від 16.10.2015 житлового будинку АДРЕСА_1 та договору дарування від 23.12.2015 року земельної ділянки, площею 0,1168 га, з кадастровим номером 2123684000:06:002:0045, розташованої по АДРЕСА_1 ;

-

-документів на підставі яких зазначені нотаріально оформлені документи були видані чи посвідчені, з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки);

-

- відповідного реєстру реєстрації нотаріальних дій, в якому містяться записи щодо реєстрації нотаріальних дій, вчинених 16.10.2015, з можливістю вилучення (зняття) копій (фотокопій) відповідних сторінок реєстру реєстрації нотаріальних дій нотаріуса ОСОБА_6 ;

- а також щодо вчинення нею як суб"єктом державної реєстрації реєстраційних дій на підставі вказаних вище договорів дарування нерухомого майна.

Ухвала про надання тимчасового доступу діє до 13 липня 2019 року.

Зобов"язати державного нотаріуса ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , яка є володільцем зазначених вище документів та яка здійснює свою діяльність за адресою АДРЕСА_3 , надати документи, на підставі яких нею проводилися відповідні реєстраційні дії та документи, які були створені в ході їх проведення, та які знаходяться в реєстраційній справі в паперовому вигляді. У разі їх відсутності в паперовому вигляді, надати доступ до копій (сканованих копій) таких документів з відповідних розділів (спеціальних розділів), баз даних Державного реєстру прав з використанням права доступу до нього з використанням наданого їй як суб"єкту державної реєстрації електронного цифрового підпису.

Роз`яснитислужбовим особам ІНФОРМАЦІЯ_3 , що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Рахівського районного суду: ОСОБА_1

СудРахівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82411316
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —305/659/19

Ухвала від 20.11.2019

Кримінальне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Марусяк М. О.

Ухвала від 19.11.2019

Кримінальне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Марусяк М. О.

Ухвала від 13.06.2019

Кримінальне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Марусяк М. О.

Ухвала від 12.04.2019

Кримінальне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Марусяк М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні