КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

Справа № 640/7642/19

н/п 1-кс/640/4966/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" квітня 2019 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - Муратової С.О.,

за участю секретаря - Кіріяченко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи у кримінальному провадженню № 12019220490001618 від 10.04.2019, -

встановив:

Сторона обвинувачення просить надати доручення експертній установі та залучити для проведення експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. дослідження наркотичних засобів, наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертів поставити наступні питання:

1. Чи являється речовина надана на дослідження наркотичним засобом, психотропною речовиною або прекурсором, якщо так, то якими саме?

2. Яка вага речовин?

Для проведення експертизи направити експертний пакет №0001618 (вилучена у ОСОБА_2 15.03.1993 р.н) з вилученою речовиною зеленого кольору та експертний пакет №0001617 (вилучена у ОСОБА_3 03.08.1999 р.н) з вилученою речовиною зеленого кольору та матеріали кримінального провадження (за вимогою); при проведенні експертизи дозволяється часткове знищення речовини та застосовування руйнуючих методів дослідження; після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області для долучення до матеріалів кримінального провадження.

На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, зокрема, що 09.04.2019 в ході огляду місця події за адресою м.Харків, Пушкінській в'їзд у ОСОБА_2 та у ОСОБА_3, виявлено та вилучено речовини схожі на наркотичні.

В ході досудового розслідування виникла необхідність встановити обставини, що мають істотне значення для кримінального провадження, що неможливо здійснити без наявних спеціальних знань та призначення відповідної експертизи.

Сторона обвинувачення зазначає, що для проведення експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. дослідження наркотичних засобів, наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів необхідні спеціальні знання, до проведення експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. дослідження наркотичних засобів, наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів необхідно залучити експерта НДКЦ.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, в матеріалах справи міститься заява слідчого СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_1, в якій вона просить провести судове засідання за її відсутності. Клопотання підтримує в повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 69, 242-244, 309 КПК України, слідчий суддя, -

Ухвалив:

Клопотання слідчого про проведення експертизи - задовольнити.

Надати доручення експертній установі та залучити для проведення експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. дослідження наркотичних засобів, наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів експертів Харківського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертів поставити наступні питання:

1. Чи являється речовина надана на дослідження наркотичним засобом, психотропною речовиною або прекурсором, якщо так, то якими саме?

2. Яка вага речовин?

Для проведення експертизи направити експертний пакет №0001618 (вилучена у ОСОБА_2 15.03.1993 р.н) з вилученою речовиною зеленого кольору та експертний пакет №0001617 (вилучена у ОСОБА_3 03.08.1999 р.н) з вилученою речовиною зеленого кольору та матеріали кримінального провадження (за вимогою).

При проведенні експертизи дозволяється часткове знищення речовини та застосовування руйнуючих методів дослідження, в межах необхідних для проведення експертизи.

Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області для долучення до матеріалів кримінального провадження

Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384, ст. 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Муратова С.О.

Дата ухвалення рішення 12.04.2019
Зареєстровано 14.04.2019
Оприлюднено 15.04.2019

Судовий реєстр по справі 640/7642/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 20.11.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 20.11.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.08.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.08.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 08.07.2019 Окружний адміністративний суд міста Києва Адміністративне
Ухвала від 15.05.2019 Окружний адміністративний суд міста Києва Адміністративне
Ухвала від 12.04.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 640/7642/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону