Ухвала
від 15.04.2019 по справі 320/1810/19
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 квітня 2019 року м. Київ № 320/1810/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши позовну заяву

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області

до Публічного акціонерного товариства Лемешівське

про стягнення капіталізованих платежів,

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області з позовом до Публічного акціонерного товариства Лемешівське про стягнення капіталізованих платежів у сумі 255 409,12 грн.

Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній з 15.12.2017) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Так, відповідно до пункту другого частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника (ч. 6 ст. 160 КАС України).

Як вбачається з позовної заяви вона підписана представником фонду, адвокатом - Горбоконь В.Ю., втім у вступній частині відсутні відомості, передбачені ч. 6 ст. 160 КАС України.

Згідно пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Втім, позивачем всупереч вимог Кодексу адміністративного судочинства України такого письмового підтвердження про відсутність спору не надано.

Згідно пунктів 4, 5 та 8 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини; докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів (частина четверта статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до змісту позовної заяви, позивачем зазначено, що 23.01.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис, що за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу ПАТ Лемешівське перебуває в стані припинення юридичної особи в результаті ліквідації. Строк для пред'явлення кредиторами своїх вимог до 22.03.2019.

Проте, позивачем не додано до позовної заяви доказів того, що ПАТ Лемешівське перебуває в стані припинення юридичної особи в результаті ліквідації та що строк для пред'явлення кредиторами своїх вимог до 22.03.2019.

Крім того, у позові та заяві про поновлення пропущеного строку для пред'явлення кредиторами своїх вимог зазначено, що позивач 21.03.2019 вже звертався до суду, однак ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.03.2019 позовну заяву повернуто позивачеві. Втім додані до позову документи не містять доказів звернення позивача до суду з позовною заявою 21.03.2019, повернення її та доказів отримання позивачем вказаної ухвали.

Також позивачем у позові зазначено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 перебувають на обліку у відділенні, мають зареєстрований страховий випадок профзахворювання, що отримане під час роботи в ПАТ Лемешівське , втім позивачем у позові не зазначено, на підставі яких документів встановлено такі страхові випадки та не зроблено детального розрахунку з зазначенням показників які впливають на суму розрахунку, а зазначено лише загальну суму у розмірі 255 409, 12 грн.

Позивачем також у позовній заяві не зазначено про те, чи зверталося Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області до відповідача з відповідною заявою про сплату капіталізованих платежів на ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви також додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI.

Перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору та випадки звільнення від сплати цього платежу, передбачені статтею 5 Закону України Про судовий збір . Однак, позивач до кола осіб, на яких поширюються пільги щодо сплати судового збору, не відноситься.

Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру який подано суб'єктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру у розмірі 255 409,12 грн.

Положеннями статті 7 Закону України Про Державний бюджет на 2019 рік від 23.11.2018 № 2629-VIII установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1 921 гривня.

Отже, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, позивачеві необхідно було сплатити 3 831,14 грн. (1,5 відсотка ціни позову ).

Позивачем на підтвердження сплати судового збору додано до позовної заяви платіжне доручення від 11.03.2019 № 1788 на суму 3 831,14 грн.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Як вбачається з наданого позивачем платіжного доручення від 11.03.2019 № 1788, воно не містить відомостей про банк через який проведено сплату коштів, дати такої сплати та відмітки банку про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду доказів, а саме:

- позовної заяви з урахуванням ч. 6 ст. 160 КАС України;

- заяви про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- доказів того, що ПАТ Лемешівське перебуває в стані припинення юридичної особи в результаті ліквідації та що строк для пред'явлення кредиторами своїх вимог до 22.03.2019;

- доказів звернення позивача до суду з аналогічною позовною заявою 21.03.2019, повернення її та доказів отримання позивачем вказаної ухвали;

- письмових обґрунтувань заявленої до стягнення суми у розмірі 255 409, 12 грн., а саме з зазначенням документів на підставі яких встановлено страхові випадки ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та наведенням детального розрахунку по кожній фізичній особі з зазначенням показників які впливають на суму розрахунку;

- пояснень щодо звернення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області до відповідача з відповідною заявою про сплату капіталізованих платежів на ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у добровільному (позасудовому) порядку;

- доказів зарахування судового збору у розмірі 3 831,14 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області до Публічного акціонерного товариства Лемешівське про стягнення капіталізованих платежів у сумі 255 409,12 грн., - залишити без руху.

2. Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто згідно пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .

Суддя Колеснікова І.С.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.04.2019
Оприлюднено16.04.2019
Номер документу81175254
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/1810/19

Рішення від 05.07.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Колеснікова І.С.

Ухвала від 08.05.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Колеснікова І.С.

Ухвала від 15.04.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Колеснікова І.С.

Постанова від 11.03.2019

Адмінправопорушення

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Урупа І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні