Ухвала
від 16.04.2019 по справі 540/781/19
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 квітня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/781/19

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Микільського ясла-садка Білозерського району Херсонської області до Білозерського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, за участю третьої особи - Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області про скасування постанов,

встановила:

Микільський ясла-садок Білозерського району Херсонської області (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Білозерського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області (далі - відповідач), за участю третьої особи - Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (далі - третя особа), у якому просить:

- скасувати постанову відповідача про відкриття виконавчого провадження № 58731110 від 27.03.2019 р.;

- скасувати постанову відповідача від 27.03.2019 р. про стягнення виконавчого збору з позивача у розмірі 16492,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 161, 287 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до положень ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, встановлено судовий збір - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Проте, позивачем не надано до суду документу про сплату судового збору у встановленому розмірі або документу, що підтверджує його звільнення від сплати судового збору, а також не зазначено підстав його звільнення від сплати судового збору (в разі наявності), що не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.

Із наведених норм законодавства слідує, що за подання даної позовної заяви позивачем повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 1921,00 грн. (16492,00 грн.* 1,5 %=247,38 грн., що є меншою 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1921,00 грн.).

Також, відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч.ч. 1,2 ст. 287 КАС України Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Відповідно до ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

В даній справі оспорюється постанова про відкриття виконавчого провадження та стягнення виконавчого збору, яка датована 27.03.2019 р., позов до суду надійшов 15.04.2019 р., тобто після спливу десятиденного строку. Позивач в позовній заяві зазначив, що про оскаржувану постанову він дізнався отримавши її поштою 30.03.2019 р., однак доказів про підтвердження вказаного факту до суду не надав. Відтак, суду невідомо коли позивач дізнався про порушення його прав, свобод чи інтересів.

Отже, позивачу слід надати до суду обгрунтовану заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з даним позовом або докази отримання спірної постанови 30.03.2019 р. (копію конверта із відповідною відміткою пошти).

За таких обставин позовна заява відповідно до ч. 2 ст. 160 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме: для подання до суду відповідного документу, що підтверджує сплату судового збору в належному розмірі за подання позовної заяви та обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду із надання доказів поважності причини пропуску такого строку.

Із наведених вище підстав позовну заяву Микільського ясла-садка Білозерського району Херсонської області належить залишити без руху.

Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,

ухвалила:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/781/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Морська Г.М.

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2019
Оприлюднено17.04.2019
Номер документу81175656
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —540/781/19

Ухвала від 06.08.2019

Кримінальне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Рішення від 13.05.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Морська Г.М.

Ухвала від 02.05.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Морська Г.М.

Ухвала від 16.04.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Морська Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні