Справа № 2-1491/10
Провадження № 6/628/18/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2019 року місто Куп'янськ
Куп'янський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді Литвинова А.В., за участю секретаря Борщової О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Куп'янську заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні щодо виконання постанови Куп'янського міськрайонного суду Харківської області у адміністративній справі № 2-1491/10 від 16.07.2010, а саме стягувача - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 19.05.2013 року, на неї, оскільки вона є його правонаступницею.
Заяву обґрунтовує тим, що постановою Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 16.07.2010 Управління пенсійного фонду України в Куп'янському районі Харківської області було зобов'язано здійснити перерахунок пенсіїОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з підвищенням відповідно до ст. 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни на 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , та провести відповідні виплати з 01.01.2009 по 31.12.2009 року. Однак, 19.05.2013 стягувач, тобто позивач у справі, ОСОБА_2 помер, не отримавши суму перерахунку. Заявниця ОСОБА_1 була законною дружиною померлого ОСОБА_2, у зв'язку із чим, є його правонаступницею і вважає, що має право на отримання коштів за виконавчим листом .
У судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з'явилась, надала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність.
Представник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.
В силу ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Вивчивши матеріали заяви, суд приходить до висновку про її задоволення, виходячи з наступних підстав.
Вбачається, що згідно постанови Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 16.07.2010 року у справі № 2-1491/2010, ОСОБА_2 є стягувачем у справі.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії І-ВЛ №394909, ОСОБА_2 помер 19 травня 2013 року (а.с. 17).
З копії свідоцтва про укладення шлюбу серії І-УР № 165419 вбачається той факт, що заявниця ОСОБА_1 була законною дружиною померлого ОСОБА_2 (а. с. 18).
Згідно ч. ч. 1, 5 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов?язковими тією мірою, якою вони були б обов?язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Відповідно до статті 1227 Цивільного кодексу України, суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Статтею 52 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначено, що сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.
Відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 03.09.2014 за № 440 рішення (тобто виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» суб'єкти, які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року) подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості. У разі отримання інформації про смерть заявника (стягувача за відповідним рішенням), подане рішення надсилається до суду, який постановив таке рішення, для приєднання до справи. Таке рішення може бути повторно подано на виконання спадкоємцем, разом з ухвалою суду про заміну сторони її правонаступником.
За таких обставин, заява про заміну сторони у виконавчому провадженні підлягає задоволенню.
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження - стягувача ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 19.05.2013 року, у виконавчому провадженні щодо виконання постанови Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 16.07.2010 року, в адміністративній справі № 2-1491/2010 його правонаступником (спадкоємцем) - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, яка зареєстрована за місцем постійного проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня отримання її копії шляхом подачі апеляційної скарги. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий А.В. Литвинов
Суд | Куп'янський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81189653 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
Литвинов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні