Справа № 317/1220/19
№/п 1-кс/317/502/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Про тимчасовий доступ до речей і документів
15 квітня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддяЗапорізького районногосуду Запорізькоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за погодженням з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080230000250 від 23.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , звернулась до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за погодженням з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080230000250 від 23.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172 КК України.
В клопотанні органу досудового розслідування зазначено, що 23.02.2019 надійшло повідомлення гр. ОСОБА_5 про те, що посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с. Федорівка, з 2003 року грубо порушується законодавство про працю заявника.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення 23.02.2019 внесено до ЄРДР за №12019080230000250 та розпочато досудове розслідування. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення за ч.1 ст. 172 КК України.
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 засвідчив, що раніше працював в колгоспі «Дніпрові Хвилі», розташованого в с. Новопетрівка. З 2003 року перейшов працювати до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого в с. Федорівка, Запорізького району. На час прибуття на роботу, його приймав ОСОБА_6 , мешкає в АДРЕСА_1 (саме він організував зазначене підприємство). Офіційно був керівником його зять - ОСОБА_7 , який мешкає в м. Запоріжжя. При працевлаштуванні на роботу, його запевнили про офіційне працевлаштування, офіційний стаж роботи. Заяву на працевлаштування він не подавав. ОСОБА_6 запевнив, що не має необхідності, вони самостійно в повному обсязі проведуть працевлаштування. Він передав трудову книжку на працевлаштування. Перший час він отримував заробітну плату. Через 6 місяців керівником стала ОСОБА_8 . Щодня виходили на роботу (крім днів з поганими погодними умовами). Під час роботи на вказаному підприємстві для лову на р. Дніпро ОСОБА_5 використовував власний човен. Заробіток залежить від вилову. Після закінчення лову, щодня, отримували заробітну плату 70% від вартості вилову. Зазначений коефіцієнт встановлений в зв`язку з тим, що лов здійснювався на власному човні з власним знаряддям лову. Приймає лов ОСОБА_6 . Після оцінки лову, приїздить заборщик лову, який оцінює вилов риби. Після повної здачі лову риби проводиться оплата праці.
В листопаді 2018 року, перебуваючи в м. Запоріжжя, ОСОБА_5 направився до ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою встановлення трудового стажу для пенсійного віку. Саме в той час йому стало відомо про відсутність пенсійного стажу, внески до пенсійного фонду за час роботи в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не перераховувались. Про офіційне працевлаштування на даному підприємстві відомості в органах пенсійного фонду відсутні. Він звернувся до ОСОБА_6 за роз`ясненням, він його запевнив про сплату внесків та офіційний стаж. Він звернувся до ОСОБА_8 з аналогічним питанням. Остання також запевнила про законність дій, офіційний стаж роботи. Потерпілий вимагав повернути трудову книжку, яку йому повернули. В трудовій книжці мається запис про прийом його на роботу в 2003 році в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Після цього, він направив лист до інспекції з питань праці про перевірку підприємства, за результатами якої отримав відповідь про його працевлаштування на підприємстві тільки з 2017 року. Після проведення перевірки підприємства працівниками Держпраці ОСОБА_5 продовжує працювати на підприємстві, керівництвом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не оформлені нові трудові відносини з ним. Яким чином вони проводять його оформлення на підприємстві як працівника, йому невідомо. В АДРЕСА_1 , офіційне приміщення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відсутнє, розташований житловий будинок. ОСОБА_8 , яка є керівником підприємства, мешкає в м. Запоріжжя, у Хортицькому районі. До с. Федорівка вона не приїздить. Ніякі офіційні документи щодо виду роботи йому для ознайомлення або завірення підписом не надавались.
Крім того встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшло звернення від ОСОБА_5 , на підставі якої проведено перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Допитана в якості свідка головний державний інспектор ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_9 , відповідно свідчень якої на підставі звернення працівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 проведено перевірку оформлення трудових відносин на підприємстві, оплати праці, строків виплати заробітної плати, праці неповнолітніх. На вимогу ІНФОРМАЦІЯ_3 , директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_8 надавалися всі необхідні для перевірки документи, а саме: заяви про прийняття на роботу рибалкою на період вилову риби ОСОБА_5 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 (заяви з 10.06.2018 по 27.12.2018 без дати написання заяви та підпису зазначений осіб у друкованому вигляді). Також надані заяви про прийняття на роботу рибалкою на період вилову риби: ОСОБА_5 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 (заяви з 01.02.2017 по 31.12.2017 без дати написання та підписів). Надані строкові трудові договори від 15.06.2018, укладені між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 и строковий трудовий договір від 20.08.2018 укладений ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі ОСОБА_8 та ОСОБА_12 . Усі договори не містили підписів працівників. За вимогою надані особливі картки працівників, однак без підписів усіх працівників. Усі вище вказані документи у зв`язку з відсутністю підписів працівників однакової шаблонної печатної форми заяв та строкових трудових договорів, а також наданими директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підписаними договорами цивільного підряду за цей період та письмових пояснень не враховані під час проведення заходів державного контролю.
При цьому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не надані для перевірки документи: повідомлення до державної фіскальної служби про прийняття працівників на роботу за грудень 2017 жовтень 2018 року, документи стосовно роботи ОСОБА_5 за період з 2003 по 2018 роки. ОСОБА_8 надала відомість про нарахування заробітної плати та табель нарахування заробітної плати, які ведеться особисто нею та нею завіряється. За результатами перевірки встановлені порушення ч.1 ст.21 КЗПП, ч.1.3 ст.24 КЗПП - вище перераховані особи допущені до роботи без укладання трудового договору. Як пояснила ОСОБА_8 , особи допускаються до роботи, проводиться інструктаж перед виходом на воду. На підприємстві існує журнал обліку трудових книжок, але він порожній.
За результатами проведеної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » складено відповідний акт, з метою усунення порушень видано припис, який на даний час виконано, складено 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.41 КУпАП, ч.3 ст.41 КУпАП, які передані до Запорізького районного суду для розгляду. При цьому ОСОБА_8 пояснити підстави оформлення ОСОБА_5 на роботу згідно наявного запису в трудовій книжці не змогла. Лише повідомила, що в зазначений час керівником підприємства була інша особа.
Під час досудового розслідування потерпілим ОСОБА_5 надана відповідь ІНФОРМАЦІЯ_3 про проведену перевірку за його зверненням. Відповідно зазначеної відповіді проведено інспектування підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з питань оформлення трудових відносин за період з грудня 2017 по жовтень 2018 року. Під час інспектування виявлені порушення, які відображені в акті проведеної перевірки.
Таким чином, з метою встановлення обставин вчинення злочину виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступу до речей і документів, а саме до матеріалів проведеної ІНФОРМАЦІЯ_4 перевірки підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », проведеного в жовтні-листопаді 2018 року, у тому числі до акту проведеної перевірки, які зберігаються в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (ЕРДПОУ НОМЕР_1 ), з метою вилучення належним чином завірених копій зазначених матеріалів перевірки та долучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду попереджалась своєчасно та належним шляхом, до суду надала заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала в повному обсязі.
Слідчий суддя, перевіривши доводи клопотання, вивчив надані матеріали, вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи обставини скоєння злочину, а також, що з метою встановлення обставин вчинення злочину є необхідність в наданні дозволу на тимчасовий доступу до речей і документів, а саме до матеріалів проведеної ІНФОРМАЦІЯ_4 перевірки підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », проведеного в жовтні-листопаді 2018 року, у тому числі до акту проведеної перевірки, які зберігаються в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (ЕРДПОУ НОМЕР_1 ), з метою вилучення належним чином завірених копій зазначених матеріалів перевірки та долучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України передбачено можливість розгляду клопотання про надання тимчасового доступу без виклику сторони, у володінні якої перебувають документи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 107,110, 160, 161,163, 164 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчогоСВ ЗапорізькогоРВП ДніпровськогоВП ГУНПв Запорізькійобласті ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,за погодженнямз прокуроромЗапорізької місцевоїпрокуратури №2Запорізької області ОСОБА_4 ,на підставіматеріалів досудовогорозслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12019080230000250від 23.02.2019за ознакамикримінального правопорушенняпередбаченого ч.1ст.172КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів старшому слідчому СВ Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області: майору поліції ОСОБА_3 , прокурору Запорізької місцевої прокуратури №2 юристу 1 класу ОСОБА_4 , а саме до матеріалів проведеної перевірки за заявою ОСОБА_5 підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », проведеного в жовтні-листопаді 2018 року, у тому числі акту проведеної перевірки, які зберігаються в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з метою вилучення копій вказаних документів та долучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Строк дії ухвали слідчого судді один місяць з дня постановлення ухвали.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Запорізький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81194010 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Запорізький районний суд Запорізької області
Ачкасов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні