ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.04.2019м. ДніпроСправа № 904/3079/18
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНСОРЦІУМ"
до Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі"
про скасування оперативно-господарської санкції
Суддя Манько Г.В.
За участю секретаря судового засідання Федьковської О.В.
Представники:
від позивача не з'явився.
від відповідача ОСОБА_1 дов. № 31 від 14.01.2019 представник
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Консорціум" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою та просить скасувати оперативно-господарську санкцію Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", яка застосована до товариства з обмеженою відповідальністю "Консорціум" у вигляді донарахувань вартості електричної енергії у сумі 279 039 грн. 98 коп., оформленого Протоколом від 17.05.2018 року за №5-19 рішення комісії з розгляду акта про порушення №121518 від 26.07.2017р. Судові витрати просить стягнути з відповідача.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У минулих судових засіданнях наполягав на задоволенні позову в повному обсязі. Вважає, що наданими у справі доказами у повному обсязі підтверджені позовні вимоги.
Відповідач проти позову заперечував, просив суд у позові відмовити. Надав відзив на позов. У судовому засіданні підтримав доводи, викладені у відзиві на позов. Відповідач наполягає на тому, що протокол містить усі данні, необхідні для здійснення розрахунку по акту про порушення ПКЕЕ. Вважає, що доводи Позивача про те, що протокол комісії Відповідача складений з порушеннями, не відповідають нормам законодавства про електроенергетику. Звертав увагу суду, що фотозйомкою, яка виконувалась при складанні акту зафіксовано наявність надпису Error radio на екрані лічильника та умовного позначення С , що підтверджує наявність впливу на лічильник радіочастотним випромінюванням радіочастотного пристрою.
Позивачем було заявлено клопотання про призначення у справі судової експертизи.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 28.08.2018р. у справі було призначено судову експертизу.
Судовим експертом Київського науково - дослідного інституту судових експертиз до суду було направлено повідомлення про неможливість надання висновку та повернуто справу до суду.
У судовому засіданні на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Позивачем і Відповідачем було укладено договір про постачання електричної енергії № 11488-00 від 10.07.2017 (далі - Договір).
Пунктом 4.2.3 Договору встановлено відповідальність споживача, а саме: Споживач сплачує Постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану відповідно до ОСОБА_2 визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року № 562 (далі - ОСОБА_2), уразі таких дій Споживача: самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, пошкодження чи зняття пломб з засобів обліку; інших умов, визначених Методикою .
Відповідно до п. 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31 липня 1996 року № 28 (далі - ПКЕЕ), у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в вкті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до ОСОБА_2 визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ.
Згідно із п. 6.41 ПКЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недорахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
29.06.2017 на адресу ДГ ЦОК надійшло повідомлення від ТОВ Консорціум , в якому зазначалось про несправність в роботі розрахункового засобу обліку, який знаходиться в ТП за адресою: вул. Барвінківська, на дисплеї відображалась помилка Error .
26.07.2017 при перевірці дотримання Позивачем ПКЕЕ представниками Відповідача було виявлено порушення п. 6.40, 6.41 ПКЕЕ та п. 2.1.3 ОСОБА_2 у вигляді порушення умов договору про постачання електричної енергії в частині оплати Споживачем електричної в повному обсязі. Було виявлено явні ознаки втручання в параметри розрахункового приладу обліку - впливу на лічильник електричної енергії № 8077976 радіочастотним випромінюванням радіочастотного пристрою. Порушення було зафіксовано вбудованим індикатором впливу радіочастотного випромінювання. На лічильнику висвічувався надпис Error radio . З урахуванням вищезазначеного було складено Акт про порушення № 121518. Також було складено акт про усунення - порушення Правил користування електричною енергією № 121518 від 26.07.2017.
17.05.2018 на засіданні комісії по розгляду акту про порушення № 121518 було прийняте рішення про проведення нарахування по акту згідно з пунктом 2.5 та по формулі 2.4 ОСОБА_2 від дати останньої технічної перевірки, яка передувала складанню акту (23.03.2017) по день усунення порушення (26.07.2017).
Відповідно до п. 6.42 ПКЕЕ, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або -збитків.
ОСОБА_2 передбачено, що ОСОБА_2 застосовується на підставі акту про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ: пошкодження приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу тощо), інших дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку (фіксація індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (у разі підтвердження факту встановлення та передачі на збереження споживачу цьоп. індикатора), використання фазозсувного трансформатора тощо) .
Встановлено, що працівниками ПАТ ДТЕІ" ДНІПРООБЛЕНЕРГО виявлено не пошкодження приладу обліку та пломб, а зафіксовано влив на лічильник радіочастотним випромінюванням радіочастотного пристрою, про що зазначено в акті про порушення № 121518. Відповідно до вимог ОСОБА_2, енергопостачальником з метою запобігання розкраданню електричної енергії на прилади обліку електричної енергії споживача можуть бути встановлені індикатори дії впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів (далі - індикатори). Факт установлення індикаторів має бути зазначений в акті про пломбування або в іншому документі, що підтверджує факт установлення таких індикаторів на приладах обліку та передачу цих приладів обліку, пломб та індикаторів на збереження, який складається в двох примірниках представниками енергопостачальника в присутності споживача (власника об'єкта або наймача) або уповноваженої ним особи та підписується ними.
Про наявність встановлених індикаторів свідчить акт про пломбування засобів обліку електричної енергії до 1000 В № 250209 від 16.08.2016 p., в якому зазначається, що всі встановлені пломби не мають механічних пошкоджень і мають чіткий відтиск клейма. Пломбувальний матеріал не пошкоджено. Всііндикатори, вказані в даному акті, знаходяться в стані, який свідчить про "відсутність впливу постійного (змінного) магнітного чи електричного полів високої частоти. Споживач приймає на відповідальне збереження всі пломби та індикатори, вказані в даному акті і несе повну відповідальність відповідно до ст. 27 Закону України Про електроенергетику від 16.10.1997, ПКЕЕ та умов Договору про постачання електричної енергії, а саме за несанкціонований доступ до засобів обліку, втручання в роботу розрахункового обліку, пошкодження цілісності пломб і пломбувального матеріалу, пошкодження засобів обліку. Встановлено, що у паспорті лічильника електричної енергії НІК 2303L АРК1Т міститься інформація про те, що при впливі на лічильник електромагнітного поля напруженістю більше ЮВ/м в діапазоні частот від 80 до 500МГц вмикається звукова сигналізація. Після 12 секунд на дисплеї з'являється повідомлення Error radio . Про наявність датчика електромагнітного поля свідчить умовне позначення С . Також, в п. 1.8.4 керівництва по експлуатації електричних лічильників НІК 2303L зазначається, що при впливі на лічильник електромагнітного поля напруженістю більше 10 В / м в діапазоні частот від 80 до 500 МГц протягом більше 3 секунд: на дисплеї з'являється повідомлення Error radio ; в журналі подій лічильника формується запис про вплив електромагнітного поля.
Згідно розрахунку по акту про порушення № 121518, вартість недоврахової електричної енергії склала 279 039,98 грн.
При складанні акту № 121518 та здійсненні розрахунку обсягу та вартості недоврахованої електричної енергії Відповідач діяв у межах чинного законодавства України.
Наявні у справі докази є підставою для відмови у задоволенні позову..
Згідно вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
В задоволенні позову відмовити.
Рішення набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України .
Повне рішення складено 17.04.2019
Суддя Г.В.Манько
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81206037 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні