ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
16 квітня 2019 року Справа № 923/1034/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. при секретарі Межерицькій О.С., розглянувши справу порушену
за позовом: Науково-виробничого приватного підприємства "Інститут "Текмаш", м. Херсон, до: Державного підприємства "Дослідне господарство "Асканійське" Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошувального землеробства ОСОБА_1 Аграрних Наук України", с. Тавричанка Каховського району Херсонської області,
про стягнення 92813,28 грн.
За участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2, довіреність б/н від 14.01.2019р.;
від відповідача - не з'явився.
в с т а н о в и в:
Науково-виробниче приватне підприємство "Інститут "Текмаш" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою про стягнення з Державного підприємства "Дослідне господарство "Асканійське" Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошувального землеробства ОСОБА_1 Аграрних Наук України" 92813,28 грн. заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем умов договору поставки № 19/04-Би від 19.04.2018.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 17 грудня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Розпорядженням керівника апарату суду № 90 від 19 березня 2019 року у справі призначено проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи № 923/1034/18, у зв'язку з перебуванням на лікарняному судді Павленко Н.А.
Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.03.2019 визначено суддю по справі - ОСОБА_3
Ухвалою від 21 березня 2019 суддею Нікітенко С.В. прийнято справу № 923/1034/18 до провадження, визначено справу розглядати у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 16 квітня 2019 року о 12:00 год.
Відповідно до ч.3 ст. 120 ГПК України виклик і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Ухвала суду від 21 березня 2019 була надіслана на адреси сторін рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
До суду повернулись поштові повідомлення з відмітками пошти про вручення ухвали суду адресантам.
15 квітня 2019 року на адресу суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи та відзив на позовну заяву.
Клопотання відповідача про відкладення розгляду справи мотивоване неможливістю прибуття в.о. директора ОСОБА_4 у призначене судове засідання у зв'язку з відрядженням. До клопотання додано наказ № 79 від 15.04.2019 про відрядження.
Присутній у судовому засіданні представник позивача заперечив проти задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, наголошує, що відповідач таким чином намагається затягнути час на вирішення спору.
Відповідно до положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Також, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема, "ОСОБА_2 проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи "Федіна проти України" від 02.09.2010, "Смірнова проти України" від 08.11.2005, "Матіка проти Румунії" від 02.11.2006, "Літоселітіс проти Греції" від 05.02.2004 та інші).
Також, судом враховано висновок Європейський суд з прав людини про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").
Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Відтак, особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов'язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви.
Відповідачем надано відзив на позовну заву, відповідно до якого відповідач визнає вимоги позивача в частині стягнення заборгованості за поставлений твар, тільки не погоджується з нарахуванням пені, 3% річних та інфляційних видатків, вважає їх необґрунтованими та нарахованими помилково.
Суд звертає увагу, що провадження у справі відкрито ухвалою Господарського суду Херсонської області від 17 грудня 2018 року та ухвалою суду від 14 лютого 2019 року було продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30днів.
За таких обставин, суд вважає, що у відповідача було достатньо часу для надання відповідних доказів в обґрунтування своєї правової позиції.
Крім того, зважаючи на те, що про дату судового засідання відповідач був повідомлений заздалегідь, а отже, у нього було достатньо часу для того, щоб належним чином підготуватися до судового засідання та визначитись щодо особи, яка представлятиме його інтереси у судовому засіданні з урахуванням відомостей про те, що певні обставини можуть перешкодити конкретному представнику взяти участь у засіданні суду.
На підставі викладеного, суд відмовляє відповідачу в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи.
У судовому засіданні позивач зазначив, що ним надано належні та допустимі докази на підтвердження своїх тверджень у позові, а тому вважає за можливе, з метою недопущення судової тяганини, закрити підготовче засідання та призначити справу до судового розгляду по суті.
За приписами статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках, для належної підготовки справи для розгляду по суті, цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до частини 2 статті 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі зазначеного, та зважаючи, що судом остаточно з'ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження з призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 177, 182, 183, 185, 216, 232, 234, 235, ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Закрити підготовче провадження у справі № 923/1034/18.
2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 14 травня 2019 року о 14:30 год., яке відбудеться в залі судових засідань № 207 Господарського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Театральна, 18).
3. Роз'яснити учасникам справи ст. 207 ГПК України, згідно положень якої під час розгляду справи по суті в учасників справи з'ясовується, чи мають вони заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
4. Явка представників сторін у судове засідання не визнається обов'язковою.
5. Копію ухвали надіслати сторонам у справі рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 17.04.2019р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2019 |
Оприлюднено | 17.04.2019 |
Номер документу | 81207192 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні