Ухвала
від 17.04.2019 по справі 540/766/19
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 квітня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/766/19

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Нововоронцовської районної державної адміністрації Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив :

ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Нововоронцовської районної державної адміністрації Херсонської області, в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача при розгляді питання щодо призначення пільг по забезпеченню скрапленим газом, вивезенню побутових відходів та рідких нечистот; зобов'язати Управління соціального захисту населення Нововоронцовської районної державної адміністрації Херсонської області призначити ОСОБА_1 пільги по забезпеченню скрапленим газом з розрахунку не менше одного балону на домогосподарство на рік, здійснивши відшкодування витрат за попередні 3 роки в розмірі 196,71 грн. за 2016 рік, 222,40 грн. за 2017 рік, 242,42 грн. за 2018 рік, а також по вивезенню побутових відходів та рідких нечистот згідно чинного законодавства в межах норм споживання.

Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя прийшов до висновку про те, що вона не відповідає вимогам ст.161 КАС України.

Згідно з ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.122 КАС України).

За змістом позовної заяви позивач вважає, що порушення його прав на пільги із забезпечення скрапленим газом, вивезення побутових відходів та рідких нечистот відбулось у 2016 році, однак позовну заяву ОСОБА_1 надіслав засобами поштового зв'язку до Херсонського окружного адміністративного суду 09.04.2019 р.

Положеннями ч.1 ст.123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Аналогічні вимоги містяться в ч.6 ст.161 КАС України.

Таким чином, в порушення вказаних вимог КАС України ОСОБА_1 не надав до суду заяву про поновлення строку звернення та докази поважності причин його пропуску.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Згідно ст.1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1921 гривня.

Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову справляється судовий збір:

- за позов майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- за позов немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір").

Позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру (визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання призначити пільги) та майнового характеру (здійснити відшкодування витрат на загальну суму 661,53 грн.), а тому розмір судового збору складає: 768,40 грн. за позовні вимоги немайнового характеру та 768,40 грн. за позовні вимоги майнового характеру.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 сплатив судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру в сумі 768,40 грн. (квитанція від 09.04.2019 р. № 0.0.1319545485.1), а відтак доплаті підлягає сума в розмірі 768,40 грн.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене позовна заява відповідно до ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме позивачу необхідно надати:

- заяву про поновлення строку звернення до суду та документи на підтвердження поважності пропуску вказаного строку;

- документ про сплату судового збору в сумі 768,40 грн.

Керуючись ст.169 КАС України, суддя -

ухвалив :

Залишити позовну заяву без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/766/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Бездрабко О.І.

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено18.04.2019
Номер документу81211536
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —540/766/19

Рішення від 04.10.2019

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 08.08.2019

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Рішення від 04.07.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 10.06.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 06.05.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 17.04.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні