Ухвала
від 17.04.2019 по справі 520/3663/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/3663/19

Провадження № 1-кс/520/4353/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.04.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Одеської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12018160480004695 від 07.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання сторони обвинувачення про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчим відділом Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється судове розслідування у кримінальному провадженні за №12018160480004695, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.12.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.

Так, 07.12.2018 до Київського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області надійшли матеріали УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ за заявою ГО " ІНФОРМАЦІЯ_1 " про те, що на території Київського району м. Одеси групою невстановлених осіб під приводом здійснення законної господарської діяльності здійснюється незаконне виробництво та зберігання з метою збуту отруйних чи сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами у великих розмірах.

За вказаним фактом СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, 31.08.2018 до ЄРДР були внесені відомості за №12018160480004695 від 07.12.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.

В ході досудового розслідування з метою встановлення осіб причетних до незаконного виробництва та зберігання з метою збуту отруйних чи сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами у великих розмірах, а також встановлення місцезнаходження вказаних речовин оперативному підрозділу УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ України було надано доручення в порядку ст. 40 КПК України.

З матеріалів виконаного доручення вбачається, що на території Одеської області посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (основний вид діяльності оптова торгівля хімічними продуктами) - ОСОБА_5 та його брат ОСОБА_6 здійснюють виробництво та реалізацію хімічних речовин без дозвільної документації та змінюють попереднє її пакування.

При цьому з матеріалів виконаного доручення вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 , вказані особи привозять сипну суміш, виробництва Китай та у подальшому вказану суміш пересипають у мішки «TM Haifa», виробник Ізраїль та у подальшому реалізують його на території України.

Разом з цим, в ході досудового розслідування було допитано в якості свідка ОСОБА_7 зі свідчень якого вбачається, що приблизно з лютого 2018 року він відпрацьовував вантажником на складських приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до його займаної посади входить розвантажувати контейнер з мішками вагою по 25 кг, виробництва Китаю, та поставляти їх на складські приміщення за вказано адресою, де у подальшому у видані його директором ОСОБА_6 мішки «TM Haifa», виробник Ізраїль, перефасовувати отриманий товар, який зі слів останнього являється хімічним добривом для полів господарського призначення.

Необхідність здійснення вказаних дій вмотивоване тим, що зі слів ОСОБА_6 хімічна продукція виробництва Китай є набагато вигідніша у ціновій політиці ніж та, що у Ізраїлі, а тому з метою отримання у подальшому значного прибутку від її реалізації на території України необхідно її пересипати у мішки Ізраїльського виробництва.

Так, відповідно до п. 5.1.1. ДСП 8.8.1.2.001-98. «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України № 1 від 03.08.1998 встановлено, що зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах, які відповідають вимогам СНіП 11-108-78 "Склады сухих минеральных удобрений и химических средств защиты растений" і "Норм технологического проектирования складов твердых минеральных удобрений и пестицидов для колхозов, совхозов и пунктов химизации", (1981 г.).

При цьому відповідно до п. 7.4. вказаних стандартів встановлено, що вся сільгосппродукція, яка передається на реалізацію населенню, на збереження або переробку, повинна супроводжуватись сертифікатом відповідності, результами визначення залишків пестициду з зазначенням назви установи, яка проводила аналіз. Сертифікат відповідності підтверджує належну безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини на підставі досліджень, які проведені установами державної санепідслужби та лабораторіями атестованими відповідно до чинного законодавства на право проведення таких досліджень.

Разом з цим відповідно до ДБН В.2.2-7-98. «БУДІВЛІ І СПОРУДИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН» встановлено, що для зберігання добрив (насипом і в тарі) належить проектувати складські будівлі за дотриманням ВНТП-СГіП-46-15. В роздавальних складах допускається передбачати зберігання незлежуваних добрив (фосфоритного, вапнякового чи доломітового борошна) в кількості не більше1000 т вокремому приміщенні складської будівлі.

Для пестицидів, які повинні зберігатись при температурі вище 0°С, слід проектувати стоплювані складські приміщення.

Складські будівлі для добрив і пестицидів слід проектувати одноповерховими, прямокутної форми в плані з паралельно розташованими прольотами однакової ширини і висоти. Будівлі з прольотами різної ширини чи висоти або з прольотами двох взаємно перпендикулярних напрямів допускається проектувати за вимогами технології. Перепади висот менше1,2м в складських будівлях не рекомендуються.

Згідно правил пожежної безпеки на складах хімічних речовин встановлено, що хімічні речовини можна зберігати в закритих сухих приміщеннях або під навісами в тарі залежно від фізико-хімічних та пожежонебезпечних властивостей продукції та кліматичних умов. Під навісом дозволяється зберігання лише тих хімічних речовин, які від вологого повітря чи води не розкладаються, не розігріваються та не займаються.

Сильнодіючі отруйні речовини дозволяється зберігати лише в суворій відповідності до існуючих для них спеціальних правил.

Хімікати у дрібній тарі необхідно зберігати на відкритих стелажах або в шафах, а у великій тарі (упаковці) штабелями.

При цьому відповідно до постанови № 440 Кабінету міністрів України від 05.06.2013 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки» встановлено, що новоутворене підприємство має право на початок роботи, використання суб`єктом господарювання об`єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) (далі - об`єкти нерухомості) лише на підставі розробленої та поданої ним у встановленому порядку до державного адміністратора або територіального органу ДСНС декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, яка у свою чергу повинна бути перевірена та зареєстрована у відповідному журналі, який ведеться ДСНС або її територіальним органом, форма якого затверджується Мінекономрозвитку.

Так, в ході досудового розслідування є підстави вважати, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), діяльність яких здійснюється у сфері оптової торгівлі хімічними продуктами, реалізують вказану господарську діяльність без наявності у них відповідної декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, що не могла бути погоджена посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , оскільки, складські приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , розташовані в людній місцевості міста Одеси, а не ізольованій частині міста та функціонують відповідно в порушенням вимог як Кодексу цивільного захисту населення так і норм вищеперерахованих стандартів.

Так, в ході досудового розслідування з метою отримання інформації щодо обставин переміщення будь-яких товарів (їх митного оформлення) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 01.01.2017 по теперішній час через державний митний кордон до ІНФОРМАЦІЯ_4 було скеровано відповідний запит з відповіді на який вбачається, що запитувана в запиті інформація є такою, що має обмежений доступ, а тому отримання її органом досудового розслідування можливе лише на підставі ухвали суду.

Розгляд вказаного клопотання сторона обвинувачення просить проводити без виклику посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися, разом з тим від слідчого надійшла заява, в якій вона просила розгляд клопотання проводити за її відсутності.

Вивчивши клопотаннята долученів йогообґрунтування матеріали,враховуючи положенняч.2ст.163КПК України,слідчий суддяприходить донаступного переконання.

Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

З долучених до клопотання матеріалів вбачається наявність обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи сторони обвинувачення в частині того, що задля повного, швидкого та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, з метою дотримання вимог ст.ст. 2, 9 КПК України, на теперішній час існує необхідність в отриманні доступу до документів, які містять відомості з приводу обставин переміщення будь-яких товарів (їх митного оформлення) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 01.01.2017 по теперішній час через державний митний кордон.

В судовому засіданні встановлено, що вказані у клопотанні документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Слідчим суддею встановлено, що інформація, яка міститься в зазначених у клопотанні документах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , та яка необхідна для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, може містити у собі охоронювану законом таємницю, а тому іншим способом, ніж отримати до неї доступ на підставі ухвали слідчого судді, не представляється можливим.

Викладене свідчить, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, якого особа зазнає, в результаті дії заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей та документів.

В свою чергу, з огляду на ту обставину, що отримана інформація може бути використана як докази в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням, може бути виконане в результаті його задоволення.

За таких обставин, з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, отримання документів, які можуть бути використані як докази в рамках кримінального провадження для встановлення обставин, які підлягають доказуванню згідно з вимогами ст. 91 КПК України, враховуючи обґрунтованість клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя приходить до переконання, що подане клопотання підлягає задоволенню. З метою запобігання зміни або знищення документів, з клопотанням про надання тимчасового доступу до яких сторона обвинувачення звертається з клопотанням, слідчий суддя приходить до переконання про необхідність розгляду клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Таким чином, керуючись ст.ст.132, 159, 160, 163,309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Одеської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12018160480004695від 07.12.2018,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.321КК України задовольнити.

Зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 ,яка розташованаза адресою: АДРЕСА_2 ,надати (забезпечити) слідчому СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих, а також співробітникам Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України в Одеській області за дорученням слідчого в порядку ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до завірених належним чином копій документів, які містять відомості щодо обставин переміщення будь-яких товарів (їх митного оформлення) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період часу з 01.01.2017 по теперішній час через державний митний кордон з можливістю їх вилучення.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Попередити посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає,набираєзаконної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення17.04.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу81220350
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —520/3663/19

Ухвала від 25.04.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Джулай О. Б.

Ухвала від 25.04.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Джулай О. Б.

Ухвала від 25.04.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Джулай О. Б.

Ухвала від 25.04.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Джулай О. Б.

Ухвала від 18.04.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бабаєв А.І.

Ухвала від 17.04.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 17.04.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.04.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бабаєв А.І.

Ухвала від 12.04.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бабаєв А.І.

Ухвала від 04.04.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Джулай О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні