ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер справи 657/563/18-ц
Номер провадження 22-ц/819/887/19
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
17 квітня 2018 року м. Херсон
Херсонський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Орловської Н.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2, діючого від імені ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, на рішення Каланчацького районного суду Херсонської області від 27 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО ОІЛ ТРЕЙД про розірвання договорів оренди землі,
В С Т А Н О В И В :
27 лютого 2019 року Каланчацький районний суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке ОСОБА_2, діючи від імені ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 підставі довіреності, подав апеляційну скаргу.
Згідно п.1 ч.5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Частиною третьою статті 131-2 Конституції України визначено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Згідно п. п. 11 п. 16-1 Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , з дня набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції у судах апеляційної інстанції з 01 січня 2018 року здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.
Відповідно частини третьої ст. 131-2 Конституції України встановлено, що законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Представництво в суді у провадженнях розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню .
Відповідно до п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , згідно якого цей Закон набирає чинності через три місяці з дня наступного за днем його опублікування, Закон набрав чинності з 30 вересня 2016 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною другою вказаної статті визначено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах ( малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у ст. 61 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що провадження у справі відкрито після набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) .
Предметом позову є право на розірвання договорів оренди землі.
Враховуючи, що спір у справі не відноситься до трудових та справа не є малозначною, однак апеляційна скарга подана і підписана від імені позивачів їх представником за довіреністю ОСОБА_2, тоді як відомостей про те, що цей представник є адвокатом до апеляційної скарги не додано, подана апеляційна скарга підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. ст. 60, 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, діючого від імені ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, на рішення Каланчацького районного суду Херсонської області від 27 лютого 2019 року повернути.
Роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою особисто або через адвоката.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення до Верховного Суду шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Апеляційного суду
Херсонської області Н.В.Орловська
Суд | Херсонський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2019 |
Оприлюднено | 18.04.2019 |
Номер документу | 81233501 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський апеляційний суд
Орловська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні