ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 квітня 2019 року м. Житомир
справа № 240/2293/19
категорія 109000000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, клопотання керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області про закриття провадження у справі за його позовом в інтересах держави до Лугинської районної ради Житомирської області та відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
Керівник Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області звернувся до суду в інтересах держави з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області щодо невжиття заходів по оформленню правовстановлюючих документів на земельні ділянки загальною площею 8,5га, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Лугинського району Житомирської області;
- зобов"язати відділ освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області вжити в межах компетенції заходів на усунення порушень, шляхом розроблення пропозиції про встановлення бюджетних асигнувань необхідних для оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки загальною площею 8,5 га, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Лугинського району Житомирської області;
- визнати протиправною бездіяльність Лугинської районної ради Житомирської області щодо невжиття заходів з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки загальною площею 8,5 га, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Лугинського району Житомирської області;
- зобов"язати Лугинську районну раду Житомирської області вжити заходи на усунення порушень, шляхом вирішення в межах компетенції питання щодо виділення коштів необхідних для оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки загальною площею 8,5 га, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Лугинського району Житомирської області.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 05.03.2019 відкрито провадження у справі за вказаним позовом, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 02.04.2019.
Згідно з протокольною ухвалою суду від 02.04.2019 розгляд справи відкладено до 16.04.2019 у зв"язку із задоволенням клопотання прокурора про відкладення розгляду справи.
10 квітня 2019 року керівник Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області звернувся до суду із клопотанням за вхідним №8314/19, в якому просить закрити провадження у справі №240/2293/19 за його позовом до Лугинської районної ради Житомирської області та відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії на підставі п.8 ч.1 ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України з тих мотивів, що після відкриття судом провадження у справі відповідачем самостійно було усунуто допущені порушення, які були підставою для звернення до суду з даним позовом, і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб"єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
16 квітня 2019 року прокурор у визначений день та час з"явилась до суду проте, перед початком судового засідання через канцелярію суду подала клопотання за вх.№8948/19 у якому просить розглянути клопотання у порядку письмового провадження.
Відповідачі у визначений день та час своїх повноважних представників до суду не направили. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідач - відділ освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області 15.04.2019 на електронну адресу суду надіслав заяву за вх.№8821/19, в якій просить розглянути справу без участі його уповноваженого представника.
Відповідач - Лугинська районна рада Житомирської області 16 квітня 2019 року на електронну адресу суду надіслала заяву за вх.№8905/19 про розгляд справи без участі її уповноваженого представника.
Окрім того, відповідач - Лугинська районна рада Житомирської області 30 березня 2019 року надіслала до суду відзив на позовну заяву за вх.№7181/19 з доданими до нього документами, що підтверджують усунення порушень, які були підставою для звернення позивача до суду з даним позовом, а саме копією рішення 39-ї сесії Лугинської районної ради від 15.02.2019 №502 "Про внесення змін до районного бюджету Лугинського району на 2019 рік". Відповідно зазначеного рішення вирішено виділити відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації кошти в розмірі 33000 грн для оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які використовуються трьома закладами загальної середньої освіти Лугинського району.
Враховуючи подані сторонами заяви та клопотання, суд вважає за можливе розглянути клопотання позивача про закриття провадження у справі в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подане клопотання про закриття провадження у справі, суд дійшов до висновку про його обґрунтованість, зважаючи на таке.
Згідно з ч.3 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З огляду на викладене, закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України можливе за умови, що оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Як свідчать матеріали справи, підставою для звернення позивача до суду слугувала бездіяльність відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та Лугинської районної ради Житомирської області щодо невжиття в межах компетенції заходів на усунення порушень, шляхом розроблення пропозиції про встановлення бюджетних асигнувань необхідних для оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки загальною площею 8,5 га, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Лугинського району Житомирської області та виділення коштів необхідних для оформлення правовстановлюючих документів на вказані земельні ділянки.
Судом встановлено, що відповідно до копії рішення 39-ї сесії Лугинської районної ради від 15.02.2019 №502 "Про внесення змін до районного бюджету Лугинського району на 2019 рік" вирішено виділити відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації кошти в розмірі 33000 грн для оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які використовуються трьома закладами загальної середньої освіти Лугинського району (а.с.133).
З урахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов до висновку, що оскаржувані позивачем порушення були виправлені відповідачами і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів держави неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про обґрунтованість клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України.
Частиною 2 ст.238 КАС України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Правові засади щодо справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон № 3674-VI).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.7 Закону № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про повернення сплаченого прокуратурою Житомирської області судового збору відповідно до платіжного доручення №153 від 12.02.2019 у розмірі 3842 грн
Керуючись статтями 9, 238, 243, 248, 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Клопотання керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області (вул.Героїв Чорнобиля, буд.10, м.Коростень, Житомирська область, 11501) про закриття провадження у справі за його позовом в інтересах держави до Лугинської районної ради Житомирської області (вул.Грушевського, буд.2-а, смт.Лугини, Житомирська область, 11301, код ЄДРПОУ 13577089) та відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області (вул.М.Грушевського, буд.4, смт.Лугини, Житомирська область, 11301, код ЄДРПОУ 02928798) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, - задовольнити.
2. Закрити провадження у справі за позовом керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави до Лугинської районної ради Житомирської області та відділу освіти, молоді та спорту Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
3. Повернути прокуратурі Житомирської області (вул.Святослава Ріхтера, буд.11, м.Житомир, код ЄДРПОУ 02909950) з Державного бюджету України сплачений нею відповідно до платіжного доручення №153 від 12.02.2019 судовий збір у розмірі 3842 (три тисячі вісімсот сорок дві) грн 00 (нуль) коп.
4. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала складена в повному обсязі 16 квітня 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2019 |
Оприлюднено | 19.04.2019 |
Номер документу | 81235916 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні