Ухвала
від 18.04.2019 по справі 591/5818/18
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/5818/18

Провадження № 2-к/591/2/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 квітня 2019 року м. Суми

Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого - судді Шелєхової Г.В.

за участю секретаря судового засідання - Бондар С.М.

представника боржника - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за клопотанням Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання та надання дозволу на примусове виконання на території України рішення білоруського суду в частині стягнення судового збору з ОСОБА_2,-

ВСТАНОВИВ:

1 жовтня 2018 року до суду надійшло клопотання від Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання та надання дозволу на примусове виконання на території України рішення суду Заводського району м. Мінськ №2-22/18 від 25 травня 2018 року в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь держави судового збору в розмірі 2,71 рублів.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, письмових заперечень не надав.

Суд вивчивши клопотання, додані до неї документи, прийшов до наступного висновку.

Згідно зі ст. 81 Закону України Про міжнародне приватне право в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних виробництвах в частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

Пункт 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999 №12 Про практику розгляду судами клопотань про визнання та виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, винесених в порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України встановлює, що клопотання про визнання і виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає в певних ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити в останніх будь-які зміни.

Згідно ч. 1 ст. 462 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави; інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов'язкове якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.

Згідно ч. 1 ст. 465 ЦПК України клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником).

Згідно ч. 2 ст. 465 ЦПК України якщо міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, передбачено подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду через органи державної влади України, суд приймає до розгляду клопотання, що надійшло через орган державної влади України.

Зокрема, Конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, укладена у м. Мінську 22.01.1993 року (далі - Конвенція), передбачає можливість визнання та виконання судових рішень, винесених у цивільних і сімейних справах, а також вироків у частині цивільного позову.

Конвенція діє на території всього СНД, зокрема в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменистані, Узбекистані та Україні. Відтак - на території СНД застосовуються однакові правила щодо визнання і виконання рішень, винесених судами однієї з цих держав на території решти.

Згідно ст. 51 Конвенції кожна з Договірних Сторін на умовах, передбачених цією Конвенцією, визнає і виконує наступні рішення, винесені на території інших договірних Сторін: а) рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і

нотаріальні акти у відношенні грошових зобов'язань (далі -

рішень); б)рішення судів по кримінальних справах про відшкодування

збитку.

Згідно ст. 53 Конвенції виконання рішення відбувається за клопотанням зацікавленої Сторони. До клопотання додаються: а) рішення або його засвідчена копія, а також офіційний документ про те, що рішення набуло законної сили і підлягає виконанню або про те, що воно підлягає виконанню до набуття законної сили, якщо це не випливає із самого рішення; б) документ, з якого випливає, що сторона, проти якої було винесене рішення, що не прийняла участі в процесі, була в належному порядку і вчасно викликана в суд, а у випадку її процесуальної недієздатності була належним чином представлена; в) документ, що підтверджує часткове виконання рішення на момент його пересилання; г) документ, що підтверджує угоду сторін, по справах договірної підсудності.

Стягувачем не надані відомості про те, що боржник був своєчасно повідомлений належним чином про розгляд справи. Як вбачається з підтвердження про вручення документа, позовна заява та повідомлення про день судового засідання ОСОБА_2 вручені не були.

Згідно ст. 55 Конвенції, у видачі дозволу на примусове виконання може бути відмовлено, зокрема, коли відповідач не прийняв участі в процесі внаслідок того, що йому або його уповноваженому не був вчасно і належно вручений виклик до суду.

При таких обставинах рішення не підлягає виконанню на території України.

На підставі викладеного та керуючись ст. 51, 53, 55 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 року, ст. ст. 462-470 Цивільного процесуального кодексу України ,-

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання клопотанням Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання та надання дозволу на примусове виконання на території України рішення білоруського суду в частині стягнення судового збору з ОСОБА_2 - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі в п'ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.

Повний текст ухвали виготовлений 18 квітня 2019 року.

Суддя Г.В.Шелєхова

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення18.04.2019
Оприлюднено19.04.2019
Номер документу81252340
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/5818/18

Ухвала від 30.05.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шелєхова Г. В.

Ухвала від 18.04.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шелєхова Г. В.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шелєхова Г. В.

Ухвала від 10.10.2018

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шелєхова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні