Ухвала
від 19.04.2019 по справі 342/266/19
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 342/266/19

Провадження № 1-кп/342/84/2019

УХВАЛА

19 квітня 2019 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Городенка кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019090000000233 від 28.02.2019 про обвинувачення

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Городенка Івано-Франківської області, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , фактичне проживає за адресою - АДРЕСА_2 , одруженого, громадянина України, який має вищу освіту, є депутатом Городенківської міської ради, не працює, раніше не судимий,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 369-2 КК України,

учасники судового провадження:

прокурор ОСОБА_4 ,

захисник ОСОБА_5 ,

обвинувачений ОСОБА_3 ,

В С Т А Н О В И В :

До Городенківського районного суду з прокуратури Івано-Франківської області 07.03.2019 надійшов затверджений прокурором обвинувальний акт про обвинувачення ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 369-2 КК України, з реєстром матеріалів досудового розслідування та розписками.

Ухвалою від 12.03.2019 призначено підготовче судове засідання на 11.04.2019, яке відкладене на 19.04.2019.

В підготовчому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання щодо обвинуваченого на час судового розгляду запобіжного заходу - застави, з покладенням на обвинуваченого ОСОБА_3 таких обов`язків: прибувати до визначеної службової особи - слідчого, прокурора, суду із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи; утримуватися від спілкування з потерпілим та усіма свідками у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон. Покликається на ризики, передбачені ст. 177 КПК України. Зазначив, що відносно обвинуваченого ОСОБА_3 на досудовому слідстві згідно ухвал слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 11.10.2018 та Івано-Франківського апеляційного суду від 22.10.2018 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк шістдесят днів, в межах досудового розслідування кримінального провадження. Також апеляційним судом збільшено розмір застави, визначений слідчим суддею 352400 грн. та визначено заставу в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 704 800 (сімсот чотири тисячі вісімсот) гривень. Заставу внесено на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду.

Захисник та обвинувачений заперечили щодо обрання запобіжного заходу у виді застави з покладенням відповідних обов`язків. При цьому захисник зазначив, що клопотання прокурора є необґрунтованим, оскільки запобіжний захід Апеляційним судом відносно обвинуваченого обирався з урахуванням підозри у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч.4 ст.368 КК України, однак в подальшому дії ОСОБА_3 перекваліфіковано, згідно обвинувального акта ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 369-2 КК України. В клопотанні прокурор зазначає про можливий вплив обвинуваченого на потерпілого, хоча такий в даному кримінальному провадженні відсутній. Наміру ухилятись від суду обвинувачений не має. Стосовно покладення обов`язку здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон заперечує, оскільки обвинувачений має необхідність для виїзду в зв`язку з реабілітацією дитини. Відповідно до ст.12 КК України передбачений ч.2 ст. 369-2 КК України злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , відноситься до злочинів середньої тяжкості.

Захисник заявив клопотання про зменшення визначеного обвинуваченому розміру застави. Просить врахувати, що відповідно до ч.5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, визначається у межах від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

11 жовтня 2018 року ОСОБА_3 після внесення застави у розмірі 352400 гривень вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави. Застава внесена на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду застовадавцем ОСОБА_6 згідно квитанцій (код 1379 -5643-2283-1206 та код 1379-5675-5420-8371) від 11.10.2018, на підтвердження чого суду надані їх копії. Згідно Ухвали Івано-Франківського апеляційного суду від 22.10.2018 заставу було визначено в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 704 800 грн. Заставодавцем ОСОБА_7 згідно квитанцій (код 1393 -5602-1216-4918 та код 1393-5581-8480-4654) від 25.10.2018внесено заставу. На підтвердження сплати надав суду копії квитанцій. Одночасно просить вирішити питання про повернення ТУ ДСА України в Івано-Франківській області різниці внесеної суми застави, так як розмір внесеної заставодавцями ОСОБА_6 та ОСОБА_7 застави становить - 704 800 (сімсот чотири тисячі вісімсот) гривень, а максимальний розмір застави щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину середньої тяжкості, складає двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 38420 грн.

Прокурор заперечує щодо задоволення клопотання захисника, мотивуючи ризиками, зазначеними в його клопотанні про обрання запобіжного заходу.

Вислухавши сторони кримінального провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження щодо запобіжного заходу, в тому числі дані, що характеризують особу обвинуваченого, який одружений, на утриманні має неповнолітню дитину, раніше не судимий, має постійне місця проживання, суд дійшов наступного.

Згідно обвинувального акту ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 369-2 КК України. Санкція ч.2 статті 369-2 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років. Відповідно до ст.12 КК України такий злочин відноситься до злочинів середньої тяжкості.

Згідно ст.ст. 131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. За змістом ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Ч. 3 ст. 315 КПК України визначає, що під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.

Ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду від 22.10.2018 до підозрюваного ОСОБА_3 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк шістдесят днів, в межах досудового розслідування кримінального провадження, до 09 грудня 2018 р. та визначено заставу в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 704 800 гривень. У разі внесення застави покладено на ОСОБА_3 такі обов`язки: 1) прибувати до визначеної службової особи - слідчого, прокурора або суду, із визначеною періодичністю; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон; 5) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом.

Запобіжний захід на досудовому слідстві відносно ОСОБА_3 обирався з урахуванням підозри у вчиненні особливо тяжкого корупційного злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України. За результатами досудового слідства, згідно обвинувального акта, ОСОБА_3 обвинувачується у більш м`якому злочині, ніж той що брався до уваги при обранні запобіжного заходу під час досудового слідства.

Суд враховує, що інкримінований обвинуваченому ОСОБА_8 злочин відноситься до злочинів середньої тяжкості, прокурором доведено наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може вчинити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, зокрема, можливість підозрюваного: переховуватися від органів досудового розслідування та суду; вчиняти інше кримінальне правопорушення, незаконно впливати на свідків. На переконання суду, застосування більш м`якого запобіжного заходу є недостатнім для забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків. Запобіжний захід у виді застави ОСОБА_3 є співмірним і доцільним задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 182 Кримінального процесуального кодексу України - розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього. Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 182 КК України розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості визначається у межах від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (20 х 1921 грн. прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2019).

Квитанціями від 11.10.2018 (код 1379 -5643-2283-1206 на суму 290000 грн. та код 1379-5675-5420-8371 на суму 62400 грн.) заставодавцем ОСОБА_6 внесено суму застави у загальному розмірі 352400 гривень на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Івано-Франківській області. З 11.10.2018 ОСОБА_3 вважається таким, до якого було застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Згідно Ухвали Івано-Франківського апеляційного суду від 22.10.2018 заставу було визначено в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 704 800 грн. Заставодавцем ОСОБА_7 згідно квитанцій (код 1393 -5602-1216-4918 на суму 62400 грн. та код 1393-5581-8480-4654) від 25.10.2018 внесено суму застави у загальному розмірі 290000 гривень на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Івано-Франківській області.

За наведених обставин суд вважає, що клопотання прокурора слід задовольнити частково та обрати обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді застави - двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 38420 грн. (20 х 1921 грн. прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2019). При цьому суд враховує положення ч.5 ст. 182 КПК України, яка передбачає право суду тільки у виключних випадках призначити заставу в розмірі, який перевищує максимальний розмір, зазначений в цій статті щодо особи, яка обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину. Суд не вбачає підстав для покладення на обвинуваченого всіх тих обов`язків, які просить в своєму клопотанні прокурор.

Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе задовольнити клопотання захисту про зменшення розміру визначеної раніше застави пропорційно межам, встановленим ч.5 ст. 182 КПК України та повернення різниці розміру застави.

Враховуючи суму, яка була сплачена в якості застави (704800 грн.), і розмір визначеної нової застави (38420 грн.), поверненню підлягає різниця сплаченої застави в розмірі 666380 грн. (по 333190 грн. кожному заставодавцю).

Згідно з ч. 11 ст. 182 КПК України, застава, що не була звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу.

Порядком внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 р. №15, передбачений і механізм їх повернення. Зокрема, п.п. 7, 8 встановлено, що кошти, внесені як застава, підлягають поверненню повністю або частково у випадках, передбачених КПК України. Застава повертається особі або заставодавцю в безготівковій формі на зазначений ними банківський рахунок, а в разі відсутності такого рахунка готівкою через банки або підприємства поштового зв`язку. Для повернення коштів, внесених як застава, особа чи заставодавець подає до територіального управління ДСА або апеляційного суду, якому відкрито депозитний рахунок, на який було внесено заставу, такі документи: заява особи чи заставодавця, в якій обов`язково зазначаються реквізити банківського рахунка, на який зараховуватимуться кошти, що підлягають поверненню, а в разі відсутності банківського рахунка - відомості про банк чи підприємство поштового зв`язку; засвідчена судом копія ухвали судді, суду, вироку суду, в якому міститься рішення про повернення застави; копія платіжного або іншого документа, що підтверджує факт внесення коштів як застави. Повернення коштів, внесених як застава, здійснюється протягом п`яти робочих днів з дня надходження платіжних доручень територіального управління ДСА або апеляційного суду, який обрав запобіжний захід у вигляді застави, до органу Казначейства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131,132, 177, 178,182-184, 193, 194, 196-197, 199, 205, 284, 372 КПК України, п.п. 7, 8 Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу, суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора задовольнити частково.

Обрати щодо обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід на час судового розгляду у вигляді застави - двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 38420 (тридцять вісім тисяч чотириста двадцять) гривень. Вважати заставу внесеною згідно квитанцій: від 11.10.2018 код НОМЕР_1 заставодавця ОСОБА_6 та від 25.10.2018 код 1393 -5602-1216-4918 заставодавця ОСОБА_7 .

Покласти на час судового розгляду на обвинуваченого ОСОБА_3 наступні обов`язки: 1) прибувати до суду за першою вимогою; 2) утриматися від спілкування з свідками в даному кримінальному провадженні, крім спілкування під час судового засідання; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання.

Попередити ОСОБА_3 , що в разі невиконання вище перелічених обов`язків, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Клопотання сторони захисту про повернення різниці застави, внесеної за обвинуваченого ОСОБА_3 задовольнити.

Зменшити розмір застави відносно ОСОБА_3 , встановлений ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду від 22.10.2018 в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складало 704 800 гривень, визначивши новий розмір застави у розмірі 20 мінімальних прожиткових мінімумів, що складає 38420 (тридцять вісім тисяч чотириста двадцять) гривень.

Різницю 666380 (шістсот шістдесят шість тисяч триста вісімдесят) грн., між сплаченою заставою в розмірі чотириста прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 704800 гривень, внесеною як запобіжний захід відносно ОСОБА_3 на депозитний рахунок Івано-Франківського міського суду (одержувач: ТУ ДСА України в Івано-Франківській області, код: 26289647, банк: ДКСУ м. Київ, МФО: 820172, р/р: 37312032002265), та новим розміром застави у вигляді двадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає суму 38420 (тридцять вісім тисяч чотириста двадцять) гривень, повернути заставодавцям ОСОБА_6 - 333190 (триста тридцять три тисячі сто дев`яносто) грн. та ОСОБА_7 333190 (триста тридцять три тисячі сто дев`яносто) грн.

Копію ухвали вручити обвинуваченому і прокурору негайно після її оголошення, інші сторони мають право отримати її копію в суді.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Суддя: ОСОБА_1

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.04.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу81283364
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання впливом

Судовий реєстр по справі —342/266/19

Ухвала від 14.11.2023

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 27.11.2020

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 07.07.2020

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 19.04.2019

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Ничик Г. І.

Ухвала від 19.04.2019

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Ничик Г. І.

Ухвала від 12.03.2019

Кримінальне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Ничик Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні