Ухвала
від 23.04.2019 по справі 911/1710/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

"23" квітня 2019 р. Справа № 911/1710/18

Господарський суд Київської області у складі судді Лопатіна А.В., розглянувши матеріали подання приватного виконавця виконавчого округу Київської області Ніколаєва Сергія Вікторовича від 25.03.2019 р. № 184 про тимчасове обмеження керівника боржника у праві виїзду за межі України у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Лізингова Компанія"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лагом-Україна"

про стягнення 347 502,88 грн.

встановив:

У провадженні господарського суду Київської області перебувала справа № 911/1710/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Лізингова Компанія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лагом-Україна" про стягнення 347 502,88 грн.

Рішенням господарського суду Київської області від 01.11.2018 р. (суддя Чонгова С.І.) позов задоволено частково, стягнуто з ТОВ "Лагом-Україна" на користь ТОВ "Перша лізингова компанія" грошові кошти: суму боргу за лізинговою угодою - 334 335,28 грн., суму пені - 10 130,07 грн., 3% річних - 999,10 грн., інфляційні втрати - 98,08 грн., а також 5183,44,00 грн. в рахунок відшкодування витрат, понесених на оплату позову судовим збором.

03.12.2018 р. на примусове виконання вказаного судового рішення судом видано наказ у даній справі.

22.04.2019 р. на адресу господарського суду Київської області від приватного виконавця виконавчого округу Київської області Ніколаєва Сергія Вікторовича надійшло подання від 25.03.2019 р. № 184 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника - юридичної особи без вилучення паспортного документа.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.04.2019 р. вказане подання приватного виконавця виконавчого округу Київської області Ніколаєва Сергія Вікторовича про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника - юридичної особи без вилучення паспортного документа передано для розгляду судді Лопатіну А.В.

Розглянувши подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, суд дійшов висновку про його необґрунтованість, з огляду на таке:

Подання обґрунтоване тим, що станом на сьогодні боржником не виконано рішення у даній справі, майно, зареєстроване за боржником не виявлено, а керівник боржника - ОСОБА_2 ігнорує виклики-вимоги (від 08.02.2019 р. № 121, від 14.03.2019 р. № 159) приватного виконавця, що свідчить, на переконання останнього, що ОСОБА_2 ухиляється від виконання рішення суду у даній справі.

Проаналізувавши вищенаведене, суд зауважує, що боржником за наказом від 03.12.2018 р. № 911/1710/18 є юридична особа - ТОВ "Лагом-Україна", а не її керівник фізична особа - ОСОБА_2.

Відповідно до статті 337 ГПК України тимчасове обмеження фізичної особи - боржника у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як виключний захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Пунктом 19 частини третьої ст. 18 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Відповідно до п. 5 частини першої ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Отже, виходячи з наведеного, державний та приватний виконавці наділені правом звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження фізичної особи саме боржника за відповідним виконавчим документом у праві виїзду за межі України, а не керівника відповідної юридичної особи.

Поряд з зазначеним, відповідно до листа Верховного Суду України від 01.02.2013 р. Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України однією з підстав для відмови у задоволенні подань, що складає основну частину розглянутих справ, є неповнота вчинення виконавчих дій, відсутність доказів на підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх боргових зобов'язань і відомостей про обізнаність боржника щодо наявності відкритого виконавчого провадження та строків його добровільного виконання.

На підставі наведеного вище можна зробити висновок, що поняття "ухилення від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням" варто розуміти як будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об'єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

Слід зазначити, що право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон.

Однак, приватним виконавцем в обґрунтування звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження керівника боржника у праві виїзду за межі України у справі надано докази не виявлення у ТОВ "Лагом-Україна" майна. Поряд з зазначеним, надано документи, що свідчать про наявність в гр. ОСОБА_2, яка є керівником вказаного товариства активу (корпоративних прав) та вказано, що остання ухиляється від виконання рішення в даній справі.

Однак, судом встановлено, що рішенням у даній справі стягнуто заборгованість саме з ТОВ "Лагом-Україна", гр. ОСОБА_2 не є солідарним з вказаним товариством боржником у справі № 911/1710/18, відтак зазначені мотиви звернення до суду з поданням про обмеження гр. ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України є необґрунтованими та безпідставними.

Окрім наведеного, наказом Мінюсту від 21.03.2018 № 855/5 "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства юстиції України", який набрав чинності з дня опублікування 27.03.2018 р., розділ ХІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мінюсту від 02.04.2012 № 512/5 викладено в новій редакції.

Відповідно до вимог зазначеної редакції розділу ХІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень подання має обов'язково містити, зокрема реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта боржника - фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті; інформацію про перетинання боржником державного кордону України.

Однак, в порушення вищевказаної інструкції приватним виконавцем не надано зазначеної інформації (відносно особи, право виїзду за межі України, якої просить обмежити заявник), яка є обов'язковою при зверненні до суду з відповідним поданням.

Виходячи з вищенаведеного, вказані обставини, встановлені судом в їх сукупності є підставою для залишення без задоволення подання приватного виконавця виконавчого округу Київської області Ніколаєва Сергія Вікторовича від 25.03.2019 р. № 184 про тимчасове обмеження керівника боржника у праві виїзду за межі України, у зв'язку з його необґрунтованістю та безпідставністю.

Керуючись ст.ст. 234, 337 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

Подання приватного виконавця виконавчого округу Київської області Ніколаєва Сергія Вікторовича від 25.03.2019 р. № 184 про тимчасове обмеження керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Лагом-Україна" - ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України залишити без задоволення .

Ухвала в порядку частини другої ст. 235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскаржується в порядку та строки, визначені статтями 254-256 ГПК України.

Дата підписання 23.04.2019 р.

Суддя А.В. Лопатін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.04.2019
Оприлюднено23.04.2019
Номер документу81335870
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1710/18

Ухвала від 23.04.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Рішення від 01.11.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

Ухвала від 06.08.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Чонгова С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні