ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"23" квітня 2019 р.Справа № 922/2489/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши заяву ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора у справі
за заявою приватного акціонерного товариства "Промдизель", м. Харків,
до приватного акціонерного товариства "Промдизель", м. Харків,
про визнання банкрутом
за участю:
учасники судового процесу - не з'явились
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 17.08.2016 приватне акціонерне товариство "Промдизель" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) ОСОБА_1
14.03.2019 на адресу суду надійшла заява ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора, а саме ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" на його правонаступника ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг".
Ухвалою суду від 19.03.2019 заява ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора прийнята судом до розгляду та призначена в судове засідання на 23.04.2019.
01.04.2019 на адресу суду від ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" надійшли письмові пояснення, в яких Банк просить суд задовольнити заяву ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора та здійснити розгляд заяви на відсутності його представника.
23.04.2019 через канцелярію суду від ліквідатора надійшов відзив на заяву ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора, в якій ліквідатор не заперечує проти заміни кредитора.
У призначене судове засідання 23.04.2019 учасники судового процесу не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені ухвалою суду.
Оскільки неявка учасників судового процесу не є перешкодою для розгляду заяви ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про заміну кредитора, суд вважає за можливе розглянути дану заяву за наявними в справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" є кредитором ОСОБА_2 "Промдизель", вимоги якого виникли на підставі кредитного договору № 0415/04 та чотирьох додаткових договорів про внесення змін та доповнень до нього.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 26.01.2017 визнано частково вимоги ПАТ "КБ "Актив-Банк" у розмірі 7744860,03 грн. та включено їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги. Включено до реєстру вимог кредиторів у першу чергу заборгованість зі сплати судового збору на суму 2756,00 грн. Відмовлено в решті вимог ПАТ "КБ "Актив-Банк".
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 29.08.2017 ухвалу Господарського суду Харківської області від 26.01.2017 щодо часткового визнання кредиторських вимог ПАТ "КБ "Актив-Банк" на суму 7 744 860, 03 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги скасовано, прийнято в цій частині нове рішення про часткове визнання вимог ПАТ "КБ "Актив-Банк" на суму 23 995 285, 73 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги.
Постановою Верховного Суду від 22.03.2018 постанову Харківського апеляційного господарського суду від 29.08.2017 (про перегляд ухвали Господарського суду Харківської області від 26.01.2017 щодо розгляду кредиторських вимог Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-Банк) у справі № 922/2489/16 залишено без змін.
28.02.2019 між ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" (Банк) та ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" (Новий кредитор) укладено договір № 44-debtX_8688 про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги, відповідно до умов якого Банк відступає шляхом продажу Новому кредитору належні ОСОБА_3, а Новий кредитор набуває у обсязі та на умовах, визначених цим Договором, права вимоги ОСОБА_3 до позичальників та/або заставодавців та/або поручителів, зазначених у Додатку № 1 до цього договору (далі - Боржників), включаючи права вимоги до правонаступників Боржників, спадкоємців Боржників, страховиків або інших осіб, до яких перейшли обов'язки Боржників або які зобов'язані виконати обов'язки Боржників, за кредитними договорами та/або договорами застав та/або договорами порук з урахуванням всіх змін, доповнень і додатків до них, згідно Реєстру у додатку № 1 до цього договору (далі за текстом - Основні договори). Новий кредитор сплачує ОСОБА_3 за права вимоги грошові кошти у сумі та в порядку, визначених цим договором.
Так, згідно додатку № 1 до договору про відступлення права вимоги Банк в тому числі відступив право вимоги до ОСОБА_2 "Промдизель" за кредитним договором № 0415/04 (відновлювальна лінія, юридична особа) від 15.04.2013.
За умовами п.2.2 договору відступлення права вимоги за цим договором Новий кредитор в день укладення цього договору, але в будь-якому випадку не раніше моменту отримання ОСОБА_3 в повному обсязі коштів, відповідно до п.4.1 цього договору набуває усі права кредитора за Основними договорами.
Відповідно до п.4.1 цього договору за відступлення прав вимоги Новий кредитор зобов'язався сплатити ОСОБА_3 грошові кошти у сумі 13 869 176,37грн.
Як свідчать матеріали справи, зазначені вище грошові кошти були сплачені Новим кредитором ОСОБА_3 в повному на підставі протоколу електронних торгів № debtX_8688 від 16.01.2019, складеного за результатами відкритих торгів (аукціону), переможцем яких стало ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг", що підтверджується копією платіжного доручення № 450 від 08.02.2019.
Згідно положень ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відступлення права вимоги (цесія) за суттю означає договірну передачу зобов'язальних вимог первісного кредитора новому кредитору. Відступлення права вимоги відбувається шляхом укладення договору між первісним кредитором та новим кредитором. Договір відступлення права вимоги може бути як безоплатним, так і оплатним.
У останньому випадку на відносини цесії розповсюджуються положення про договір купівлі-продажу, оскільки ст.656 ЦК України передбачено, що предметом договору купівлі-продажу може бути право вимоги, якщо вимога не має особистого характеру. До договору купівлі-продажу права вимоги застосовуються положення про відступлення права вимоги, якщо інше не встановлено договором або законом.
Норми цивільного права не встановлюють суб'єктних обмежень як щодо договору купівлі-продажу права вимоги, так і до договору відступлення права вимоги, адже ці договори за своєю правовою суттю є цивільно-правовими зобов'язаннями сторін та не мають відношення до спеціальних галузей права, тож регулюються цивільним законодавством.
Статтею 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
За приписами ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Таким чином, ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" є правонаступником ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" щодо набуття права вимоги за кредитним договором № 0415/04 та чотирьох додаткових договорів про внесення змін та доповнень до нього, що були укладені між ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" та ОСОБА_2 "Промдизель"
Беручи до уваги, що заміна кредитора у зобов'язанні не впливає на права та обов'язки боржника і не потребує його згоди, якщо така згода не передбачена договором або законом, врахувавши відсутність заперечень з боку інших учасників процесу, суд дійшов висновку, що заява ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" підлягає задоволенню, у зв'язку з чим вважає за необхідне здійснити заміну кредитора - ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк" на його правонаступника - ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг".
Керуючись ст. ст. 21, 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" про зміну кредитора у справі № 922/2489/16.
Здійснити заміну кредитора у справі - публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив Банк", код 26253000, на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" (01001, м. Київ, вул. Михайлівська, буд. 21-Б, нежиле приміщення № 34, код 40487592).
Дану ухвалу надіслати ліквідатору, ПАТ "Комерційний банк "Актив Банк", ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг".
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 23.04.2019.
Суддя Яризько В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2019 |
Оприлюднено | 26.04.2019 |
Номер документу | 81434856 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Яризько В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні