Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/785/19
Провадження №2/433/561/19
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"02" травня 2019 р. смт Троїцьке
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Суський О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Агрофірма Привілля про розірвання договору оренди землі, скасування його державної реєстрації та стягнення заборгованості за орендну плату, -
ВСТАНОВИВ:
26 квітня 2019 року до Троїцького районного суду Луганської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Агрофірма Привілля про розірвання договору оренди землі, скасування його державної реєстрації та стягнення заборгованості за орендну плату.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд зазначає, що поданий позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України .
Так, відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (п.8);
-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч зазначеним вище нормам позивачем не зазначена інформація з приводу місцезнаходження оригіналів доказів, копії яких додані до позовної заяви, а також відсутнє письмове підтвердження з приводу що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
Отже, суд наголошує, що копії документів подаються до суду належно завіреними.
Зазначаючи про належність засвідчення копії суд вказує, що копія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).
Згідно абз. 2 ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Додані до позовної заяви документи всупереч вимогам п. 2 ст. 95 ЦПК України не завірені належним чином.
Крім того, суд звертає увагу, що на підтвердження повноважень представника позивача до позовної заяви доданий Договір, укладений між ОСОБА_1 та адвокатом ОСОБА_2, а також копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Однак, згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 , 177 ЦПК України , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення вищенаведених недоліків.
Керуючись ст.ст. 62, 95, 175 , 185 , 260 , 353 ЦПК України , суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства Агрофірма Привілля про розірвання договору оренди землі, скасування його державної реєстрації та стягнення заборгованості за орендну плату- залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.І.Суський
Суд | Троїцький районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 03.05.2019 |
Номер документу | 81489586 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Троїцький районний суд Луганської області
Суський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні