ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 25.04.2019 Справа № 554/762/18

Провадження № 1-кс/554/5682/2019

УХВАЛА

Іменем України

25 квітня 2019 року слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави Троцька А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого СВ Полтавського ВП ГУНП України в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Мандик О.В. про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення,-

в с т а н о в и в :

Слідчий звернулася з клопотанням, у якому посилалася на те, що службові особи УЖКГ виконкому Полтавської міської ради (код за ЄДРПОУ 03365854, м. Полтава, вул. Стрітенська, 19), діючи за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" (код 13941282) та ТОВ "ТЕХНО ХОЛДИНГ" (код 39156749), зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (форми КБ 2В) щодо обсягів робіт, які завищені та частково не виконані по об'єктах: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтава , капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтава заволоділи коштами Місцевого бюджету.

Крім того службові особи УЖКГ виконкому Полтавської міської ради, діючи за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" , зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (форми КБ 2В) щодо обсягів робіт, які завищені та частково не виконані по об'єктах: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтаві , капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтаві заволоділи коштами місцевого бюджету.

Встановлено, що управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради з ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" укладено договір № 42 від 30.08.2017 року за предметом: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтава , ціною договору 1 411 054 грн. та договір №43 від 30.08.2017 за предметом: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтава , ціною договору 1 366 457 грн. 99 коп.. З метою виконання обов'язків, покладених зазначеним договором УЖКГ виконкому Полтавської міської ради здійснило перерахування бюджетних коштів призначених на проведення будівельних робіт по об'єкту: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтава , а саме: 31.08.2017 на загальну суму 423 316 грн. 20 коп., попередня оплата; 28.12.2017 на загальну суму 215 262 грн. 59 коп., оплата за виконані роботи; 19.12.2017 на загальну суму 127 221 грн. 13 коп., оплата за виконані роботи; 28.12.2017 на загальну суму 112 594 грн. 63 коп., оплата за виконані роботи; по об'єкту: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтава , а саме: 31.08.2017 на загальну суму 409 937 грн. 40 коп., попередня оплата.

При цьому, залишок робіт за договорами, укладеними між УЖКГ виконкому Полтавської міської ради з ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" (код 13941282) по об'єктах: капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтава , капітальний ремонт підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтава залишився не виконаним у повному обсязі, зобов'язання за договором сторонами не виконані.

В ході досудового розслідування проведені комплексі будівельно-технічні та економічні експертизи, відповідно до висновків яких окремі види фактично-виконаних будівельних робіт наведені в акті не в повній мірі відповідають даним кошторисної документації, встановити загальну вартість фактично виконаних робіт не можливо, по причині відсутності загальних журналів робіт та актів на закриті роботи.

Так, під час досудового розслідування слідчим проведено обшук, де здійснювало діяльність ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" , тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні УЖКГ ВК Полтавської міської ради, але необхідної для дослідження експертами документації в ході обшуку не відшукано, та в ході тимчасового доступу до речей і документів УЖКГ ВК Полтавської міської ради не надано, хоча відповідно до законодавства документація по виконанню робіт підрядником (акти виконаних робіт, загальні журнали робіт, акти прихованих робіт, паспорта та сертифікати на використані будівельні матеріали) повинні знаходитися у замовника робіт. Не надання в повному обсязі документації по виконанню робіт по капітальному будівництву, свідчить про ігнорування та приховування від правоохоронних органів необхідної документації для проведення об'єктивного та повного досудового розслідування, а також підтвердити або спростувати безпідставне перерахування бюджетних коштів за роботи, які включені до актів виконаних робіт, але фактично не виконані.

При тому встановлено, що УЖКГ виконкому Полтавської міської ради, діючи за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ "АСФЕР ГРУП" , зловживаючи своїм службовим становищем заволоділи коштами місцевого бюджету під час виконання робіт по об'єктах: реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтаві , реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтаві .

За результатами проведених відкритих торгів на закупівлю: Реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у місті Полтава (45000000-7) (номер закупівлі: UA-2018-05-22-000856-b) між Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю АСФЕР ГРУП був укладений договір підряду № 10 від 22.06.2018 року на виконання будівельних робіт за основним проектом. Ціна договору підряду № 10 від 22.06.2018 року складає 10 311 920,00 грн. Очікувана вартість додаткових робіт згідно зведеного кошторисного розрахунку становить 4 772 402,40, що не перевищує 50 % вартості основного договору.

За результатами проведених відкритих торгів на закупівлю: Реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у місті Полтава (45000000-7) (номер закупівлі: UA-2018-05-22-000853-b) між Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АСФЕР ГРУП" був укладений договір підряду № 11 від 22.06.2018 року на виконання будівельних робіт за основним проектом. Ціна договору підряду № 11 від 22.06.2018 року складає 14 093 556,82 грн. Очікувана вартість додаткових робіт згідно зведеного кошторисного розрахунку становить 6 453 340,80, що не перевищує 50 % вартості основного договору.

В подальшому 08.10.2018 між УЖКГ виконкому Полтавської міської ради та ТОВ "АСФЕР ГРУП" укладений договір підряду №27 реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтаві. Додаткові роботи. та договір підряду №26 реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтаві. Додаткові роботи .

У зв'язку з вищевикладеним, у ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судової будівельно-технічної експертизи для встановлення співставлення виконаних робіт ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" та ТОВ "АСФЕР ГРУП" та відповідності проектів на виконання додаткових робіт.

З метою унеможливлення внесення відомостей до документації та фальсифікації її зацікавленими службовими особами, проведення судової будівельно-технічної експертизи, з метою встановлення фактичного виконання робіт ТОВ "ІНТЕХСЕРВІС" та ТОВ "АСФЕР ГРУП" , тому слідчий просила надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у замовника, а саме УЖКГ виконкому Полтавської міської ради, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Стрітенська, 19.

Слідчий в судове засідання не з'явилася, направила заяву в якій просила проводити розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала.

Представник УЖКГ виконкому Полтавської міської ради, в судове засідання не з явився, про розгляд клопотання повідомлявся.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За таких обставин фіксування судового засідання технічним засобом не здійснювалось.

Згідно вимог ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що інформація, питання про проведення тимчасового доступу до якої ставиться в клопотанні органу досудового розслідування, містить дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України, -

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ старшому слідчому СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області ст. лейтенанту поліції Мандик Олександрі Василівні до документів та їх вилучення у оригіналах за об'єктами реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтаві. Додаткові роботи. та реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтаві. Додаткові роботи , а також щодо фактичного виконання та не виконання будівельних робіт ТОВ "АСФЕР ГРУП" (код за ЄДРПОУ 41864437) у тому числі: тендерна документація: пропозиції учасників та надана документація, протоколи тендерного комітету, проектно-кошторисна документація, робочі проекти, пояснювальні записки, локальні кошториси, зведені кошторисні розрахунки, звіти за результатами досліджень та експертних висновків (експертизи проектів), декларації про початок та завершення будівельних робіт, введення у експлуатацію, сертифікати ДАБІ, договори на виконання робіт, у тому числі договір підряду №27 реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави у м. Полтаві. Додаткові роботи. та договір підряду №26 реконструкція підземного переходу на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська у м. Полтаві. Додаткові роботи , додаткові угоди до них, специфікації, договори на здійснення авторського та технічного нагляду, договірні ціни, довідки про вартість виконаних робіт, акти виконаних робіт (форми КБ-2В), відомості ресурсів, відомості загальновиробничих витрат, акти на приховані роботи, дефектні акти, платіжні доручення на перерахування коштів, сертифікати на використані у будівництві матеріали, рішення та протоколи щодо виділення бюджетних коштів та визначення вартості процедури закупівель (здійснені розрахунки), акти технічного огляду, робочі проекти, експертні звіти щодо розгляду проектної документації, журнали загальних робіт, які перебувають у замовника, а саме УЖКГ виконкому Полтавської міської ради (код за ЄДРПОУ 03365854), розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Стрітенська, 19.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.

Строк дії ухвали становить 1 (один) місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз'яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст.382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Октябрського

районного суду м.Полтави А.І. Троцька

Дата ухвалення рішення 25.04.2019
Зареєстровано 03.05.2019
Оприлюднено 03.05.2019

Судовий реєстр по справі 554/762/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 07.02.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 21.01.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.08.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.08.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 30.07.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 12.04.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 12.04.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 12.04.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 12.03.2018 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону