КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2019 року м. Кропивницький Справа №340/1073/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Момонт Г.М., розглянувши матеріали у справі
за позовом : Управління Держпраці у Кіровоградській області, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 24
до відповідача : Житлово-комунального підприємства с. Вільного, с. Вільне, Кропивницький район, Кіровоградська область, вул. Леніна, 17
про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
ВСТАНОВИВ:
Управління Держпраці у Кіровоградській області звернулося з позовом до Житлово-комунального підприємства с. Вільного про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду та зобов'язання відповідача зупинити виконання робіт колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, замкненому просторі до усунення зазначених в позовній заяві порушень.
Згідно з ч.1, 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч.7 ст.7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 р. №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
З аналізу зазначених норм встановлено, що перебіг строку звернення до суду з позовом про повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг розпочинається з дня складання акта перевірки, який законодавчо визначений як підстава для такого звернення.
Таким чином, строк звернення до суду з даним позовом розпочався з 22 жовтня 2018 року, тобто з дати складання акта перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) №989-ДП/18 та сплинув 23 січня 2019 року.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
В порушення зазначеної норми позивачем не додано до позову заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
Згідно з ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду, а позов подано без заяви про поновлення такого строку і доказів поважності його пропуску, дана адміністративна справа підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст.122, 123, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Управління Держпраці у Кіровоградській області до Житлово-комунального підприємства с. Вільного про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без руху.
2. Позивачу надати десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
3. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк така позовна заява буде повернута.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2019 |
Оприлюднено | 05.05.2019 |
Номер документу | 81511589 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.М. Момонт
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні