КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/2775/18
Провадження № 1-кс/552/1058/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.05.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , прокурор ОСОБА_2 , слідчий ОСОБА_3 , захисник ОСОБА_4 , володілець майна ОСОБА_5 , секретар ОСОБА_6 , розглянувши клопотання ОСОБА_5 про скасування арешту майна, -
В СТ А Н О В И В :
12.03.2019 року ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 25.06.2018 року.
Своє клопотання обґрунтовував тим, що прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 42018170000000085 від 21.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні проводиться слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області.
По вказаному кримінальному провадженню до сьогоднішнього часу нікому про підозру повідомлено не було. Сам ОСОБА_5 був опитаний свідком.
Так, відповідно до матеріалів кримінального провадження службові особи
ТОВ «Агропроцвітання» (код ЄДРПОУ 41197386) впродовж 2017-2018 років здійснюють незаконну діяльність спрямовану на ухилення від сплати податків шляхом придбання підробленої продукції під марками відомих брендів за значно заниженими цінами, яку в подальшому реалізовують виробникам сільськогосподарської продукції та фізичним особам за ринковою ціною, здебільшого без відображення по бухгалтерському та податковому обліках.
У подальшому встановлено, що фасування хімічної продукції невідомого походження в упаковки офіційних виробників таких товарів організоване службовими особами ТОВ «Агромаксі» (код 32673704, м. Харків). Через вказане підприємство службовими особами ТОВ «Агропроцвітання» проводиться придбання підробленої продукції, в тому числі і за готівкові кошти.
З метою легалізації підробленої продукції та джерела її походження,
ТОВ «Агропроцвітання» по податковому обліку офіційно відображає придбання незначної частини хімічної продукції від ТОВ «Агромаксі» (код 32673704, м. Харків), інша частина розфасованої та підробленої продукції придбається у ТОВ «Агромаксі» поза офіційними обліками за готівкові кошти.
Офіційно та неофіційно придбана хімічна продукція перевозиться найманим вантажним транспортом до складських приміщень у м. Полтави, звідки дрібнооптовими партіями реалізовують суб`єктам господарювання та фізичним особам у тому числі за готівкові кошти.
Таким чином загальна сума ухилення від сплати податків від реалізації продукції, придбаної за готівкові кошти, за перевіряємий період складає близько 6 млн. грн. ПДВ.
У ході досудового розслідування на підставі ухвал слідчого судді Київського районного суду м. Полтави 15.06.2018 року проведено ряд обшуків, у тому числі за адресою складських приміщеньТОВ«Агропроцвітання»,заадресою:м.Полтава, вул. Визволення, 24 вилучено вищевказану хімічну продукцію, на яку під час проведення обшуку не надано документів щодо законності її походження та придбання,виробництва ТОВ «Агромаксі», ТОВ «Сімейний сад», ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Вассма Рітейл», ТОВ «Італ Тайгер» (п.п. 13,15, 17, 29, 31, 33, 53-69 протоколу обшуку від 15.06.2018)
В своєму клопотанні ОСОБА_5 також зазначив, що в судовому засіданні 25.06.2018 року, під час вирішення питання про накладення арешту на майно, ОСОБА_5 було надано документи, які підтверджують власника та походження товару, а саме, товаротранспортні накладні.Вказаними документами підтверджується той факт, що вилучене та визнане речовими доказами майно не належить ТОВ «Агропроцввітання», відносно якого проводиться перевірка в рамках кримінального провадження, а належить ФОП ОСОБА_5 .. Законного дозволу на обшуку ФОП ОСОБА_5 у правоохоронних органів не було.
25.06.2018 року ухвалою Київського районного суду м. Полтави було накладено арешт на майно ФОП ОСОБА_5 .
Однак, на дайний час, ОСОБА_5 вважає, що необхідність в накладенні арешту на майно відпала з наступних підстав.
Єдиною необхідністю накладення арешту на майно, що належить ФОП ОСОБА_8 відповідно до клопотання процесуального керівника по вищевказаному кримінальному провадженню , було збереження речових доказів.
Однак, ОСОБА_5 вважає, що арешт було накладено на майно, яке взагалі не має жодного відношення до розслідування кримінального провадження. Окрім того, вказане майно, не мало та не має жодних ознак речових доказів, визначених ст. 98 КПК України.
Також, в своєму клопотанні останній вказує, що він самостійно надав зразки арештованого майна для проведення хімічної експертизи щодо встановлення контрафактної продукції.Окрім того, зазначає, що підставою накладення арешту були відсутні документи, які б підтверджували б походження товару, а також його якість, а тому, в додатках до клопотання додає копії сертифікатів якості товарів.
В клопотанні ОСОБА_5 також вказує, що вказаним арештом фактично блокована його підприємницька діяльність, хоча останній вважає, що на дайни час слідчі дії відносно ФОП ОСОБА_5 взагалі не проводяться.
У зв`язку з вищевикладеним просив клопотання задовольнити та зняти арешт , накладений на хімічні речовини виробництва ТОВ «Агромаксі», ТОВ «Сімейний Сад», ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Вассма Рітейл», ТОВ «Італ Тайгер» відповідно до ухвали Київського районного суду м. Полтави від 25.06.2018 року.
У судовому засіданні ОСОБА_5 , його захисник ОСОБА_4 клопотання підтримали в повному обсязі просили його задовольнити.
Прокурор проти задоволення клопотання заперечувала, пояснила, що по вищевказаному кримінальному провадженні проводяться слідчі дії, потреба в застосуванні відносно вилученого майна такого заходу як арешт не відпала.
Слідчий в судовому засіданні думку прокурора підтримав, зазначив що 21.03.2019 року було призначено комплексну хімічну товарознавчу криміналістичну експертизу, яка в даний час проводиться.
Слідчий суддя, заслухавши власника майна, його захисника, прокурора та слідчого, вивчивши та дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчим суддею встановлено, що прокуратурою Полтавськоїобласті здійснюєтьсяпроцесуальне керівництвоу кримінальномупровадженні,відомості прояке внесенодо ЄРДРза №42018170000000085від 21.03.2018року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.212КК України.Досудове розслідуванняу вказаномукримінальному провадженніпроводиться слідчимуправлінням фінансовихрозслідувань Головногоуправління ДФСу Полтавськійобласті.
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 25.06.2018 року було накладено арешт на хімічні речовини, які були вилучені під час обшуку 15.06.2018 року, так які, є доказами по вищевказаному кримінальному провадженню.
Окрім того, судом встановлено, що ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 21.03.2019 року по вищевказаному кримінальному провадженні призначено хімічно-товарознавчу криміналістичну експертизу, відповідно до якої було вирішено у розпорядження експертам надати наступні матеріали:
пляшка об`ємом 500 мл інсектицид «Альфа-Супер» виробник: Хангжоу Руіжіанг Кемікал КО., ЛТД, заявник: ТОВ «ВАССМА Кемікел», дистриб`ютор: ТОВ «Сімейний сад», закрита кришкою зеленого кольору, вилучена в ході проведення обшуку за адресою: м.Полтава, вул. Визволення 24.
-пляшка об`ємом 500 мл інсектицид «Альфа-Супер» виробник: Хангжоу Руіджіанг Кемікал Ко., Лтд, заявник-дистриб`ютор: ТОВ «Сімейний сад», закрита кришкою червоного кольору, надана ТОВ «Сімейний сад».
Однак, слідчим суддею також встановлено, що на даний час експертиза не проведена. Процесуальний статус ОСОБА_5 має в кримінальному провадженні свідка. З моменту арешту вказаного у клопотанні майна пройшло 11 місяців, що суттєво порушує право власності та не повинно продовжуватися надалі.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до переконання, що слідчі дії по вищевказаному кримінальному провадженні тривають достатньо тривалий час, в межах даного кримінального провадження ОСОБА_5 допитаний в якості свідка, а тому в подальшому необхідністьу застосуванніарешту вищезазначеногомайна відпалапотреба,а клопотання про скасування арешту підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 174 КПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт , накладений на хімічні речовини виробництва ТОВ «Агромаксі», ТОВ «Сімейний сад», ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Вассма Рітейл», ТОВ «Італ Тайгер», вилучені за адресою м. Полтава, вул. Визволення, 24, а саме:
1)503 пляшки об`ємом 1 л інсекто-фугні-акаріциду «Чистий сад», виробництва ТОВ «Агромаксі»;
2)3905 пляшок об`ємом 300 мл інсекто-акарицидно-фугніциду «Чистий сад», виробництва ТОВ «Агромаксі»;
3)299 ємностей чорного кольору інсектициду «Ультра-Магик» виробництва
ТОВ «Агромаксі»;
4)31 прозорий пакет (упаковка) з пакетами по 50 г інсектофугніциду «Чистий сад», виробництва ТОВ «Агромаксі», без одного пакету вагою 50 г;
5)20 прозорих пакетів (упаковок) з пакетами по 350 г засобу від шкідників «Crem Red», виробництва ТОВ «Агромаксі», без одного пакету вагою 350 г;
6)767 пляшок об`ємом 500 мл інсектициду «Альфа-Супер», виробництва
ТОВ «Сімейний сад»;
7)68 прозорих пакетів з упаковками по 300 г зернової суміші «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 300 г;
8)65 прозорих пакетів з упаковками по 600 г зернової суміші+муміфікатор «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 600 г;
9)3 прозорих пакети з упаковками по 150 г зернової суміші «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 150 г;
10)19 прозорих пакетів з упаковками по 500 г засобу ротендицидного «Щелкунчик», виробництва ФОП ОСОБА_7 , без однієї упаковки вагою 500 г;
11)9 прозорих пакетів з упаковками по 350 г засобу ротендицидного «Щелкунчик», виробництва ФОП ОСОБА_7 , без однієї упаковки вагою 350 г;
12)2 картонних коробки з упаковками по 200 г ротендициду «Смерч», виробництва ТОВ «Вассма Рітейл», без однієї упаковки вагою 200 г;
13)20 прозорих пакетів з упаковками по 100 г зернової суміші «Котофейч», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 100 г;
14)52 прозорих пакети з упаковками по 250 г гранул «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 250 г;
15)108 картонних коробок з упаковками по 200 г тістоподібної суміші «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 200 г;
16)480 пляшок по 200 г гранул «Смерть гризунам», виробництва
ТОВ «Агромаксі», без однієї упаковки вагою 200 г;
17)15 картонних коробок з упаковками по 200 г гранул «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі» , без однієї упаковки вагою 200 г;
18)1 картонна коробка з упаковками по 120 г гранул «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі» , без однієї упаковки вагою 120 г;
19)48картонних коробок з упаковками по 200 г тістоподібної маси «Крысиная сметрь №1», виробництва ТОВ «Італ Тайгер», без однієї упаковки вагою
200 г;
20)20 картонних коробок з упаковками по 230 г тістоподібної маси «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі» , без однієї упаковки вагою 230 г;
21)224 пляшки по 250 г зернової суміші+муміфікатор «Смерть гризунам», виробництва ТОВ «Агромаксі»;
22)224 пляшки по 250 г зернової суміші «Смерть гризунам», виробництва
ТОВ «Агромаксі»;
23)171 пляшка по 350 мл засобу від тарганів «Ультра-Магік» виробництва
ТОВ «Агромаксі».
Ухвала про зняття арешту з майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81539071 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Логвінова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні