Ухвала
від 06.05.2019 по справі 712/6075/19
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712/6075/19

Провадження № 1-кс/712/3529/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про обрання запобіжного заходу

у вигляді тримання під вартою

6 травня 2019 року м. Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м.Черкас ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання слідчого Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_4 , яке погоджено прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м.Черкаси, громадянка України, українка, не працююча, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима),

підозрюваної у кримінальному провадженні №12017251010000322 від 17січня 2017року за ч.5 ст. 191 КК України, -

в с т а н о в и в :

6травня 2019 року до Соснівського районного суду м. Черкаси звернулась слідча Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_4 із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що Національною поліцією України в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017251010000322 від 17.01.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , приблизно в квітні 2013 року (більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено), вступила у попередню злочинну змову з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 щодо спільного вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, шляхом реалізації розробленого злочинного плану спрямованого на привласнення та розтрату чужого майна в особливо великих розмірах.

Дії ОСОБА_5 виразилися в тому, що остання, шляхом співучасті з вищеперерахованими учасниками групи, шляхом надання ОСОБА_9 інформації про розрахунковий рахунок ТОВ «ВІА Універсал» № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 , відкритих в АТ «УкрСиббанк», де вона є одним із засновників, та на які в подальшому перераховувалися грошові кошти здобуті злочинним шляхом, чим сприяла вчиненню та приховуванню злочину і вчинила привласнення та розтрату чужого майна в особливо великих розмірах.

За даними досудового розслідування, наприкінці грудня 2012 року (більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не вдалось), в приміщенні колишнього ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходився за адресою: м.Черкаси, бул. Шевченка, 275, за ініціативи ОСОБА_10 та погодженням з директором ПП «Черкаси Екобуд» ОСОБА_11 , який ніяких нарікань на роботу головного бухгалтера ОСОБА_9 на той час не мав, досягнули усної домовленості з останньою щодо допомоги у веденні бухгалтерії та розрахунків для ФОП-ів ОСОБА_12 і ОСОБА_10 , а згодом і їх доньки ОСОБА_13 , щодо місця ведення цих розрахунків, яким стало орендоване ПП «Черкаси Екобуд» приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , та щодо проведення розрахунків лише з реальними контрагентами родини Кочерг та за реальними підставами, оскільки інших працівників, які здійснювали подібні функції вони не мали.

На виконання попередньо досягнутої домовленості фізичними особами підприємцями ОСОБА_10 і ОСОБА_12 03.01.2013 року були видані довіреності щодо упоноваження ОСОБА_14 бути представником ФОП ОСОБА_10 та ФОП ОСОБА_12 у різних державних органах, банківських та інших кредитних установах з питань, що можуть стосуватися ФОП ОСОБА_10 та ФОП ОСОБА_12 та ведення господарської діяльності.

19.05.2014 року у зв`язку зі зміною прізвища ОСОБА_15 на ОСОБА_9 , ці довіреності вищевказаними особами фактично продубльовані, та видано нові довіреності строком дії до 19.05.2016 року.

На виконання вищевказаної досягнутої домовленості та укладених довіреностей, ОСОБА_10 і ОСОБА_12 , з метою забезпечення можливості виконання наданих ними ОСОБА_9 повноважень, шляхом досягнення домовленості з ПП «Черкаси Екобуд», надали їй приміщення для вчинення обумовлених повноважень (забезпечили робочим місцем) та передали останній логіни та паролі до обслуговування їх банківських рахунків № НОМЕР_3 і № НОМЕР_4 (відповідно) відкритих в ПАТ КБ «Приватбанк», які в електронному вигляді були поміщені на жорсткий диск (накопичувач) її робочого як головного бухгалтера ПП «Черкаси Екобуд» персонального комп`ютера (серійний номер 172090000302), чим надали вільний доступ до них, і, відповідно, грошових коштів, та довірили розпорядження ними.

Подібні дії у вересні - жовтні 2013 року вчинила і ОСОБА_16 .

Протягом січня-квітня 2013 року ОСОБА_9 проводила розрахунки по вищевказаним банківським рахункам ФО-Пів Кочерг в обумовлений спосіб, чим фактично підтвердила надані їй вищевказаними довіреностями повноваження, і за цей період часу зрозуміла, що родина Кочерг не має комплексу знань в обслуговуванні банківських рахунків та не обізнана з правилами ведення бухгалтерського обліку, сам рух коштів детально не перевіряє і повністю довірила цю діяльність лише ОСОБА_9 .

Тому приблизно в квітні 2013 року (більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не вдалось) ОСОБА_9 розробила злочинний план протиправного заволодіння коштами, що належать родині Кочерг, в особливо великих розмірах, який полягав у тому, що вона, в зв`язку з відсутністю належного контролю за її діяльністю з боку власників банківських рахунків, будучи обізнаною зі специфікою діяльності ПАТ КБ «Приватбанк», який має власні електронні платіжні системи і є одним з небагатьох банків, який при проведенні платежів не проводить звірку відповідності найменування отримувача грошових коштів з його кодом ЄДРПОУ та рахунком, скориставшись логінами та паролями до обслуговування банківських рахунків потерпілих, відкритих саме в ПАТ КБ «Приватбанк», таємно, без відома та дозволу останніх, складатиме та відправлятиме електронні платіжні доручення в яких, з метою маскування та приховування своєї злочинної діяльності, зазначатиме найменування реальних контрагентів родини Кочерг, але реквізити інших СГД і фізичних осіб, з якими вона досягнула попередньої домовленості про спільне вчинення кримінального правопорушення, зокрема своїх родичів ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , та ОСОБА_5 , і підконтрольних їм товариств, а потім, в разі необхідності, з цією ж метою та з метою спрощення переведення коштів у готівкову форму, що унеможливить подальше прослідковування їх руху, на транзитні та спеціально відкриті для цього банківські рахунки, які в більшості своїй повинні бути картковими, і дозволить знімати учасникам злочину здобуті злочинним шляхом кошти в будь якому банкоматі (терміналі) і витрачати їх на власні потреби.

Важливим фактором успішного виконання розробленого ОСОБА_9 вищевказаного злочинного плану було паралельне проведення всіх справжніх і необхідних платежів (розрахунків) з контрагентами родини ОСОБА_17 , оскільки учасники злочину достовірно розуміли, що в разі наявності претензій з боку цих контрагентів до ФОП-ів Кочерг, їх злочинна діяльність буде безсумнівно викрита.

В подальшому, вже у 2015 році, розуміючи що їх злочинний план спрацьовує та протиправна діяльність не викрита, всі учасники злочину за ініціативою ОСОБА_9 вирішили перераховувати кошти і на особисті банківські рахунки останньої, але вже під приводом ніби-то надання їй та її зятю ОСОБА_7 родиною Кочерг фінансової допомоги, що в разі викриття їх злочинної діяльності, надасть змогу перевести відносини у поле цивільно-правового характеру і таким чином уникнути найтяжчого виду юридичної відповідальності кримінальної.

Таким чином, ОСОБА_5 , в період часу з 23.04.2013 до 24.12.2015, умисно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , шляхом незаконного перерахування грошових коштів з банківських рахунків фізичних осіб підприємців ОСОБА_10 , ОСОБА_12 та ОСОБА_16 , на свої особисті банківські рахунки, банківські рахунки своїх вищевказаних родичів і знайомих, та підконтрольних їм товариств ТОВ «ВІА Універсал» і ТОВ «Фарт Люкс», перерахували грошові кошти потерпілих, які в подальшому, ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 і ОСОБА_5 перевели у готівкову форму (зняли готівкою) у банкоматах банківських установ України і частково повернули ОСОБА_9 , а частково використали на свої особисті потреби.

Таким чином було вчинено привласнення та розтрату чужого майна, яке було ввірене ОСОБА_9 , та спричинено ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , матеріальної шкоди на загальну суму 1034440 грн. 57 коп., ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , матеріальної шкоди на загальну суму 992986 грн. 09 коп., і ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , матеріальної шкоди на загальну суму 348126 грн. 50 коп., а всього на загальну суму 2375553 грн. 16 коп., що складало більше ніж 3900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян встановленого у 2015 році, тобто в особливо великих розмірах.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України привласнення та розтрата чужого майна, яке було ввірене особі, в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

30.10.2017 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.

30.10.2017 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оголошено в розшук, проведення якого доручено оперативним підрозділам Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області.

Відповідно до запиту відповіді № 229852 щодо відомостей про осіб, які перетнули державний кордон, у тому числі іноземців та їх паспортні документи, що зареєстровані в пунктах пропуску через державний кордон, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 19.02.2016 залишила територію України в напрямку Республіки Польща.

06.05.2019 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постановою старшого слідчого Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 оголошено у міжнародний розшук.

Враховуючи, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину і з лютого 2016 року переховується на території іншої держави з метою уникнення кримінальної відповідальності, а щодо інших фігурантів справа перебуває на розгляді в суді, то є підстави для обрання щодо неї запобіжного заходу у виді тримання під вартою, що стане підставою для застосування такого запобіжного заходу після повернення на територію України.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримала.

Підозрювана ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилась у зв`язку з перебуванням за межами України; постановою слідчого підозрювану оголошено в міжнародний розшук, а відтак суд ухвалив розглядати клопотання за її відсутності відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України.

Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя робить наступні висновки.

Статтею 177КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбаченихстаттею 177цього Кодексу, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м`який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Слідчим суддею встановлено, що 17 січня 2017 року до ЄРДР внесено відомості за ч.5 ст. 191 КК України, відповідно до яких в ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , приблизно в квітні 2013 року (більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не представилося можливим), вступила у попередню злочинну змову з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , на спільне вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, шляхом реалізації розробленого ОСОБА_9 злочинного плану, спрямованого на привласнення та розтрату чужого майна в особливо великих розмірах.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй злочину за ч. 5 ст. 191 КК України, який є особливо тяжким злочином, підтверджується протоколами допиту свідків та потерпілих, а також висновком експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи від 17 червня 2016 року № 321/16-23.

Із відповіді ДПС України від 8 листопада 2016 року вбачається, що 19лютого 2016 року ОСОБА_5 , 1982 року народження, перетнула державний кордон України в пункті пропуску «Краківець» в напрямку Республіки Польща.

26 жовтня 2017 року батьку ОСОБА_5 ОСОБА_18 вручено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні злочину за ч.5ст.191КК України.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний західу виглядітримання підвартою неможе бутизастосований,окрім як до раніше дораніше несудимої особи,яка підозрюєтьсяабо обвинувачуєтьсяу вчиненнізлочину,за якийзаконом передбаченопокарання увиді позбавленняволі настрок понадп`ять років.

Оскільки раніше несудима ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, то до неї може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Сукупність досліджених слідчим суддею матеріалів свідчить про те, що прокурором доведено, крім обґрунтованості підозри, також і наявність ризику переховування ОСОБА_5 від органу досудового розслідування за межами України.

6 травня 2019 року постановою слідчого ОСОБА_5 оголошено в міжнародний розшук.

За таких обставин, враховуючи наявність доказів того, що ОСОБА_5 переховується від органів досудового розслідування та суду, слідчий суддя вважає за необхідне обрати щодо неї запобіжний захід у виді тримання під вартою, оскільки жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим КПК України.

Керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 176 178, 183, 184, 194, 196, 309, 372 КПК України, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_4 , яке погоджено прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , задовольнити.

Обрати щодо підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60(шістдесят) діб.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення06.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81544749
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —712/6075/19

Ухвала від 11.06.2019

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Поєдинок І. А.

Ухвала від 11.06.2019

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Поєдинок І. А.

Ухвала від 06.05.2019

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пересунько Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні